KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

MOW Borowie mistrzem Polski

Dodano:
garwolin - MOW Borowie mistrzem Polski

W dniach 13-14 kwietnia 2019 na Hali Sportowej w Borowiu odbył się futsalowy turniej finałowy XVIII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych Borowie 2019. Po raz trzeci turniej ten rozgrywany był na ziemi borowskiej. Patronat nad turniejem objęli: sekretarz stanu Ministerstwa Sportu i Turystki Anna Krupka, poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, Polski Związek Piłki Nożnej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji,

 natomiast patronatu medialnego udzielili: Radio Podlasie, Echo Katolickie, Twój Głos oraz portale internetowe Podlasie24.pl, eGarwolin, Wirtualny Garwolin, Kurier Garwoliński. Organizatorem był Dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Zbigniew Karwowski.
W mistrzostwach udział wzięły 4 drużyny wyłonione w eliminacjach do turnieju finałowego (piąta drużyna w ostatniej chwili niestety się wycofała) oraz ubiegłoroczny Mistrz Polski MOW Trzebież i gospodarze: Borowie i Wola Rowska. Turniej rozpoczął się w sobotę rano od uroczystego wprowadzenia drużyn i odśpiewania hymnu narodowego. Potem były powitania gości, okolicznościowe przemówienia i wygłoszona formuła otwarcia turnieju. Odśpiewany został przez wychowanka MOW Borowie hymn mistrzostw i można było przystąpić do rozgrywek, zgodnie z dokonanym przed rozpoczęciem podziałem na grupy.

W fazie grupowej padły wyniki:
Borowie – Gostchorz 4:1
Kamionek Wielki – Jaworze 3:1
Łobżenica – Trzebież 4:2
Borowie – Kamionek Wielki 4:1
Wola Rowska – Łobżenica 1:0
Gostchorz – Jaworze 1:4
Borowie – Jaworze 5:1
Wola Rowska – Trzebież 2:2
Gostchorz – Kamionek Wielki 1:2

Po tych rozgrywkach tabele grupowe prezentowały się następująco:
Grupa A
1. MOW Borowie
2. MOW Kamionek Wielki
3. MOW Jaworze
4. MOW Gostchorz

Grupa B
1. MOW Wola Rowska
2. MOW Łobżenica
3. MOW Trzebież

W półfinałach natomiast: Borowie ograło Łobżenicę 4:0, Wola Rowska uległa  Kamionkowi Wielkiemu 0:2
Mecz o brązowy medal w Wolą Rowską wygrała Łobżenica (2-4)

REKLAMA:


Mecz o złoty medal: Borowie – Kamionek Wielki po dogrywce dał rezultat 3:2.

Ostateczna kolejność:
1. Borowie – Mistrzowie Polski
2. Kamionek Wielki
3. Łobżenica
4. Wola Rowska
5. Trzebież
6. Jaworze
7. Gostchorz

Królem strzelców został Michał Łopato (MOW Borowie) – 8 trafie, najlepszym zawodnik MVP Michał Łopato (MOW Borowie), a najlepszym bramkarzem Patryk Chowaniec (MOW Borowie).

Na zakończenie turnieju odbyła się dekoracja medalowa. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy oraz gadżety ufundowane przez PZPN, wyróżnieni indywidualnie - statuetki i nagrody. Najlepsze trzy drużyny otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Fundatorem był dyrektor Zbigniew Karwowski. Fundatorem pucharów i medali byli: Starostwo Powiatowe w Garwolinie i Gmina Borowie.

Dekoracji i wręczania nagród dokonali: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta garwoliński Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, wiceprzewodniczący rady powiatu garwolińskiego Kazimierz Sionek, Paweł Kassyk z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz dyrektor MOW Borowie i Wola Rowska Zbigniew Karwowski. Osoby i instytucje, które przyczyniły się do organizacji turnieju uhonorowane zostały podziękowaniami oraz kubeczkami „Przyjaciel MOW Borowie i Mistrzostw”.

Podczas turnieju odbyła się też promocja książeczki o MOW Borowie, historii mistrzostw Polski w halówce oraz roli sportu przy resocjalizacji młodzieży. Dokonania tego opracowania podjął się główny organizator turnieju Tomasz Majczyna.

Dzięki zwycięstwu chłopaków z MOW Borowie, został po raz pierwszy wręczony okazały Puchar Przechodni Wójta Gminy Borowie za zdobycie Mistrzostwa Polski. Trenerem Mistrzów Polski jest Łukasz Mikulski. Gratulacje dla całej drużyny i całego MOW-u Borowie na czele z dyrektorem Zbigniewem Karwowskim i Marcinem Karwowskim za wspaniałe zwycięstwo oraz wspaniały turniej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.