KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Szczegóły zmiany organizacji ruchu na DK 17 w Lipówkach

Dodano:
garwolin - Szczegóły zmiany organizacji ruchu na DK 17 w Lipówkach

Już od czwartku 11 kwietnia w życie wejdą duże zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 805. O szczegółach opowiada Krzysztof Nalewajko z lubelskiego oddziału GDDKiA.

- Oznakowanie na skrzyżowaniu w Lipówkach jest prawidłowe, a demontaż sygnalizacji świetlnej związany jest z planowaną na najbliższy czwartek zmianą organizacji ruchu -mówi Krzysztof Nalewajko z GDDKiA.


Kiedy zmiany wejdą w życie i na czym będą polegały?
- Na najbliższy czwartek planowane jest wdrożenie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu przebudowywanej DK17 z drogą wojewódzką 805 w Lipówkach pod Garwolinem. Związane jest to z budową drogi ekspresowej S17 i będzie obowiązywało przez kilka miesięcy.
Skrzyżowanie zostanie „przeniesione” ok. 200 metrów w stronę Warszawy, a w kierunku Pilawy i Wilchty kierowcy będą jechać nowymi odcinkami dróg. Na nowe skrzyżowanie przeniesiona została tymczasowa sygnalizacja świetlna funkcjonująca do tej pory na obecnym skrzyżowaniu. Na wlotach drogi wojewódzkiej na nowe skrzyżowanie ustawione zostaną znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa przejazdu), na ciągu głównym drogi krajowej z wyprzedzeniem będą stały A-6 (ostrzegające przed skrzyżowaniem z drogą podporządkowaną). Taki zestaw oznakowania stosuje się na skrzyżowaniach poza terenem zabudowanym i tak też było oznakowane dotychczasowe skrzyżowanie w Lipówkach
– wyjaśnia Krzysztof Nalewajko.

REKLAMA:


- Przez stare skrzyżowanie będzie można przejechać tylko na wprost ciągiem głównym DK17. Kolejna zmiana to przełożenie ruchu z obecnego „zawijasa”, którym kierowcy omijali budowę wiaduktu. Teraz pojadą wprost, pod wiaduktem i ok. 400 metrów dalej włączą się do drogi objazdowej – dodaje rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

- Przypomnijmy, że kierowcy poruszają się wzdłuż budowanej S17 tymczasowymi objazdami po placu budowy. Apelujemy o rozważną jazdę i zwracanie uwagi na oznakowanie - mówi Krzysztof Nalewajko.

zdjęcie: Czytelnik Andrzej


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.