Wiadomości z Garwolina

Czterech kierowców straciło prawa jazdy w ubiegłym tygodniu

Dodano:
garwolin - Czterech kierowców straciło prawa jazdy w ubiegłym tygodniu

Polepszająca się aura i lepsze warunki na drodze zachęcają kierowców do mocniejszego naciskania na pedał gazu. Jednak nasze drogi to nie tor wyścigowy, a czuwają nad tym garwolińscy policjanci z drogówki. Tylko w tym tygodniu mundurowi zatrzymali aż 4 prawa jazdy, których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W tych przypadkach kontrola drogowa zakończyła się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą praw jazdy na okres 3 miesięcy. Rekordzista zatrzymany przez funkcjonariuszy policji przekroczył dozwoloną prędkość o 80 km/h.

- Apelujemy do kierowców o rozsądek. Wiosna tuż tuż, lecz zgodnie z polskim powiedzeniem „w marcu jak w garncu” musimy być przygotowani na nagłą zmianę warunków atmosferycznych. Marzec bowiem przynosi bardzo kapryśną pogodę – pada deszcz, czasem jeszcze prószy śnieg by po chwili zrobiło się ciepło i słonecznie. Nie są to warunki do jazdy ze zwiększoną prędkością
– mówi asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie.

To od kierujących i ich zachowania w dużej mierze zależy jak bezpieczne będą nasze drogi. Uważna i zgodna z przepisami jazda, zwiększa nie tylko bezpieczeństwo osób poruszających się w pojeździe, ale również innych uczestników ruchu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.