Wiadomości z Garwolina

Most na Wiśle z dużą szansą na dofinansowanie

Dodano:
garwolin - Most na Wiśle z dużą szansą na dofinansowanie

- Megainwestycja Powiatu Garwolińskiego nabiera realnych kształtów. Most na Wiśle w gminie Maciejowice na liście 7 rekomendowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dziękujemy Posłowi Grzegorzowi Woźniakowi oraz Marszałek Senatu Marii Koc za wszelkie dotychczasowe wsparcie naszej inwestycji - napisała na Facebooku Iwona Kurowska, wicestarosta powiatu garwolińskiego. Most łączący powiat garwoliński z powiatem kozienickim może otrzymać aż 86 milionów złotych wsparcia na przygotowanie

 dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji.W programie Mosty dla Regionów wpłynęło 75 wniosków. O dofinansowanie dokumentacji projektowej ubiegają się samorządy wszystkich szczebli z 14 województw, w tym najwięcej z Małopolski – 22. Jedynie samorządy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego nie złożyły wniosków.

W ramach naboru samorządy wnioskowały o ponad 86 milionów złotych dofinansowania na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji. Szacowany przez wnioskodawców późniejszy koszt budowy przepraw, dla których złożono wnioski, wynosi ponad 4 miliardy złotych. Na realizację programu Mosty dla Regionów rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.

Jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać dofinansowanie do 80% wartości inwestycji. Zgodnie z zapisami Ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycje przygotowane w ramach programu Mosty dla Regionów będą mogły uzyskać dofinansowanie na etap budowy ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, którymi dysponuje Minister Infrastruktury.

REKLAMA:


Wśród zgłoszonych przez samorządy lokalizacji budowy mostów znajduje się 7 miejsc rekomendowanych przez Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji programie. Są to mosty na rzekach: Noteć (gmina Czarnków), Warta (w okolicy Konina – pomiędzy gminami Krzymów i Kramsk), Odra (pomiędzy gminami Sulechów i Czerwieńsk oraz pomiędzy gminami Rudnik i Nędza), Bug (pomiędzy gminami Parlejewo i Jabłonna Lack), Wisła (w okolicy Kozienic i Maciejowic) oraz San (gmina Jarosław).

Wnioski na przygotowanie tych inwestycji będą oceniane w pierwszej kolejności.

Obecnie komisja złożona z przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Infrastruktury i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad weryfikuje złożone wnioski pod kątem formalnym i merytorycznym. Na podstawie rekomendacji komisji, Minister Inwestycji i Rozwoju podejmie decyzję o ostatecznie wybranych do dofinansowania projektach.

- Ze względu na dużą liczbę złożonych wniosków  pierwszych decyzji możemy spodziewać się w połowie roku
– zapowiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Dokładny termin decyzji jest uzależniony od jakości złożonych wniosków o dofinansowanie i zakresu niezbędnych wyjaśnień i ewentualnych korekt we wnioskach.

Zdjęcie z podpisania porozumienia pomiędzy władzami powiatu garwolińskiego, powiatu kozienickiego i gmin zainteresowanych budową mostu, który połączy powiat garwolińskim z powiatem kozienickim. 28 marca 2019r.

źródło zdjęcia: garwolin-starostwo.pl

źródło: gov.pl, FB, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

budujemy mosty (, #IP e6cec85b6b) Odpowiedz

Mam taką prośbę do piszących na temat inwestycji,dowolnej inwestycji,żeby zajmować się merytorycznie tematem,bo co ma do budowy mostu ubranko żółte Pani Iwonki,a wcześniej czerwone,że za pięć lat będzie starsza niż jest dzisiaj itd. napiszcie na kartce swoje przemyślenia,podłożyć pod poduszkę i przespać się z tematem.W Maciejowicach bieda,taka bieda,że aż piszczy a Senator,Poseł most budują pisze inny świadomy propedeutycznie internauta!Wniosek nasuwa się bardzo prosty nie budować infrastruktury!Pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie biednych w gminie Maciejowice i powiecie Garwolin,zakupić parówki,smalcu będzie czym okrasić.Kurowska,powinna chodzić w opalaczach,zimą i latem,bo jest z PIS-u.i tak jej nienawidzimy, w dodatku jest zgrabna i ładna!Modlę się,żeby Pan Bóg dał mi szansę przeczytać chodź 10 mądrych,merytorycznych wypowiedzi.Chyba jestem bez szans?

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

Pani Vice to chyba od razu idzie budować ten most, bo ubranie ma już takie drogowe

Odblask (, #IP 5d08cc4cad) Odpowiedz

Niedługo celebrytce zabraknie kolorów z tęczy, i czym się wyróżni wtedy. A może pomyliła urząd z wybiegiem.

Lanie wody (, #IP d9e0223ef7) Odpowiedz

Najlepiej PIS przerobił gminę Maciejowice .Było 2 radnych powiatowych jest jeden na papierze-bo nie wiadomo gdzie przebywa Przewodniczącym Rady Gminy nie jest przedstawiciel PIS. Poseł z wicemarszałek zapomnieli o mieszkańcach. A bieda aż piszczy

sfastyk (, #IP df20abfc65) Odpowiedz

Jeszcze kilka dni i banery foliowe będą wieszać na murach kościołów. W Maciejowicach już oklejone zostało ogrodzenie plebani plakacikami z ...mop!!!(Koc)

wieś ...lecz Nowa. (, #IP e5728c3cda) Odpowiedz

Dzięki Bogu ze mamy Kozienice z realista Kozłowskim.

bedok anty pis (, #IP 98d76a1d4d) Odpowiedz

oh ta nasza celebrytka lokalna żeby uswietnic blask swojej chwały założyła żółciutke ubranko i sieci tak że aż blask bije po oczach po podpisamu aktu notarialnego na praekazanie dzaiłki straży ubranko czerwone wszyscy na ciemno ale Iwonka na czerwono znowu trzeba zabłysnąć i oślepic wszystkich swoją chwałą ciekawe co ta panienka bedzie robiła za 4 lata bo chwała ZGAŚNIE A BLASK PRZEMINIE NA KARCZKU BEDZIE 5 LATEK WIĘCEJ

(, #IP 69169f21b1) Odpowiedz

Ha ha ha. Ale sukces.

Co "ha ha ha"? (, #IP bc6f84532d) Odpowiedz

Ostatnio wracałem z Radomia do Garwolina prawie 2 godziny, a w linii prostej to jest raptem 60 km. Ten most już dawno powinien powstać!

(, #IP 7ea9a7a730) Odpowiedz

jestem za mostem moze nie bedzie latwo ale takie szczekanie nic nie pomoze wazne ze cos sie robi dla innych