Wiadomości z Garwolina

Nauczyciele w powiecie będą strajkować

Dodano:
garwolin - Nauczyciele w powiecie będą strajkować

Od poniedziałku 8 kwietnia w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu garwolińskiego rozpoczyna się strajk nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Strajk, którego głównym inicjatorem jest ZNP, wynika z braku porozumienia pomiędzy rządem a ZNP i większością nauczycieli, co do wynagrodzeń. O strajku wypowiada się prezes garwolińskiego oddziału ZNP Halina Poszytek. Publikujemy też stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej i prezesa ZNP Sławomira Broniarza.


Jaki jest główny cel protestujących nauczycieli?

- Podwyżka z wyrównaniem od 1 stycznia 2019r. o 1000zł dla pracowników oświaty, czyli dla nauczycieli i dla pracowników niepedagogicznych. To jest główny postulat, który był w wystąpieniu do dyrektorów placówek – mówi Halina Poszytek, prezes garwolińskiego Oddziału ZNP.

- W styczniu rozpoczęliśmy spór zbiorowy z pracodawcami. Był on konsekwencją ankiety, która została przeprowadzona na przełomie listopada i grudnia przez Zarząd Główny ZNP. Ankieta dotyczyła wynagrodzenia nauczycieli i formy ewentualnego protestu. Najwięcej pracowników oświaty wypowiedziało się za strajkiem. W powiecie 78 placówek (z wyłączeniem Żelechowa i uwzględnieniem gmin Sobienie Jeziory i Osieck) weszło w spór zbiorowy z pracodawcami, a 66 będzie strajkowało -
dodaje prezes ZNP Garwolin.

- Po tych negocjacjach, które trwają tak naprawdę już drugi tydzień to nie ma się czegokolwiek spodziewać a dzisiejsza propozycja rządu to jest porażka. Raptem z propozycji finansowych wynika, że mamy mieć podwyższone pensum, a w zamian za to wynagrodzenie, ale nie teraz, tylko do 23 roku, czyli nie podniesienie wynagrodzenia zasadniczego a średniego wynagrodzenia. To są te wirtualne pieniądze, o których mówi ministerstwo czyli te 6 tys., których nikt na oczy nie widzi. Jest to dla mnie żenujące zupełnie – ocenia rządowe propozycje Halina Poszytek.

- Czy ministerstwo się zastanawia jakie są sytuacje w szkołach? Nauczyciele są na granicy etatu, bo tych godzin nie ma. Jeśli podwyższymy pensum o te 4 godziny to automatycznie wiele osób będzie miało ograniczenie, wiele młodych osób nie będzie pracować. Oni chyba nie żyją w realiach zupełnie – dodaje prezes garwolińskiego oddziału ZNP.

Kto będzie strajkował?
- W gminie Garwolin i w mieście Garwolin wszystkie szkoły i przedszkola. Do tego wszystkie w gminie Miastków Kościelny, Borowie, Łaskarzew, Wilga, Sobienie Jeziory. W powiecie poza szkołą specjalną w Izdebnie też wszystkie, w Pilawie mieście i gminie poza jedną szkołą wszystkie,w gminie Trojanów poza jedną wszystkie. W Żelechowie mają swój oddział ZNP, ale z tego co wiem też będą strajkować – wylicza Halina Poszytek.

Strajk będzie polegał na tym, że nauczyciele pojawią się w szkołach, ale nie będą pracować.
- Nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni przychodzą do pracy i nie podejmują tej pracy, wpisują - się na listę strajkową. Mamy powołane komitety strajkowe. Dyrektorzy mają informację kto jest w komitecie strajkowym i te komitety koordynują ten strajk - tłumaczy prezes Oddziału Garwolin ZNP.

Zapytałem Halinę Poszytek czy postulaty wysuwane przez ZNP są do spełnienia. Gdyby tylko przemnożyć liczbę nauczycieli (500 tys.) przez 1000zł i 12 miesięcy otrzymujemy 6 mld.
- Oczywiście, że to jest duża kwota, ale czy dużą kwotą nie jest 500 plus? Czy teraz kolejne 500 plus, czy emerytura plus? Ja rozumiem, że ktoś kto ma najmniejszą emerytur dostanie emeryturę plus, ale nawet jak ktoś ma 10 tys. i otrzyma emeryturę plus. To też zbulwersowało nauczycieli, że dla wszystkich są pieniądze, a nie dla nauczycieli.

