Wiadomości z Garwolina

Nauczyciele wracają do pracy

Dodano:
garwolin - Nauczyciele wracają do pracy

W powiecie garwolińskim część placówek oświatowych zaczyna pracować tak jak przed strajkiem. Również w placówkach, w których oficjalnie nadal trwa strajk, egzaminy się odbywają a liczba protestujących nauczycieli spada. Działają już w pełni sprawnie np. dwa przedszkola Garwolinie i jedno w gminie Garwolin (Michałówka). Bez zmian natomiast jest w Publicznym Przedszkolu Bajkowa Kraina w Sulbinach. Tam tylko jeden nauczyciel nie strajkuje. W miejskich szkołach strajkujących ubywa.

Gmina Garwolin
- Nikt w Przedszkolu w Michałówce nie strajkuje. W innych placówkach nauczyciele wracają do pracy. To już się rozchodzi – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Jednak w niektórych placówkach w gminie Garwolin, np. w Publicznym Przedszkolu w Sulbinach nie strajkuje tylko jeden nauczyciel.

Powiat
– Egzaminy do szkół średnich przebiegają bez zakłóceń. Nie trzeba było dobierać nauczycieli emerytów. Trzeba było tylko pozmieniać komisje, ale w ramach szkół. Niektóre szkoły się między sobą wymieniają nauczycielami. Szkoły powiatowe strajkują, ale nie wszyscy nauczyciele. Nie umiemy określić na chwilę obecną ile procent strajkuje – mówi dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym Janusz Kowalski.

Gmina Górzno
 - Egzaminy się normalnie odbywają. W przedszkolu w Górznie od wtorku wszystko działa normalnie. Część nauczycieli strajkuje w szkołach a część nie – mówi wójt gminy Górzno Waldemar Sabak.

REKLAMA:


Gmina Borowie
- Strajkuje tylko Zespół Oświatowy w Borowiu. Szkoły w miejscowościach Głosków i Iwowe zawiesiły strajk na czas egzaminów i przerwy świątecznej – mówi wójt gminy Borowie Wiesław Gąska.

Miasto Garwolin


W mieście Garwolin również strajkujących ubywa.
- Egzaminy w naszej szkole odbywają się bez zakłóceń. Pierwszego dnia egzaminów, w środę protestowało 60% nauczycieli a dziś już 58% nauczycieli - 44 osoby – mówi dyrektor PSP nr 2 w Garwolinie Danuta Durys.

- W przedszkolu nr 1 i nr 8 wszyscy nauczyciele pracują. W pozostałych przedszkolach strajkuje coraz mniej nauczycieli – mówi sekretarz miasta Cezary Tudek. Poniżej tabela z informacją o strajkujących w przedszkolach i szkołach.

Bez względu na strajk uczniowie mają z reguły dość długie przerwy w nauce (2 i pół tygodnia). Na przykład w mieście Garwolin w dniach 8-9 kwietnia odbywał się strajk. W dniach 10,11,12 kwietnia są egzaminy gimnazjalne, w dniach 15,16,17 kwietnia odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Od 18 do 23 kwietnia w szkołach jest przerwa świąteczna.


Z tym problemem szkoły też jakoś sobie radzą. PSP nr 2 zaprasza dzieci na świetlicę.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Strajk (, #IP 5c12e1e82a) Odpowiedz

Jak jest tak źle nauczycielom to przecież nikt ich na siłę nie trzyma niech idą na zasiłek .

(, #IP 830ea32f01) Odpowiedz

Gdybyjakaś refleksja podczas pisania nastąpiła, można by było łatwo wyobrazić sobie szkołę bez nauczycieli i skutki tego braku. Obawiam się, że przy dalszym poniżaniu nauczycieli i tak lichych zarobkach ludzi odpowiadających za przyszłość Polski, jednego z najważniejszych zawodów obok lekarzy, może to nastąpić.Naprawdę niektórym marzy się taki wieczny strajk?Czy już oczami wyobraźni widzi Pani, Pan oświatę bez dobrych i docenianych nauczycieli? Czy wyobraźni wystarcza tylko, by psychicznie ,,dokopać nauczycielom i spowodowaĆ UCIECZKĘ Z ZAWODU TYCH NAJLEPSZYCH? i PROSZĘ NIE OPOWIADAĆ, ŻE DOBRY NAUCZYCIEL nie strajkuje. Strajkuje, bo zdaje sobie sprawę z powagi stanu polskiej oświaty. A mądry rodzic go wspiera. Tak, mądry... (ooby nie Polak po szkodzie). Przyszłość Polski zależy od dobrze wykształconych obywateli, a nie tej czy innej partii. One najbardziej dbają o siebie. Rozumiem nauczycieli wracających do pracy i ich rozterkę. Szacunek i dla strajkujących i dla wracających do pracy. Szacunek dla rodziców wspierających nauczycieli, bo takich dzięki Bogu, jeszcze jest wielu.

