Wiadomości z Garwolina

77 przypadków przekroczenia prędkości ujawnili policjanci

Dodano:
garwolin - 77 przypadków przekroczenia prędkości ujawnili policjanci

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w piątek 22 marca, garwolińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili aż 77 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.


Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

W piątkowych działaniach mundurowi skontrolowali 89 pojazdów z czego aż 77 kierujących pojazdami nie stosowało się do ograniczeń prędkości.

Warto podkreślić, że na terenie powiatu garwolińskiego podczas minionego tygodnia nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Policjanci zapowiadają, że takie działania będą kontynuowane i nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.