Stanowisko Ministerstwa Edukacji Narodowej
Podwyżka pensji nauczycieli - oferta nowej umowy społecznej dla nauczycieli

Podwyżka pensji o 500 zł dla większości nauczycieli, dodatek za wychowawstwo nie mniejszy niż 300 zł, skrócenie ścieżki awansu zawodowego, dodatkowe świadczenie „na start” 1000 zł dla nauczycieli zaczynających pracę oraz skrócenie ich stażu do 9 miesięcy – to najważniejsze zmiany dla nauczycieli zaproponowane w ramach rozmów ze związkami zawodowymi.


Dodatkowa podwyżka o 10 proc. od września 2019 r. to 500 zł więcej w wynagrodzeniu zasadniczym dla nauczycieli dyplomowanych, 424 zł dla mianowanych, 373 zł dla kontraktowych i 363 zł dla stażystów. Przypomnijmy, że w styczniu 2019 r. nauczyciele otrzymali już 5 proc. podwyżkę, a wcześniejsza – również 5 proc. – była wypłacona od kwietnia 2018 roku.

Zgodnie z zapowiedziami od września 2019 r. średnie wynagrodzenie nauczycieli wyniesie:
    • nauczyciela dyplomowanego – 6 136 zł
    • nauczyciela mianowanego - 4 802 zł
    • nauczyciela kontraktowego - 3 702 zł
    • nauczyciela stażysty – 3 335 zł

Niezależnie od konkretnej podwyżki, zmiany będą dotyczyły skrócenia ścieżki awansu zawodowego, m.in. stażu dla nauczyciela stażysty do 9 miesięcy, powrotu do „starej” oceny pracy z uwzględnieniem opinii rady rodziców, a także dodatkowego jednorazowego świadczenia „na start” dla nauczycieli zaczynających karierę zawodową w wysokości 1000 zł., ustalenia kwoty dodatku za wychowawstwo na poziomie nie mniejszym niż 300 zł oraz zmniejszenie biurokracji.

REKLAMA:


Rząd wyszedł z ofertą nowej umowy społecznej – kontraktu dla nauczycieli, który przewiduje podwyżki i zmianę warunków pracy.
Propozycja zakłada znaczący wzrost wynagrodzeń, uwzględniający także systemowy skok efektywnościowy – zwiększenie wymiaru pensum w kierunku średniej OECD w dwóch wariantach, 22 godzin lub 24 godzin.

Wymiernym efektem nowego kontraktu społecznego są wyższe wynagrodzenia, które już w 2023 roku wyniosą – w zależności od wybranego wariantu – dla nauczyciela dyplomowanego 7700 zł lub 8100 zł brutto miesięcznie. Podwyżki obejmą wszystkie grupy nauczycieli (stażystów, kontraktowych, mianowanych i dyplomowanych). W przypadku ostatniego stopnia awansu zawodowego zakładane są podwyżki od 2100 złotych do nawet 2500 złotych miesięcznie w ciągu czterech lat.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej


Dziś Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego i Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych, również wydali oświadczenie.


Podczas dzisiejszych rozmów strona rządowa przedstawiała konfrontacyjną ofertę polegającą na radykalnym zwiększeniu pensum (od 25% do 33%) połączoną ze wzrostem średniego (czyli wirtualnego) wynagrodzenia do roku 2023 r.

Strona związkowa nie otrzymała – mimo wielokrotnych próśb – tej oferty w formie pisemnej. Natomiast materiały te – w postaci komunikatu prasowego oraz prezentacji – otrzymali dziennikarze na konferencji prasowej strony rządowej, która odbyła się tuż po rozmowach.

Dzisiejsza propozycja rządu oznacza:
– brak realnych podwyżek wynagrodzenia zasadniczego w 2019 roku,
– znaczącą redukcję etatów nauczycielskich,
– pogorszenie oferty edukacyjnej w szkołach wiejskich,
– zwiększenie obowiązków i czasu pracy nauczycieli.

Podkreślamy, że strona związkowa w trakcie negocjacji trwających od 25 marca przedstawiła aż trzy propozycje dotyczące wzrostu wynagrodzeń. Nie spotkały się one z aprobatą strony rządowej. Także dzisiaj przedstawiciele rządu nie odnieśli się do propozycji FZZ i ZNP złożonej w środę wieczorem (3 kwietnia 2019 r.), polegającej na rozłożeniu 30% podwyżki na dwie tury (15% od 1 stycznia i 15% od 1 września br.).

Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego.
Strajk rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Uczniowe. (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Uczniowie i rodzice też pewnie mają wiele powodów do strajku.Nauczyciele pokazali,że można......

(, #IP b337326656) Odpowiedz

No i na co mają być te podwyżki? Na to żeby w wakacje mogli się byczyć na teneryfie? A to że jestem np. piekarzem i w moim mniemaniu kiepsko zarabiam to każdy będzie miał gdzieś -niech nauczyciel strajkuje ze mną! niech nie je chleba!

było się uczyć (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

to nie miałbyś tych problemów

Oj oj (, #IP a4e920695b) Odpowiedz

Z tego co wiem płaci się za pracę a nie za naukę ...Nie kompromituj się . Dzieci się uczą i nie słychać było im płacono .

hehe (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

ty się uczyłeś i musisz żebrać by ci dano . Czemu nie weżmiesz się za pracę np po godzinach by zarobić ? Bo jesteś pasożyt i leń śmierdzący

szkoły polityczne? (, #IP 04a605662d) Odpowiedz

Niektórzy nauczyciele uwikłali się w polityczne zapędy pana Broniarza, który jest przeciwnikiem obecnego rządu.

Nie ma pieniędzy (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

Skoro nie ma pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli to czemu pisiory rozdają dookoła pieniądze na tak zwaną popularną PIĄTKĘ ? Niech dają wszystkim komu się da i niech zniszczą to społeczeństwo bo już nikt nie będzie chciał pracować, wychowają pokolenie łajdów i patologii.

Przypomnienie (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Nauczyciele też biorą 500 plus . Chociaż nie powinni . Może zrobić inaczej ? skoro 500 plus ich boli i chcą je przejąć do swoich kieszeni ,skoro idą na konflikt z beneficjentami tego świadczenia to niech nie płaczą że społeczeństwo ma ich w d... i jest jawnie przeciwne ich podwyżkom i ich strajkowi . tfu wam pysk

patologia (, #IP 7f200e5d4b) Odpowiedz

patologia to to co robia nauczyciele

(, #IP 6ffcb4c32a) Odpowiedz

Otrzymuje 500+ zaznaczam ze z piwem nigdy bys mnie nie zobaczyl, nie pale nawet papierosow i TAK! PRACUJE ! Umiesz sobie to wyobrazic ? Piszesz o nauczycielach ze nie ma a na 500+ jest. Kazdy powinien godnie zarabiać! Jak bym godnie zarabial nie potrzebowal bym swuadczenia..

dlatego nie dają nauczycielom (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

bo pracą tego nazwać nie można i zwyczajnie danie nauczycielom to jak dosypać paszy tucznikowi który leży w gnoju całe dnie

dlatego nie dają nauczycielom (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

wnioskuje z wypowiedzi że Pan więcej jak podstawówki to nie skończył? Proponuje zgłoś się już dziś do pracy w szkole, myślę że po kursie wieczorowym dasz rade, tylko pamietaj żebyś nie myslał o podwyżkach i strajkach. Miłego

Błąd (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Mam świetny zawód i zarabiam bardzo dobrze , pracuję 60 godzin w tygodniu czyli 1,1/2 etatu czyli 3 razy więcej niż nauczyciel . Moje dochody to 7000 tyś /miesiąc .

Błąd 2 (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Myślę że jakbyś oddał to dodatkowe 1/2 etatu jakiemuś nauczycielowi chętnie by się zamienił a wątpie że jest tylu chętnych do pracy w szkole żeby go zastąpić.

ojoj (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

a nauczyciele tacy przejęci uczniami ? Właśnie widać że zależy im na kasie tylko i wyłącznie . Cała ideologia i pierdu pierdu nt dzieci to zasłona dymna . Nie wy jesteście od ustalania ile płacić i co macie robić . Nie pasuje składajcie wypowiedzenia a nie strajkujcie . Chętni są za tyle ile bierzecie .

