KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Ekstremalna Droga Krzyżowa w Żelechowie

12 kwietnia godzinie 21.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP w Żelechowie odbyła się Msza Św. w intencji osób uczestniczących w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Po nabożeństwie wierni wyruszyli trasami: Świętego Antoniego, Świętej Matki Teresy i trasą Frassatiego.

Mszy przewodniczył ks. Adam Turemka – proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Miastkowie Kościelnym oraz ks. Leszek Mućka – wikariusz parafii w Żelechowie. Homilię wygłosił proboszcz
żelechowskiej parafii ks. Eugeniusz Filipiuk.

Osoby uczestniczące w tegorocznej EDK mogły wybrać jedną z trzech tras - dwie dłuższe i jedną krótszą. Dłuższe trasy liczyły 42km – „Trasa św. Matki Teresy” oraz 41km – „Trasa św. Antoniego”. Krótsza „Trasa Frassatiego” liczyła 24km.

REKLAMA:


Tuż po Mszy zrobiono pamiątkowe zdjęcia i uczestnicy wyruszyli na Ekstremalną Drogę Krzyżową w ciszy, skupieniu i modlitwie. Na EDK zapisało się około 600 osób, wyruszyło blisko 1000.


Źródło: Czytelnik Dominik, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.