Wiadomości z Garwolina

Antoni Frąckiewicz prezesem ŚZŻAK Obwód Gołąb Garwolin na kolejną kadencję

Dodano:
garwolin - Antoni Frąckiewicz prezesem ŚZŻAK Obwód Gołąb Garwolin na kolejną kadencję

W niedzielę 17 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Garwolinie odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Garwolin. Podczas posiedzenia zostały wybrane nowe władze związku oraz wytyczono cele organizacji na lata 2019-2020.


W niedzielnym zebraniu członków ŚZŻAK Obwodu „Gołąb” Garwolin uczestniczył prezes Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK Mirosław Widlicki.

Prezes Zarządu ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Antoni Frąckiewicz przedstawił na zebraniu sprawozdanie z działalności zarządu w latach 2017-2019. Przez ostatnie 3 lata organizacja wzięła udział w licznych uroczystościach patriotycznych i religijnych. Zarząd wsparł wydanie dwóch książek. Jedną z nich była publikacja „Historia Żołnierzy Wyklętych w powiecie Garwolińskim” napisana przez prof. Zbigniewa Gnata-Wieteskę.

- Kończymy rok z bilansem bardzo pozytywnym, w którym nowe władze poradziły sobie w prowadzeniu naszej organizacji – mówił prezes ŚZŻAK Obwód „Gołąb” Antoni Frąckiewicz.

Po sprawozdaniu członkowie obwodu jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi.

REKLAMA:


Wiceprezes koła Marian Cabaj zrezygnował z  zajmowanej funkcji. Członkowie ŚZŻAK Obwodu Gołąb zadecydowali, że wieloletni prezes i działacz otrzyma tytuł honorowego prezesa.

- Marian Cabaj jest osobą, która zrobiła bardzo wiele dla naszego koła, dla naszego powiatu i myślę, jest osobą, która z wielkim zaangażowaniem, z wielkim oddaniem pracowała dla dobra tego koła. To dzięki niemu możemy w tym składzie dzisiaj funkcjonować. Jesteśmy jednym z niewielu kół, które wchodzi w skład Zarządu Okręgu Warszawa- Wschód, gdzie mamy taką liczbę członków zwyczajnych i nadzwyczajnych –
powiedziała podczas zebrania wiceprezes koła Elżbieta Woźniak-Sionek.

Podczas spotkania zebrani jednogłośnie poparli kandydatury na stanowiska: prezesa, członków zarządu i członków komisji rewizyjnej. Prezesem ponownie został Antoni Frąckiewicz, wiceprezesami Waldemar Sabak i Elżbieta Woźniak-Sionek. W skład zarządu weszli jeszcze: Joanna Drewnik, Maria Witak i Halina Mikulska. Komisję rewizyjną tworzą: Henryk Góźdź, Stanisław Piesiewicz i Henryk Głowala.

Podczas spotkania członkowie koła rozmawiali o planach na lata 2019-2020. Do kalendarza na dłużej mają wejść zaduszki za poległych żołnierzy. Tegoroczna msza ma być zorganizowana w łaskarzewskim kościele. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest ks. prałat Edmund Szarek.

Garść ciekawych danych statystycznych odnośnie II wojny światowej przedstawił podczas spotkania prezes Okręgu Warszawa-Wschód ŚZŻAK Mirosław Widlicki. Informacje rzucają inne światło na wydarzenia II wojny światowej, obrazują kunszt taktyczny i dzielność polskich wojskowych. Informacje mają być przedstawiane na spotkaniach z młodzieżą, by w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieć im o bohaterstwie polskich żołnierzy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 7348f52987) Odpowiedz

Na głównym zdjęciu pan trzeci z prawej od góry - czym się zajmował i kim był do `89r?

Kombatant (, #IP 58b996b363) Odpowiedz

A EWS była działaczką Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej za co w nagrodę pojechała na Zlot Młodziezy Komunistycznej na Kube