ojoj (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Nie, najlepiej pracować za pół darmo dla idei, wyżywić rodzinę samym chlebem bo już na masło nie starczy, utrzymać rodzinę i jeszcze czyjeś dzieci uczyć a swoje zaniedbywać przez zajęcia dodatkowe po godzinach pracy takie jak elektroniczny dziennik, przygotowanie się do każdej lekcji czy sprawdzanie kartkówek, ty myślisz że to dzieje się wszystko w szkole? Jakby nauczycielom dobrze płacono, to wątpię czy udzielaliby korepetycji, dorabiali w innych szkołach ale ty tego nie rozumiesz, nie da się porównać zawodów i tyle. Czemu strajkują, bo słyszą, że mamy rekordową nadwyżkę w budżecie, że mamy miliard na TV, że Pan w Toruniu dobrze sobie radzi z dotacji państwowych czyli kasa widać jest, kto wprowadził reformę, kto narobił bałaganu, myślę że to wina Tuska, ale to tylko moje zdanie, a od 3 lat rządzi dobry rząd, wybitni fachowcy. Drodzy nauczyciele złóżcie wszyscy wypowiedzenia, każdy z was ma pewnie 3 miesiące wypowiedzenia, ciekawe czy wtedy przyjdzie tylu chętnych na wasze miejsce, bo na pewno nie ci co takie bzdety o was wypisują.

Robotnik (, #IP 6469ce9b85) Odpowiedz

Każdy ma prawo do strajku, tak jest zapisane w konstytucji. Temat korepetycji też jest dyskusyjny, przecież nikt nie zmusza do tego żeby tam chodzić, tylko jak się nie ma czasu dla dziecka to się go na korki wysyła, a później lamęt bo nauczyciel wziął :-)

korki (, #IP 9d7aae24aa) Odpowiedz

Na korepetycje to trzeba wydawać bo w szkole tak uczą żeby właśnie nic nie nauczyć. Takie cwaniaki. SZKOŁA ÓCZY !!!

praca (, #IP 96e36dce72) Odpowiedz

Nauczyciele nie zaznali ciężkiej pracy a szkoda.Proponuję jeden dzień na sortowni śmieci wtedy docenili by to co mają.

(, #IP aaaf9c18e3) Odpowiedz

dobrze opłacany pracownik to zawsze lepsza motywacja. widocznie trafiłeś na tych złych i nie dofinansowanych dlatego pracujesz w sortowni śmieci

praca (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Ja proponuje żebyś zaczał nauczać w szkole, popracuj to zobaczysz jak fajnie będzie, że bedziesz miał wakacje itp.

strajk nauczycieli (, #IP e01f1cd0dc) Odpowiedz

Troszkę to wszystko dziwne, jak służba zdrowia strajkowała: ratownicy medyczni czy pielęgniarki, to nie były zamykane szpitale, karetki też jeździły do pacjentów, nikt szpitali nie zamykał, a tu pozamykać szkoły. Super. Mam dziecko w szkole podstawowej i Pani od matematyki jak dziecka nie ma kartkówce czy sprawdzianie bo jest chore od razu stawia minusa , trzy minusy i jedynka nieważne , że jest chory np. zapalenie płuc. Pani odpowiada trudno i nie rozumie ani dziecka ani rodzica, ale jak nauczyciele strajkują to rodzice muszą zrozumieć nauczycieli. Rozgorycvzona

OK (, #IP 9d7aae24aa) Odpowiedz

Brawo!

Rodzic (, #IP 3a0f15a565) Odpowiedz

Tak są zapracowani w swoim zawodzie że nie mają czasu katkowek i prac klasowych sprawdzić?! A po pracy zaczynają się pielgrzymki uczniów na korepetycje- i na to jest czas? Na wywiadowce najlepiej powiedzieć że dziecko nie przyklada się do nauki i zrzucić winę na rodziców. A czy nauczyciele potrafią przekazać dzieciom wiedzę???

strajk nauczycieli (, #IP b209591ea4) Odpowiedz

Ja też jestem za tym zwolnic ich jak im nie pasuje przyjąć młodych co nie mogą się dostać i pewno będą lepiej pracować niech sobie doliczą z korków ile biorą .

