Wiadomości z Garwolina

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w dniach 18-24 marca

Dodano:
garwolin - Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w dniach 18-24 marca

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

21 marca 2019 r.

Pożar opony na ul. Bajkowej w Garwolinie


Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze opony na ul. Bajkowej w Garwolinie. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Mierżączce
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Mierżączce. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

22 marca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na Alei Legionów w Garwolinie

Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na Alei Legionów w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki Citroen zjechał z drogi. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Garwolińskiej w Parysowie

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Garwolińskiej w Parysowie. Działania zastępów straży polegały na usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

24 marca 2019 r.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Przyłęk

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Przyłęk. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na palący się dach budynku, a także od wewnątrz na poddasze, przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.

Pożar pustostanu przy ul. Warszawskiej w Wildze
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pustostanu przy ul. Warszawskiej w Wildze. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Samorządki
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Samorządki, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Mercedes oraz motocykl marki Kawasaki. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

W ubiegłym tygodniu odnotowano 14 zdarzeń związanych z pożarami traw i nieużytków rolnych w Dąbrowie, dwukrotnie w Trąbkach i Garwolinie, Poschle, Przewozie, Celinowie, Podebłociu, Jaźwinach, Miętnym, Maciejowicach, Mariańskim Porzeczu i Woli Życkiej.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.