KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Stracił prawo jazdy za przewożenie zbyt wielu pasażerów

Dodano:
garwolin - Stracił prawo jazdy za przewożenie zbyt wielu pasażerów

Policjanci z garwolińskiej „drogówki” podczas służby zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. Okazało się, że mężczyzna przewoził 33 pasażerów, a pojazd był przystosowany do przewozu 21 osób. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierującemu zatrzymano prawo jazdy i ukarano mandatem. Na jego konto wpłynęło też 10 punktów karnych.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 7.00 policjanci ruchu drogowego z Garwolina, na terenie gminy Sobolew, zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym kierował 48 - letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Podczas kontroli okazało się, że samochodem podróżuje nadmierna liczba pasażerów.

Jak ustalili policjanci, pojazd był przystosowany do przewozu 21 osób. Kierujący wiózł zaś osób… 33. Z uwagi na zaistniałą sytuację, zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ponadto kierujący został ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Policja przypomina!
Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami drogowymi, kierowca straci prawo jazdy, między innymi za zbyt dużą liczbę przewożonych pasażerów. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na trzy miesiące. Jeśli mimo to, kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, musi się liczyć z tym, że w razie zatrzymania, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy.

Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Pamiętać należy, że samo przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może przynieść tragiczne skutki.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Uczestnik ruchu (, #IP 9d7aae24aa) Odpowiedz

A może by w końcu drogówka zainteresowała się spalinami tych wszystkich autobusów, bo czarne chmury wydobywające się z rur są nie do wytrzymania. Zresztą inne ciężarówki też smrodzą a do tego stan ich jest fatalny, łyse opony itp. W dodatku wożą towar typu żwir i nie używają mat zabezpieczających. A jak z pola lub z budowy jedzie na asfalt to jeszcze nie widziałem żeby któryś obmył auto na specjalnych matach które są obowiązkowe.

pasazer (, #IP aa82221b5b) Odpowiedz

no nareszcie ktos odwazny osmielil sie zatrzymac busa PANA WOŁOSZKI pewnie zaraz go przeniosa bo sie odwazył zatrzymac.POLICJA powinna blizej przyjzec sie temu przewoznikowi.kierowcy dosc ze jezdza na okraglo bez przerw to z predkoscia samolotową.ostatnio z mlodzieżą z LO GARWOLIN na czuwanie do czestochowy.TRZY GODZINY 10 MINUT PRZEJAZDU DO PREDKOSC AUTOKARU PANA WOLOSZKI

JUŻ NIEDŁUGO PKS-y BĘDĄ WOZIŁY POWIETRZE ....... (, #IP ef0e3f1cd6) Odpowiedz

jak tylko rzond PiS-lamsky spełni obietnicę presesa o przywróceniu autobusów do każdego przysiółka, za co zapłaci ciemny suferen ze swoich podatków.

re (, #IP d845c469b6) Odpowiedz

A Pks-y garwolinskie wszystkie mają nadmiar pasażerów w autobusach w szczególności ranne kursy. Dzieci kupują miesięczny na miejsce siedzące, a pasażerów w autobusie jest tyle, że nie można drzwi zamknąć. Panowie policjanci do roboty. Może PKS doliczy się ilu pasażerów jeździ danym kursem.

Za dużo pasażerów (, #IP efff208cbc) Odpowiedz

Pamiętam jak w latach osiemdziesiątych niektórzy kierowcy pks brali tyle ile się dało upchnąć że czasami ktoś musiał z zewnątrz drzwi dopychać żeby się w ogóle dały zamknąć i się tak jeździło ze szkoły i tacy kierowcy byli szanowani bo zdarzały się też niestety chamy którzy potrafili dwie czy trzy osoby zostawić na przystanku chociaż spokojnie by się zmieściły.

(, #IP 1be3a8b4a6) Odpowiedz

popieram tak bylo

(, #IP 41287bba96) Odpowiedz

A teraz autobusy jeżdżą puste.