Mądry rodzic (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

ma popierać nauczycieli, którzy dostaną w tym roku łącznie 15 procent podwyżki, ale mówią, że to za mało i chcą 30% podwyżki z wyrównaniem od stycznia? Nauczyciel, który głosi takie bzdurne roszczenia jest mądry? Mamy się cieszyć, że strajkujecie i nie uczycie naszych dzieci? Dlaczego nie strajkowaliście w latach 2012-2015? Czy w tym kraju kiedykolwiek nauczyciel zarabiał dobrze? W szkole mojego dziecka zagrożone były matury przez mądrość nauczycieli. Wy się macie za mądrych ludzi? Waszą mądrość widać po waszych wpisach i filmikach jakie zamieszczacie w sieci. Nie odróżniacie pieniędzy z budżetu od pieniędzy z unii, bo macie wąskie horyzonty i przeglądacie tylko jedne media. I wy się macie za mądrych?

Powtarzamy wiadomości z teorii literatury. (, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

Jednak refleksja nie nastąpiła.Te 15% to 125 zł na rękę przeciętnie.Po co powtarzać jak zdarta płyta ,,dlaczego nie strajkowaliście(pisałam w swoim imieniu - liczba pojedyncza)wtedy a wtedy.Ale jeśli jest pytanie, to jest odpowiedź:bo w 2012 nauczyciele dostali 30% i aż do roku 2015 nigdy średnia płac nauczycieli nie była tak niska w stosunku do krajowej jak teraz.Po drugie, z tego co wiem, to strajk duży był w roku 1993 i strajkowała w nim również obecna pani minister walcząc o lepsze płace. Po trzecie - strajk nie ma barw politycznych, choć pewne media robią wszystko, by go takim ukazać. Po czwarte, ciekawa jestem, ile razy Pani, Pan doceniliście trud nauczycieli? Po szóste, właśnie międzyszkolny komitet strajkowy postanowił, że klasyfikacja się odbędzie. Widzi Pan (Pani),że nauczyciele to jednak mądrzy ludzie. Po siódme, dlaczego jest mowa o oglądaniu, czytaniu jakichś mediów? Człowiek, który miał dobrych nauczycieli, potrafi myśleć samodzielnie nie oglądajjąc się na media. Po ósme, nie uczę.Zachęcam do refleksji bez zacietrzewienia. Serdecznie pozdrawiam Panią(Pana) i nieustająco wszystkich nauczycieli. PS No i dzięki koniunkturze w gospodarce, jest więcej pieniędzy w budżecie, to jakże komu podnieść płace, jak nie ludziom PRACUJACYM w ,,budżetówce właśnie?

Renata Pełka (, #IP fcf52f2c80) Odpowiedz

hierarcha kościoła katolickiego w jednej z parafii w Polsce nazwał nauczycieli swołoczą. czy moja 10-letnia córka może tak odzywać się na przykład do swojej wychowawczyni? według mnie może. jeśli ksiądz może to ona tym bardziej.

JA (, #IP c7b85bffba) Odpowiedz

Ucz dzieci nienawiści od samego mała. WSTYD, Renata WSTYD

(, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

Kto brakiem szacunku wojuje, może od braku szacunku polec (własne dzieci potrafią szybko ,,nauczyć się braku szacunku dla rodzica)

Polityka w kościele (, #IP c8138f96ed) Odpowiedz

Podczas Drogi Krzyżowej o godz 16 05 proboszcz parafii Maciejowice dopuścił się ostrej krytyki nauczycieli że przez nich uczniowie nie zdają egzaminów - co jest sprzeczne z rzeczywistością ,gdyż egzaminy zostały przeprowadzone. Proszę ZNP o interwencji

I po co chodzisz do kościoła? (, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Donosisz jak Wałęsa na kolegów. A czym jest to ZNP? Zbawcą świata? Jak dla mnie to robią tylko jeden wielki bałagan.

kościół (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Chodzimy, żeby się pomodlić a nie słuchać o polityce, czy o strajku, jakoś o pedofilii żaden ksiądz się nie wyrywa z ambony

oj (, #IP 0dabc65b03) Odpowiedz

a o pedofilii wsród wychowawców ani słowa ? Nigdy nie było takich przypadków ? Może warto ustanowić jakiś obserwatorów w szkołach ?