Strajk (, #IP 48c636484e) Odpowiedz

A skąd weźmiecie tych niby młodych ? myślicie że leży sterta CV w szkołach i jest takie obłożenie że wszyscy walą drzwiami i oknami ? Ludzie nie są teraz tacy głupi po co mają 5 lat studiować pedagogikę i w dodatku wpompować w te studia około 25 tysięcy albo i więcej. Po skończonych studiach taki młody człowiek przychodzi i dostaje 1800 zł za stażowego. Reasumując nie będzie młodych nauczycieli bo ktoś jak ma marnować 5 lat na studia i jeszcze do tego płatne to woli pójść na kasę do lidla bez marnowania 5-ciu lat studiów i zarabiać na kasie 2500 tys. zł.

strajk (, #IP e01f1cd0dc) Odpowiedz

Głupoty Pan/Pani pisze, że lepiej iść do Lidla na kasę za 2.500 tys. Proszę wziąć pod uwagę ciężką pracę w LIdlu, noszenie towaru, wykładanie towaru i praca nie 5 godz. dziennie, tylko prawie 10 i urlop tylko 26 dni a nie tyle wolnego. Moje dziecko było ostatni dzień w szkole 5 kwietnia a idzie dopiero 6 maja. Fajnie? Najpierw strajk, potem egzaminy , potem 2 dni wolnego przed świętami potem dni wolne po świętach, potem znów zielona szkoła. na pewno w Lidlu mieliby nauczyciele tyle wolne?

Do czasu (, #IP c7afd67b4c) Odpowiedz

Tak tylko ten w Lidlu i za 10 lat będzie nadal zarabiał tyle samo i nosił coraz to cięższe dla niego klatki, a w szkole dochodzi wysługa i możliwość awansu.

no i gitara (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

tak działa rynek , w imię czego ustalać odgórnie wynagrodzenia ? Niech będzie konkurs kto taniej ten dostaje pracę .

a czy ogłoszenia na nabór nauczycieli czy tylko po znajomościach w gminach i urzędach??? (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

Do roboty!!! Człowiek pracujący nie ma czasu na takie pierdoły jak wasze strajki... nie pasuje to do innej pracy - tylko UWAGA tydzień pracy ma 40 godzin a urlopu jest 26 dni w roku...

a czy ogłoszenia... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

To proponuje żeby Pan już przestał marzyć o urlopie i zaczął pedagogike studiować bo jak nauczycieli nie będzie to będzie Pan sam dziecku lekcję wykładał.

lekcje czego (, #IP 7f200e5d4b) Odpowiedz

rodzice i tak ucza i wychowują bo wy tego nie potraficie dlaczego boicie sie wyjść na ulice strajkować boicie się publicznego linczu bo społeczeństwo jest przeciwne podwyzkom dla was nieroby

lekcje czego (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Na szczęście nie jestem nauczycielem, ale rozumiem ich postulaty. Jestem ciekaw czy nauczysz swoje dziecko chemii, fizyki, biologii a w ogóle czemu prowadzisz swoje dziecko do szkoły? w innym punkcie się z Tobą zgadzam nauczyciele jak górnicy powinni wyjść na ulicę i spalić parę opon może ktoś by ich zobaczył a wątpię żeby wyszedł ktokolwiek przeciwko nauczycielom na ulicę jak przeciwko faszystom nikt nie wychodzi. Wiec zamień się z tymi „nierobami” jak to ujmujesz tylko potem nie gadaj że masz za ciężką pracę.

akurat mam wyższe i dodatkowo zrobiłem kurs pedagogiczny w PODN (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

Uświadomiło mnie to jeszcze bardziej w przekonaniu, że tylko po rodzinie i po znajomościach... Takie brutalne zderzenie młodego człowieka z Waszym systemem pracy w oświacie. NIE ZASTAWIAJCIE SIĘ DOBREM DZIEĆMI!!! Macie odwagę to pod Ministerstwo w wakacje, wtedy też macie sporo wolnego czasu, ale przynajmniej nie zmuszacie rodziców do urlopów na opiekowanie się dziećmi. DO ROBOTY NIEROBY!!!

(, #IP 0f6af134d3) Odpowiedz

Brawo Nauczyciele. Popieram Was. Pani vce statosta Kurowska Iwona tez uciekla ze szkoły.

Żenujące (, #IP 05127e6487) Odpowiedz

Jeżeli uważasz jeden z drugim ze to grupa obiboków trzeba było wybrać zawód nauczyciela .

(, #IP c946bd2eb2) Odpowiedz

A po co ? żeby teraz rodzice wraz z uczniami pluli mi w oczy???

(, #IP 0f6af134d3) Odpowiedz

Pani Kurowska Iwona vice starosta garwolinska - żądamy komentarza jaka sytuacja jest w powiecie garwolińskim ze strajkami nauczycieli.

