Wiadomości z Garwolina

Dwa śmiertelne wypadki motocyklistów w ubiegłym roku

Dodano:
garwolin - Dwa śmiertelne wypadki motocyklistów w ubiegłym roku

Przyszła wiosna, więc ulice wypełniły się motocyklistami. W ubiegłym roku doszło do dwóch śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów, dlatego policja zapowiada kontrole i prosi o ostrożność.

Podróżując pamiętajmy nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też zwróćmy uwagę na innych uczestników ruchu. Podróżujący motocyklami stanowią bardzo duży udział w ruchu drogowym, szczególnie wiosną i latem musimy wyostrzyć wzrok za kierownicą, ponieważ zbyt często to właśnie nieuwaga kierowców samochodów osobowych doprowadza do wielu wypadków z udziałem motocyklistów.

Rozpędzenie motocykla do prędkości 100 km/h często trwa jedynie kilka sekund. Dlatego tak ważne jest by za kierownicą zachować zdrowy rozsądek i wyobraźnię.

Motocyklista w momencie zderzenia z innym pojazdem bądź drzewem narażony jest na większe niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Oprócz kasku i odpowiedniego kombinezonu ochronnego, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń w postaci karoserii samochodu, pasów bezpieczeństwa czy poduszek powietrznych. Często nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania motocyklem, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, jest przyczyną zderzenia się z innym uczestnikiem ruchu i kończy się tragicznie.

REKLAMA:


Warto zwrócić uwagę, że za wypadki z udziałem motocyklistów odpowiadają również kierujący osobówkami. Zwykle dochodzi do nich z powodu nie udzielenia pierwszeństwa przejazdu, braku sygnalizowania skrętu, bądź zmiany pasa ruchu, nie upewniwszy się czy kierowca ma do tego prawo. Kierowcy samochodów powinni pamiętać, że motocykliści to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają takie same prawa jaki i oni.

Od małego wpajane jest nam, że przechodząc przez ulicę sprawdzamy czy jedzie pojazd. Prawo, lewo i ruszamy. Nikt nie uczy nas zwracać uwagi na motory, rowery, przez co mamy z tym kłopot później kierując samochodem.

W ubiegłym roku w na terenie powiatu garwolińskiego doszło do 6 wypadków z udziałem motocyklistów z czego dwa były śmiertelne.

Apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Tych podróżujących jednośladami, a także kierujących samochodami o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.