Wiadomości z Garwolina

Nauczyciele wracają do pracy

Dodano:
garwolin - Nauczyciele wracają do pracy

W powiecie garwolińskim część placówek oświatowych zaczyna pracować tak jak przed strajkiem. Również w placówkach, w których oficjalnie nadal trwa strajk, egzaminy się odbywają a liczba protestujących nauczycieli spada. Działają już w pełni sprawnie np. dwa przedszkola Garwolinie i jedno w gminie Garwolin (Michałówka). Bez zmian natomiast jest w Publicznym Przedszkolu Bajkowa Kraina w Sulbinach. Tam tylko jeden nauczyciel nie strajkuje. W miejskich szkołach strajkujących ubywa.

Gmina Garwolin
- Nikt w Przedszkolu w Michałówce nie strajkuje. W innych placówkach nauczyciele wracają do pracy. To już się rozchodzi – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Jednak w niektórych placówkach w gminie Garwolin, np. w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach nie strajkuje tylko jeden nauczyciel.

Powiat
– Egzaminy do szkół średnich przebiegają bez zakłóceń. Nie trzeba było dobierać nauczycieli emerytów. Trzeba było tylko pozmieniać komisje, ale w ramach szkół. Niektóre szkoły się między sobą wymieniają nauczycielami. Szkoły powiatowe strajkują, ale nie wszyscy nauczyciele. Nie umiemy określić na chwilę obecną ile procent strajkuje – mówi dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Janusz Kowalski.

Gmina Górzno
 - Egzaminy się normalnie odbywają. W przedszkolu w Górznie od wtorku wszystko działa normalnie. Część nauczycieli strajkuje w szkołach a część nie – mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

REKLAMA:


Gmina Borowie
- Strajkuje tylko Zespół Oświatowy w Borowiu. Szkoły w miejscowościach Głosków i Iwowe zawiesiły strajk na czas egzaminów i przerwy świątecznej – mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

Miasto Garwolin


W mieście Garwolin również strajkujących ubywa.
- Egzaminy w naszej szkole odbywają się bez zakłóceń. Pierwszego dnia egzaminów, w środę protestowało 60% nauczycieli a dziś już 58% nauczycieli - 44 osoby – mówi dyrektor PSP nr 2 w Garwolinie Danuta Durys.

- W przedszkolu nr 1 i nr 8 wszyscy nauczyciele pracują. W pozostałych przedszkolach strajkuje coraz mniej nauczycieli – mówi sekretarz miasta Cezary Tudek. Poniżej tabela z informacją o strajkujących w przedszkolach i szkołach.

Bez względu na strajk uczniowie mają z reguły dość długie przerwy w nauce (2 i pół tygodnia). Na przykład w mieście Garwolin w dniach 8-9 kwietnia odbywał się strajk. W dniach 10,11,12 kwietnia są egzaminy gimnazjalne, w dniach 15,16,17 kwietnia odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Od 18 do 23 kwietnia w szkołach jest przerwa świąteczna.


Z tym problemem szkoły też jakoś sobie radzą. PSP nr 2 zaprasza dzieci na świetlicę.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Renata Pełka (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

hierarcha kościoła katolickiego w jednej z parafii w Polsce nazwał nauczycieli swołoczą. czy moja 10-letnia córka może tak odzywać się na przykład do swojej wychowawczyni? według mnie może. jeśli ksiądz może to ona tym bardziej.