To jest dziwne (, #IP 65c5d56687) Odpowiedz

Tylko chyba w Polsce grupa obiboków pracując jak wynika z godzin na pół etatu, bierze niezłe pieniądze jak za cały etat i jeszcze im mało. Dlaczego nie protestują w wakacje przecież mają za ten czas płacone. Hieny pazerne, wy uczniów to macie w czterech literach.

Strajk (, #IP fd6f87d48d) Odpowiedz

Chcą więcej, to zapraszam do roboty do prywaciarza, do sklepu do banku.... za najniższą krajową, to będą szanować swoją pracę, jak by to nie była budżetówka to dawno by nie pracowali. Młodzi chcą pracować w szkołach, ale nie ma dla nich miejsca, bo karta nauczyciela, chroni tych nieudaczników. To tak z mechanika i-obecnie to wymieniacze, a nauczyciele zadawacze.Niech strajkują i miesiąc, na święta grosza nie zobaczą to rura zmięknie.

bedok anty pis (, #IP 129e3bddb3) Odpowiedz

i co na to wszystko nasza ,,local celebrity,, była dyrektor szkoły i niejaka vice starosta Iwonka K ????

Dramat . (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Dyplomowany ma najwięcej to dają więcej , no ku.... a kto ma najmniej to i najmniej ma dostać , psychiatra natychmiast .

Zabraknie godzin . (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Oj oj oj to rozpędzą was . Normalna sprawa że nie ma zajęcia to zwalnia się w firmach . To tylko potwierdza że jesteście oderwani od rzeczywistości . Dlaczego nikt pałami i gazem nie zakończy tego strajku ? Dlaczego nie sprawdza się kto dorabia korkami bez podatku i działalności ? Zapewniam że złożę zawiadomienie kto się tym trudni a wiadomości mam z pierwszej ręki . Mało tego znajdą się i dowody .

Do zabraknie godzin i innych zainteresowanych (, #IP cc80166ddb) Odpowiedz

Uważam, że czekają na takie informacje w tym przede wszystkim te dowody !!!

Psychiatra (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Psychiatra natychmiast dla wszystkich strajkujących .Z postulatów strajkujących wynika że zbyt mało zarabiają . Jest to subiektywne zdanie strajkujących z którym nikt na szczęscie się nie liczy .Brawo rząd , tylko po co te propozycje podwyżek . Sprawdzić kto ma mniej niż 2500 to podwyżkę dać a kto ma więcej zwyczajnie obniżyć pensje . Pada argument że nauczyciel pracuje więcej niż wynika z obowiązku . To tym bardziej żadna różnica im by wprowadzić 40 godz tygodniowo . Na sztywno w budynku szkoły i pod nadzorem . Chcieliście strajku to będą wam patrzeć na ręce i na waszą rzekomo pracę . Jesteście oderwani od rzeczywistości . Nie jesteście nikim szczególnym . Ceni się ludzi pracy a nie pazerne hieny . Nie chcecie uczyć to wolna droga jest taki dokumet jak wypowiedzenie . Wprowadzić stawki godzinowe np 15 zł na godzinę i pracujesz to zarobisz a jak pracujesz 3 godziny na dzień to i wypłata będzie adekwatna . Żebyście nie przerwali się od tej pracy , a póżniej do np synhesis udawać że prowadzi się terapię na skutecznośc której nie ma dowodów .Ważne by kasa się zgadzała ,prawda ? Znalazła się kasa z wycieczki ?

dzieci powinny mieć po zajęciach możliwość korepetycji w czasie (, #IP 5abeb0e4a3) Odpowiedz

pracy nauczyciela, a w wakacje powinny być kursy przygotowujące do egzaminów też w trakcie pracy nauczycieli. I niech wtedy zarabiają wiecej.

psychiatra (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Myślę, że Ty masz największe problemy ze sobą. Spróbuj z tym psychiatrą ale wątpię żeby coś Ci to dało. Mimo wszystko zdrówka życzę.

wg. (, #IP 8938826c26) Odpowiedz

zwolnić strajkujących, rozpocząć nowy nabór- młodych zdolnych nie brakuje

Anna (, #IP dcaee275e3) Odpowiedz

A ty dasz na odprawy. A może zwolnij się z pracy i pilnuj swoich bachorow w domu i sam ucz

bachory (, #IP 7f200e5d4b) Odpowiedz

pani Aniu BACHOR CO TO ZA SŁOWO TAK ZWRACASZ SIE DO UCZNIA DO CHLEWNI DO PRACY A NIE DO WYCHOWYWANIA DZIECI MOZE TY URODZIŁAS BACHORY BO RESZTA NARODU POLSKIEGO MA DZIECI

jakie odprawy (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

kop w du.. i garści nakłaść

(, #IP 7acdc12fe4) Odpowiedz

Jeśli jest Pani nauczycielką, jak Pani może w ten sposób określać dzieci? Przerażające kto teraz uczy w szkołach!!!

