KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Wielkanoc u Powiśloków

Dodano:
garwolin - Wielkanoc u Powiśloków

9 kwietnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Antoniówce Świerżowskiej odbyła się "Wielkanoc u Powiśloków". Spotkanie poświęcone było tradycjom wielkanocnym na Powiślu Maciejowickim.

Prelekcję na temat tradycji wielkanocnych wygłosiła regionalistka Jadwiga Krześniak, która ciekawym wystąpieniu zaprezentowała dawne obrzędy i zwyczaje ludowe związane z Wielkanocą.

Podczas spotkania zaprezentowała się młodzież z zespołu "Obereczek". Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił i wykonać własnoręcznie palmę wielkanocną. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Maciejowice oraz Klub 50 + przygotowały stoły świąteczne z potrawami wielkanocnymi. Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali zaproszeni na tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Podziękowania oraz życzenia wielkanocne złożyli: poseł na Sejm RP- Grzegorz Woźniak, przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski w imieniu starosty powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego i wicestarosty Iwony Kurowskiej, zastępca wójta Beata Rulak- Fryc w imieniu wójta gminy Maciejowice Tomasza Kwiatkowskiego, dyrektor PSP w Antoniówce Świerżowskiej Danuta Tobiasz i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Marek Ziędalski.

REKLAMA:


Organizatorami wydarzenia byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Antoniówce Świerżowskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.

Stoły wielkanocne przygotowały :

- KGW Oronne

- KGW "Kobylanki"

- KGW "Podłężanki"

- KGW "Polikowianki"

- KGW "Przewozianki"

- Muzeum Ziemi Nadwiślańskiej

- Klub 50 +


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 18

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pani Jadziu jest Pani Wielka! (, #IP 409d899203) Odpowiedz

Ogrom pracy i przygotowań,zaangażowanie nauczycieli ,dzieci rodziców, mieszkańców wsi,chylę czoła.