JA (, #IP c7b85bffba) Odpowiedz

Ucz dzieci nienawiści od samego mała. WSTYD, Renata WSTYD

Polityka w kościele (, #IP c8138f96ed) Odpowiedz

Podczas Drogi Krzyżowej o godz 16 05 proboszcz parafii Maciejowice dopuścił się ostrej krytyki nauczycieli że przez nich uczniowie nie zdają egzaminów - co jest sprzeczne z rzeczywistością ,gdyż egzaminy zostały przeprowadzone. Proszę ZNP o interwencji

I po co chodzisz do kościoła? (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Donosisz jak Wałęsa na kolegów. A czym jest to ZNP? Zbawcą świata? Jak dla mnie to robią tylko jeden wielki bałagan.

kościół (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Chodzimy, żeby się pomodlić a nie słuchać o polityce, czy o strajku, jakoś o pedofilii żaden ksiądz się nie wyrywa z ambony

Komunikat o naszej rezygnacji przedwczesny! (, #IP 01c3c2ee2d) Odpowiedz

Nasi nauczyciele nie powinni mieć wątpliwości, że dobrze zrobili, decydując się na strajk. Zostali doprowadzeni przez rząd do ostateczności.Ten strajk potrwa jeszcze długo, może tylko zmienić formę.

(, #IP 84fa60dbe1) Odpowiedz

to w Górznie strajkują?

Oczywiście że tak (, #IP a20a7dbdb5) Odpowiedz

Ksiądz z innej parafii w komisji siedział bo ,, grono pedagogiczne,, było zajęte plotami w pokoju nauczycielskim.

jest tak (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Nauczyciele to klika którzy lekcje traktują jako niemiły przerywnik miłych ploteczek .Cechą charakterystyczną jest subiektywne przekonanie o przynależności do sfery wyższej tylko nie mają za co bo pobory wystarczają na przeciętne zycie na średnim poziomie . O to cały krzyk by dalej utrzymać komunistyczne przywileje w tym mało pracować i lekko . Jeśli dla jakiegoś nauczyciela praca z dziećmi jest trudna i obciążająca to oznacza albo brak przygotowania albo lenistwo .

jest tak 2 (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Czemu kwiecie narodu sam nie zaczałeś uczyć młodzierzy w szkole? Ty w pracy nie plotkujesz? Przygotowujesz się każdego dnia solidnie na nastepny dzień, skończ gadać takie bzdury

dokladnie (, #IP b304b70254) Odpowiedz

Dokladnie tak.

komuna strajkuje, reszta pracuje... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

tyle w temacie ZNP

tak (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

szczera prawda , każdy normalnie myślący wie że nie zgadzając się na warunki pracy czy płacy sklada się wypowiedzenie . Tylko komusze łby uważają że im się należy ale nie wiadomo za co , ot po prostu chcą więcej za nic i już . Uprze się cham i daj mu .

(, #IP 3d45cf0b64) Odpowiedz

Jesteś bardzo głupi

A Ty bez rozumu i kultury (, #IP 751713efe3) Odpowiedz

Zobacz kto tam stoi, same emeryty i przedemeryty co się o przywileje boją i nie moga się odzwyczaić ze słowo ależy się odeszło wraz ze szłusznie minionymi czasami...

poszli po rozum do głowy (, #IP 503f52c46d) Odpowiedz

Wydawało mi się że nauczyciele to ludzie inteligentni i z niedowierzaniem patrzyłem jak wielu z nich dało się wciągnąć w polityczne gierki prezesa znp. Dobrze że powoli przychodzi opamiętanie ale jak oni teraz spojrzą w oczy swoim uczniom i ich rodzicom. Rolnik bardziej się troszczy o swoje krowy niż związkowy nauczyciel o swoich uczniów.

Rodzic (, #IP be146a85b9) Odpowiedz

Uczeń, to nie krowa. Chyba,że nie widzisz różnicy!

Szacun dla przedmowcy! (, #IP a42002f573) Odpowiedz

Panie kolego wywodzisz sie ze srodowiska wjejskiego albo dobrze jestes zorjetowany rolnik nie wazne ile jest na minusie ale od obsługi stada nie odstapi ,,zycie uczy nie nauczycielki z magistrem na sile!

Realista (, #IP 8291b58fc4) Odpowiedz

Tak. W tym kraju to o krowy wszyscy się troszczą bardziej niż o normalnych obywateli........ Lepiej nic nie mów jak masz gadać głupoty.