Ciekawe tematy z Garwolina

Wypożyczanie samochodu w Londynie - czy to się opłaca?

Dodano:
garwolin - Wypożyczanie samochodu w Londynie - czy to się opłaca?

Otwarcie granic i wciąż wzrastająca ilość biur podróży sprawiły, że aktualne warunki do podróżowania są wręcz idealne. Wyjazd za granicę nie kosztuje już fortunę. Wystarczy odpowiednio poszukać a atrakcyjną wycieczkę z pełnym wyżywieniem i bogatym programem można mieć za przysłowiowe grosze. Jednak żeby z podróży jak najwięcej skorzystać trzeba ją dobrze zaplanować.


Wybór środka transportu


Do Londynu możesz dostać się na dwa sposoby: samochodem lub samolotem. W drugim przypadku trzeba wziąć pod uwagę koszty zakupu paliwa oraz przeprawy przez Eurotunel, łączący Francję i Anglię. Jest jednak pewien haczyk - do Londynu nie wjadą modele samochodów z instalacją gazową, bowiem nie są one do Eurotunelu wpuszczane ze względów bezpieczeństwa. Po podsumowaniu kosztów transportu okazuje się, że bilety lotnicze jednak są dużo tańsze i nie opłaca się przemierzać tak długiej trasy autem.

Podróżowanie na miejscu

Wybierający się do UK zazwyczaj mają bogate plany jeśli chodzi o zwiedzanie. Ze względu na ograniczony czas pobytu chcieliby być w kilku miejscach jednocześnie i jak najwięcej zwiedzić. By przemierzać okolicę i zwiedzać kolejne punkty wycieczki mogą wykorzystać transport publiczny. Niestety ceny biletów autobusowych i na metro nie należą do najtańszych, a uzależnienie od rozkładu jazdy może ograniczyć czas przeznaczony na zwiedzanie.
Jest jeszcze druga opcja - samochód. Posiadanie własnych czterech kółek daje nam większe pole manewru, zyskujemy większą swobodę i łatwiej nam dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Zastanawiasz się, gdzie wynająć auto w Londynie? Sprawdź tutaj: https://2012-london-escorts.co.uk.

Na co zwrócić uwagę wypożyczając samochód?


Wynajem auta nie jest rzeczą trudną ale jest kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę. Jednym z nich jest rocznik pojazdu. Nie opłaca się wybierać starych aut, bo mogą zaskoczyć nas one mnóstwem usterek na trasie. Dobrze jest kierować się zasadą „im nowszy tym lepszy”. Nie wybieraj samochodu na chybił trafił - postaw na model, który pomieści wszystkich członków wycieczki wraz z ekwipunkiem i go zarezerwuj. Prześwietl też firmę, z której usług masz zamiar korzystać. Lepsza dostępność informacji i dobry kontakt jest gwarancją bezproblemowej obsługi.

Wypożyczając samochód w Londynie pamiętaj, że im dłuższy okres najmu tym niższa cena, więc zazwyczaj najbardziej opłaca się wypożyczyć auto na cały okres pobytu.

Artykuł sponsorowany