KTO UCZY PATOLOGIA (, #IP 7f200e5d4b) Odpowiedz

DLATEGO MAMY TYLE PRZESTĘPSTW BO PATOLOGICZNI NAUCZYCIELE KSZTAŁCĄ NASZE DZIECI

Ryszard (, #IP 2e0c5b4b04) Odpowiedz

Mam nadzieję że rząd nie ugnie się przed tymi terrorystami zwanymi nauczycielami. Zachłanne nieroby. Muszą pracować w zawodzie bo na kasie w Biedronce ta inteligencja by sobie nie poradziła. Sprywatyzować to wszystko i po problemie. Kiedyś nauczyciel to był ktoś zasługujący na szacunek, a teraz to taki roszczeniowy odrzut nie umiejący przekazać wiadomości, no chyba że przez korepetycje.

(, #IP c946bd2eb2) Odpowiedz

Tak jest! Kto widzi nauczyciela w innym zawodzie?Gdzie sobie poradzi? Wysłać ich do fabryki do Sobolewa czy Wilgi do pracy na trzy zmiany, na noce, niedziele i święta, oczywiście z prawem do strajku bez konsekwencji wtedy szybko docenią ciepłą,państwową posadkę...

KASA ZA MAJORKĘ (, #IP 451669319a) Odpowiedz

A ZE ZBIÓRKI PIENIAZKÓW NA WYCIECZKĘ NA MAJORKĘ JUŻ SIĘ ZNP I TOWARZYSZKA PREZESKA ROZLICZYŁA?

Strajk (, #IP 43c6b0c09a) Odpowiedz

A ja mam pytanie? Dlaczego osoba, która ryzykuje własne zdrowie i życie, czyli ratownik medyczny nie dostaje podwyżki? Ratuje życie, poświęca wszystko co możliwe, a taki nauczyciel narzeka?! Jakie obowiązki? Podobno robią to dla dzieci, to raz a dwa za taką kasę jaka maja to wstyd zebrać.

kasa (, #IP 9d7aae24aa) Odpowiedz

Tak robią to dla dzieci, ale swoich.

strajk nauczycieli (, #IP cfa372ee2c) Odpowiedz

może wielcy nauczyciele w tym kraju zgłoszą sie do siania trawy na s 17 za 20 pln 12 albo 16 godzin dziennie a nie jak teraz 4 podają swe zarobki to podstawa a gdzie nagrody np za wyjazd na stadion narodowy wyjście do kina to zajęcie dodatkowe kiedyś dzieci chodziły do kina na lektury nie na filmy kasowe i oni za to zadają podwyżki do roboty lenie za dużo wolnego macie ludzie nie za takie pieniądze pracują po 12 godzin a wam sie w głowach przewraca kiedyś szkoła uczyła i wychowywała dzis to was należało by wychować jesteście jak terroryści a dzieci sa zakładnikami doicie z rodziców ile sie da bo maja 500 plus może wam powinni oddawać przyniesie akwizytor książeczkę już dzieci mają kupić bo będzie potrzebna a rok mija i nawet z folii nie wyjęta ,rodzice ciasta pieką na imprezy szkolne a nauczyciele sprzedają ich pociechom na imprezie przykład szkoła nr 1 Łaskarzew kółko fotograficzne dzieci robią zdjęcia a rodzice musza ie u fotografa wywołac to co to za kółko bez ciemni i sprzętu ale ktoś ma dodatkową kasę .pracują moze 9 miesięcy w roku może to panie wożne odpoczną w wakacje a oni zadbaja o swe stanowisko pracy pasorzyty

(, #IP 7ac8478fe9) Odpowiedz

cała prawda

Niech wszyscy wyjdą strajkować! Wszyscy ludzie, którzy pracują! (, #IP 710ecf7808) Odpowiedz

Po co pracować jak każdemu się należy? Tylko skąd brać? Dzięki tym strajkom i ewentualnym podwyżkom upadnie wiele małych firm, które będą kontrolowane przez różne instytucje, które będą szukały haków, aby nałożyć im kary!