KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Chaos na skrzyżowaniu w Lipówkach

Dodano:
garwolin - Chaos na skrzyżowaniu w Lipówkach

Na skrzyżowaniu DK17 i DW 805 w Lipówkach już drugi dzień z rzędu nie działają światła. Droga nie jest odpowiednio oznakowana, co grozi kolizją lub wypadkiem.

Czytelnik Andrzej zgłosił nam, że nie działają już drugi dzień z rzędu światła w Lipówkach na DK17. Ponadto droga jest źle oznakowana. Od Lipówek i od Trąbek są znaki "ustąp pierwszeństwa" (A-7) a od Warszawy i od Garwolina nie ma żadnych znaków informujących o organizacji ruchu w razie awarii świateł.

W związku z awarią świateł kierowcy jadący od Warszawy teoretycznie powinni wpuszczać na DK 17 kierowców jadących od Lipówek. Natomiast kierowcy jadący od Garwolina powinni wpuszczać na DK17 kierowców jadących od Trąbek. Jest to w sprzeczności do znaków A-7 ustawionych na DW805 od Trąbek i na DW 805 od Lipówek.

REKLAMA:


- Kiedy wreszcie ktoś z policji w Garwolinie się obudzi i doprowadzi do prawidłowego oznakowania skrzyżowania. Codziennie po kilka razy jadą tą drogą radiowozy z Pilawy, Garwolina i żadnej reakcji na brak znaków informujących, kto w razie awarii sygnalizacji ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Uważam, że jest to niedopełnienie obowiązków ze strony policji - dopuszczenie w takim stanie drogi do użytkowania. Widać, że mało to interesuje pierwszego zastępcę KPP w Garwolinie pana Dariusza Rogale, ponieważ bardzo często porusza się tą drogą do miejscowości Trąbki, to chyba widzi brak prawidłowego oznakowania. No bo w końcu jakiś czas temu był naczelnikiem ruchu drogowego, no chyba że pan Rogala nie zna przepisów i dlatego nie widział problemu, co byłoby kompromitacją – napisał w korespondencji do KG Czytelnik Andrzej.

O sprawę zapytaliśmy asp. szt. Marka Kapustę z KPP w Garwolinie i rzecznika lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztofa Nalewajko. Czekamy na odpowiedź.Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 13eaebe970) Odpowiedz

Właśnie rozbierają sygnalizację i nie będzie świateł

E .. K..d..on (, #IP e5d91df45c) Odpowiedz

Teawhoyou