KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Mecz dla małej Mai pełen emocji

Dodano:
garwolin - Mecz dla małej Mai pełen emocji

W niedzielę 7 kwietnia na Hali Stulecia przy ulicy Korczaka w Garwolinie odbył się Mecz Górnik Górna Miastków Kościelny vs POMAGAM. W trakcie meczu można było skorzystać z atrakcji jak: malowanie buziek, konkursy oraz słodki poczęstunek. Na wydarzeniu pojawił się Kabaret Czwarta Fala. To wszystko zostało zorganizowane dla małej Mai, która urodziła się bez nóżki, a 29 stycznia przeszła skomplikowaną operację.

4,5 -letnia Maja Borkowska jest mieszkanką Parysowa i urodziła się z wadą biodra, aplazją stawu piszczelowo-strzałkowego. Operacja biodra i amputacja stópki była jedyną szansą aby Maja mogła stanąć na nogi w nowej protezie. Dzięki internautom, którym los dziewczynki nie był obojętny, udało się zebrać pieniądze na operację dziewczynki. A chętnych do pomocy nadal przybywa!

Na Facebooku powstało wydarzenie, w którego organizację włączyli się m.in. Marcin Kępka, Hose Morales, Marcin Makaruk i Łukasz Kwiatkowski - Mecz Charytatywny dla Majki Borkowskiej pomiędzy drużynami "POMAGAM" oraz Górnik Górna Miastków Kościelny. W meczu udział wzięła cała plejada gwiazd z takimi nazwiskami: jak Lewandowski i Świerczewski na czele, przedstawiciele Starej Gwardii Garwolina, Kabaret Czwarta Fala, prezes Wilgi Garwolin Waldemar Mrugała, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk oraz dwóch piłkarzy rodem z Argentyny, którzy na co dzień grają w Wildze Garwolin. Cheerleaderki z NoName Garwolin zadbały o oprawę taneczną wydarzenia. W rolę spikerów wcielił się Lebied z Kabaretu Czwarta Fala oraz Marcin Makaruk. Raper  KaeN niestety nie dojechał na wydarzenie.

REKLAMA:


Podczas spotkania najważniejsza była dobra zabawa. Stara walizka posłużyła za nowoczesny VAR. Momentami na boisku były dwie piłki i padały bramki. Dochodziło do „starć” piłkarzy i „groźnych” kontuzji.

W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:6. Drużyna Gwiazd „Pomagam” w karnych, polegających na strzałach w poprzeczkę wygrała 4:3. Decydujące trafienie zaliczył Waldemar Mrugała.

Z trybun wraz z innymi kibicami, zawodników dopingowali Maja z rodzicami.

W trakcie meczu były atrakcje jak np.: malowanie buziek, konkursy oraz słodki poczęstunek. Pysznymi i zdrowymi owocami uraczyła nas Firma Jarmir z Garwolina. Dla dziewczynki udało się zebrać 3333zł.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 121

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.