KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

W dzień mamy pomożemy Jonkowi - piknik charytatywny w Garwolinie

Dodano:
garwolin - W dzień mamy pomożemy Jonkowi - piknik charytatywny w Garwolinie

W maju mieszkańcy Garwolina znowu będą mogli pomóc. Już 26 maja na popularnym Kwadracie odbędzie się piknik charytatywny nazwany "W dzień mamy Jonkowi pomagamy".


Jak przeczytać można na stronie wydarzenia na portalu facebook: „Pomagamy chłopakowi o imieniu Jonatan, który urodził się w 2002 roku. Chłopiec boryka się z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, astygmatyzmem, oraz padaczką. Niedawno lekarze zdiagnozowali, również Zespół Enhlersa-Danlosa i nadczynność tarczycy. Jonek urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc oraz atakiem padaczkowym. W ciągu swojego krótkiego życia, gdy był niespełna półtorarocznym maluszkiem, miał na swoim koncie dwadzieścia jeden wizyt w szpitalu. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie stał się stałym bywalcem. Jonek wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji. Chłopiec jest pod stałą kontrolą neurologa, psychiatry, ortopedy, okulisty, kardiologa, genetyka, pedagoga i logopedy.”

Jak uzasadniają swoją decyzję o pomocy organizatorzy pikniku, Jonatan i jego mama znajdują się w trudnej sytuacji materialnej: „Mama Jonatana, która wychowuje syna samotnie, próbuje różnych metod terapii by walczyć z chorobą, która niestety nieustannie postępuje. Leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami. (…) Mama Jonatana jest super kobietą, jest liderką Szlachetnej Paczki w naszym rejonie. Pomaga wielu osobom, zarówno starszym jak i młodszym. Wszystkim tym, którzy tej pomocy potrzebują. Turnusy rehabilitacyjne syna, badania genetyczne, stałe leczenie to wszystko generuje ogromne koszty, które stanowczo przekraczają dochody Pani Magdy.”

REKLAMA:


Podczas pikniku skorzystać będzie można z wielu różnych atrakcji takich jak: pokaz iluzjonisty (finalisty programu „Mam talent”), pokaz artystycznych baniek mydlanych oraz laserów, przejazdy zabytkowymi autami, pływanie motorówką, dmuchane zabawki, konie, fotobudki, paintball, licytacje, loterie fantowe i wiele innych. Cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie chłopca.

Organizatorami wydarzenia są Łukasz Boratyński i Dorota Bogusz-Kisiel.

Piknik jest objęty Honorowym Patronatem burmistrza miasta Garwolin oraz wójta gminy Garwolin. Współorganizatorem jest Centrum Sportu i Kultury a cała zbiórka pieniędzy odbędzie za pośrednictwem Fundacji Serce Dla Maluszka. Portal Kurier Garwoliński objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Ze wszystkimi szczegółami zapoznać się można na stronie wydarzenia na portalu facebook: https://www.facebook.com/events/578111339266563/
Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.