KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ryszard Jędruch Wójtem Roku 2018

Dodano:
garwolin - Ryszard Jędruch Wójtem Roku 2018

Wójtem Roku został Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza (woj. podkarpackie). W finałowej dziesiątce znalazł się też wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia na rzecz lokalnej społeczności. Na wójtów można było głosować poprzez SMS. Statuetkę wręczył prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Konkurs na Wójta Roku organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych oraz Telewizję Polską. Od osiemnastu lat cieszy się dużym zainteresowaniem środowisk samorządowych oraz widzów TVP.

Celem plebiscytu było wyłonienie wójta, który w minionym roku mógł poszczycić się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy.

Kapituła konkursu Wójt Roku 2018 wyłoniła już dziesięciu finalistów. Głównym kryterium wyboru były osiągnięcia wójtów na rzecz lokalnej społeczności.
Bałaban Mariusz gmina Besko woj. podkarpackie
Bernat Marzena gmina Brody woj. świętokrzyskie
Blacha Lesław gmina Gołcza woj. małopolskie
Jarzębak Robert gmina Dobroń woj. łódzkie
Jędruch Ryszard gmina Tryńcza woj. podkarpackie
Kopacz Sławomir gmina Bieliny woj. świętokrzyskie
Kowalczyk Rafał Józef gmina Wąsewo woj. mazowieckie
Sabak Waldemar gmina Górzno woj. mazowieckie
Troć Jerzy gmina Kodeń woj. lubelskie
Uszyński Piotr gmina Klukowo woj. podlaskie

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Uroczysta Gala Wójta Roku 2018 odbyła się w sobotę 6 kwietnia, w siedzibie Telewizji Polskiej.

źródło: TVP.info, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

które miejsce (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

to które miejsce zajął W. Sabak. Nie wiecie czy nie chcecie napisać??????