KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Adam Winiarski wygrał VIII Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina

Dodano:
garwolin - Adam Winiarski wygrał VIII Halowe Tenisowe Mistrzostwa Garwolina

Adam Winiarski został zwycięzcą VIII edycji Halowych Tenisowych Mistrzostw Garwolina w grze pojedynczej. W meczu finałowym pokonał Rafała Rutkowskiego 4/6 6/3 10/3. Brązowy medal wywalczył Czarek Adamowicz pokonując w "małym finale" Sławomira Paśnickiego 6/3. Patronat nad Mistrzostwami objął przewodniczący rady miasta Jarosław Jaskuła, a organizatorem Turnieju była Szkoła Tenisa Wojciecha Baduchowskiego.

Do turnieju zaproszonych zostało 20-tu tenisistów - pierwsza 16 z rankingu oraz 4 "dzikie karty" przyznawane przez organizatora. Zgromadzona w ten sposób czołówka tenisistów z miasta i powiatu tydzień po deblistach w dn. 16-17.03.2019 w hali Szkoły Tenisa przy ul. Olimpijskiej stanęła do rywalizacji o prestiżowy tytuł mistrza naszego miasta.

Mimo, że od początku nie brakowało niespodziewanych rozstrzygnięć, jak np. porażka w pierwszej rundzie obrońcy tytułu Dariusza Migasa, ostatecznie do finałowego spotkania rozgrywanego podobnie jak półfinały w niedzielę, dobrnęła turniejowa "jedynka" Adam Winiarski oraz Rafał Rutkowski, który w poprzednich edycjach był już raz finalistą. Adam, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników naszego lokalnego tenisa dostąpił tego zaszczytu po raz pierwszy i od razu skutecznie zaatakował pozycję mistrza sięgając po brakujące w jego kolekcji trofeum.

W meczu finałowym wykazał się tenisową mądrością i konsekwencją, przetrzymując nawałnicę jaką zgotował mu Rafał w pierwszym secie i na początku drugiego, po czym w tie - breaku przeprowadził skuteczne kontrataki budując bezpieczną przewagę, której nie oddał już do końca. Po wygranym spotkaniu nie krył radości i satysfakcji, dziękując organizatorom za możliwość spełniania się w swojej tenisowej pasji. Z kolei Rafał,gdy minęło już rozczarowanie porażką pogratulował zwycięzcy i obiecał, że jeszcze tu powróci…

REKLAMA:


Obecny na zakończeniu radny miasta Garwolin Robert Kuźbida komplementował organizatorów za przeprowadzenie kolejnej edycji mistrzostw i budowanie w mieście pięknej, sportowej tradycji łączącej pokolenia, jednocześnie gratulując tenisistom pasji hartującej ducha i ciało. Sędzią głównym zawodów była Karolina Zamiela, była wice Mistrzyni Polski juniorek na co dzień trener w Szkole Tenisa Wojciecha Baduchowskiego, a partnerem wspierającym zakup nagród dla uczestników Urząd Miasta Garwolin.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 62

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.