Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 kwietnia 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 kwietnia 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

8 kwietnia 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Zwoli Poduchownej

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zwoli Poduchownej, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Opel Astra. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Drażniący zapach w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Garwolinie

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o drażniącym zapachu, który był wyczuwalny w Zespole Szkół nr 2 im. Tadeusz Kościuszki w Garwolinie. Wszystkie osoby opuściły budynek i znajdowały się na zewnątrz. Strażacy wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych sprawdzili pomieszczenia na parterze przy użyciu urządzeń pomiarowych, nie stwierdzając zagrożenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

9 kwietnia 2019 r.

Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żelechowie

Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru przy pomocy detektora wielogazowego. Ze względu na wykrycie obecności gazu ziemnego w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkań, a następnie pracownicy Pogotowia Gazowego usunęli usterkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sterty słomy w Poliku, gm. Maciejowice

Po godz. 22 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Polik. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest sterta licząca około dwustu bel słomy. Strażacy podali prądy wody w natarciu na płonącą słomę oraz w obronie na znajdujący się w pobliżu las. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do roztrząsania słomy z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego oraz przelewania jej wodą. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP. Akcja trwała blisko pięć godzin.

REKLAMA:


10 kwietnia 2019 r.

Pożar samochodu osobowego na Alei Legionów w Garwolinie

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Chrysler Voyager, który znajdował się na parkingu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany w natarciu na palącą się komorę silnika. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar lokalu mieszkalnego w Michałówce
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku Szkoły Podstawowej w Michałówce. Pożar został ugaszony przed przybyciem zastępów straży przez osoby postronne będące na miejscu zdarzenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mieszkance lokalu, która podczas próby gaszenia pożaru doznała oparzeń dłoni. Kobietą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto strażacy usunęli spalone elementy z pomieszczenia i przewietrzyli je. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

11 kwietnia 2019 r.

Plama płynów eksploatacyjnych w Oziemkówce

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych w Oziemkówce. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

12 kwietnia 2019 r.

Pożar lasu oraz sterty słomy w Poliku, gm. Maciejowice

Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Polik. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonącą ściółkę oraz stertę słomy. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do roztrząsania słomy z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego oraz przelewania jej wodą. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP.

Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Nadwodnej w Garwolinie

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Nadwodnej w Garwolinie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru przy pomocy detektora wielogazowego. Ze względu na wykrycie obecności gazu ziemnego w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia klatki schodowej oraz mieszkania, a następnie pracownicy Pogotowia Gazowego zakręcili dopływu gazu do obiektu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

W ubiegłym tygodniu odnotowano 19 zdarzeń związanych z pożarami traw, nieużytków rolnych oraz lasów w miejscowościach: Górki, Miętne (dwukrotnie), Godzisz, Kobylnica, Trąbki (trzykrotnie), Maciejowice, Wola Miastkowska, Polik (trzykrotnie), Łaskarzew (dwukrotnie), Stary Goniwilk, Wilga, Wróble-Wargocin oraz Lucin.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.