Komunikat o naszej rezygnacji przedwczesny! (, #IP 01c3c2ee2d) Odpowiedz

Nasi nauczyciele nie powinni mieć wątpliwości, że dobrze zrobili, decydując się na strajk. Zostali doprowadzeni przez rząd do ostateczności.Ten strajk potrwa jeszcze długo, może tylko zmienić formę.

(, #IP 84fa60dbe1) Odpowiedz

to w Górznie strajkują?

Oczywiście że tak (, #IP a20a7dbdb5) Odpowiedz

Ksiądz z innej parafii w komisji siedział bo ,, grono pedagogiczne,, było zajęte plotami w pokoju nauczycielskim.

(, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

A myślenie włączone???

jest tak (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

Nauczyciele to klika którzy lekcje traktują jako niemiły przerywnik miłych ploteczek .Cechą charakterystyczną jest subiektywne przekonanie o przynależności do sfery wyższej tylko nie mają za co bo pobory wystarczają na przeciętne zycie na średnim poziomie . O to cały krzyk by dalej utrzymać komunistyczne przywileje w tym mało pracować i lekko . Jeśli dla jakiegoś nauczyciela praca z dziećmi jest trudna i obciążająca to oznacza albo brak przygotowania albo lenistwo .

jest tak 2 (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Czemu kwiecie narodu sam nie zaczałeś uczyć młodzierzy w szkole? Ty w pracy nie plotkujesz? Przygotowujesz się każdego dnia solidnie na nastepny dzień, skończ gadać takie bzdury

dokladnie (, #IP b304b70254) Odpowiedz

Dokladnie tak.

komuna strajkuje, reszta pracuje... (, #IP 7615edf9e1) Odpowiedz

tyle w temacie ZNP

(, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

Kiedy to była ta komuna? Ktoś powiedział, że o tej komunie najczęściej prawią ci, którzy mają jakieś kompleksy z nią związane, np. ktoś z rodziny był w PZPRze, a potem się ,,nawrócił. Prawda to?

tak (, #IP 53fd886733) Odpowiedz

szczera prawda , każdy normalnie myślący wie że nie zgadzając się na warunki pracy czy płacy sklada się wypowiedzenie . Tylko komusze łby uważają że im się należy ale nie wiadomo za co , ot po prostu chcą więcej za nic i już . Uprze się cham i daj mu .

(, #IP 3d45cf0b64) Odpowiedz

Jesteś bardzo głupi

A Ty bez rozumu i kultury (, #IP 751713efe3) Odpowiedz

Zobacz kto tam stoi, same emeryty i przedemeryty co się o przywileje boją i nie moga się odzwyczaić ze słowo ależy się odeszło wraz ze szłusznie minionymi czasami...

poszli po rozum do głowy (, #IP 503f52c46d) Odpowiedz

Wydawało mi się że nauczyciele to ludzie inteligentni i z niedowierzaniem patrzyłem jak wielu z nich dało się wciągnąć w polityczne gierki prezesa znp. Dobrze że powoli przychodzi opamiętanie ale jak oni teraz spojrzą w oczy swoim uczniom i ich rodzicom. Rolnik bardziej się troszczy o swoje krowy niż związkowy nauczyciel o swoich uczniów.

Rodzic (, #IP be146a85b9) Odpowiedz

Uczeń, to nie krowa. Chyba,że nie widzisz różnicy!

Szacun dla przedmowcy! (, #IP a42002f573) Odpowiedz

Panie kolego wywodzisz sie ze srodowiska wjejskiego albo dobrze jestes zorjetowany rolnik nie wazne ile jest na minusie ale od obsługi stada nie odstapi ,,zycie uczy nie nauczycielki z magistrem na sile!

Realista (, #IP 8291b58fc4) Odpowiedz

Tak. W tym kraju to o krowy wszyscy się troszczą bardziej niż o normalnych obywateli........ Lepiej nic nie mów jak masz gadać głupoty.