Wiadomości z Garwolina

Która polisa turystyczna jest najlepsza na rynku?

Dodano:
garwolin - Która polisa turystyczna jest najlepsza na rynku?

Organizacja wyjazdu kojarzy się głównie z rezerwacją hotelu i biletów lotniczych oraz z nakreśleniem planu pobytu w miejscu, które nas interesuje. Na etapie przygotowań należy pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej sprawie, a mianowicie o zakupie polisy turystycznej.

Polisy turystycznej potrzebujemy z kilku powodów. Przede wszystkim pokrywa ona koszty leczenia za granicą oraz zapewnia wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku. Podstawowym jej zadaniem jest zagwarantować nam odpowiednią ochronę podczas podróży – zagranicznej lub krajowej.

Nagła choroba, pobyt w zagranicznym szpitalu, kradzież bagażu, uszkodzenie sprzętu sportowego, opóźniony samolot i szereg innych niefortunnych zdarzeń mają wspólny mianownik – generują nie tylko stres, ale i duże wydatki. Lepiej nabyć ubezpieczenie podróżne online na wakacyjnapolisa.pl, niż  stracić naprawdę sporo pieniędzy – brak polisy może bowiem oznaczać konieczność wyłożenia z własnej kieszeni niemałych kwot, np. na pokrycie kosztów leczenia za granicą czy naprawę szkody wyrządzonej innej osobie.

Najlepsza polisa turystyczna – czyli jaka?

Która polisa turystyczna jest najlepsza? Takie pytanie zadaje sobie każdy, kto decyduje się na jej zakup. Trzeba kierować się prostą zasadą: najlepsza polisa to taka, która odpowiada indywidualnym potrzebom. Nie istnieje uniwersalne rozwiązanie, które zaspokoi oczekiwania wszystkich ubezpieczonych.

W pierwszej kolejności musimy ustalić podstawowe kwestie: dokąd i na jak długo się wybieramy, jaki jest cel naszej podróży (wypoczynek i zwiedzanie czy może uprawianie sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka?), czy jedziemy sami oraz które z proponowanych przez ubezpieczyciela opcji dodatkowych realnie się nam przydadzą.

Dobra polisa powinna zawierać ubezpieczenia: kosztów leczenia, transportu medycznego, NNW, OC w życiu prywatnym i bagażu. W celu uzyskania bardziej kompleksowej ochrony należy poszerzyć ją o odpowiednie dodatki, np. o ubezpieczenie chorób przewlekłych, sprzętu sportowego i elektronicznego, sportów ekstremalnych i wysokiego ryzyka, dla kobiet w ciąży itp. Im szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej, tym lepszą ochronę gwarantuje polisa – niemniej do tematu zawsze trzeba podchodzić indywidualnie, ponieważ każdy ma inne preferencje.

Gdzie w Garwolinie kupić najlepszą polisę?

Częstym powodem rezygnacji z zakupu polisy jest przekonanie o skomplikowanych i czasochłonnych formalnościach z tym związanych. Takie przeświadczenie jest błędne – czasy się zmieniły i nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby stać się właścicielem polisy.

Mieszkańcy Garwolina (i nie tylko) kupią ją na https://wakacyjnapolisa.pl. Wystarczy uruchomić kalkulator ubezpieczeń podróżnych i wpisać do formularza wymagane dane, aby otrzymać kilkanaście propozycji wybranych spośród najlepszych na rynku ofert. Należy zwracać uwagę na: zakres ochrony ubezpieczeniowej, wyłączenia z ochrony ubezpieczeniowej, wysokość sum gwarancyjnych poszczególnych ubezpieczeń (jeśli będą zbyt niskie, część wydatków poniesiemy z własnej kieszeni) i zasady zgłaszania szkody.

Polisa turystyczna – mały wydatek, duże korzyści

Ubezpieczenia turystyczne nie są drogie, np. za polisę na tygodniowy pobyt w Chorwacji (wypoczynek i zwiedzanie) zapłacimy od ok. 20 zł (najtańszy wariant) do 141 zł (opcja najdroższa). Dzięki temu niewielkiemu wydatkowi zaoszczędzimy sobie wielu kłopotów, które mogą solidnie zachwiać płynnością finansową naszego budżetu. Profilaktyka to zawsze najlepsze rozwiązanie – unikniemy nie tylko zbędnych wydatków, ale i nerwów.