Wiadomości z Garwolina

Wszystkie miejskie placówki edukacyjne od jutra pracują normalnie

Dodano:
garwolin - Wszystkie miejskie placówki edukacyjne od jutra pracują normalnie

Od jutra wszystkie placówki edukacyjne w mieście Garwolin pracują normalnie.

- Z informacji jakie posiadamy na chwilę obecną wynika, że od jutra wszytkie miejskie placówki edukacyjne pracują jak przed strajkiem. Część nuczycieli nadal strajkuje, ale dyrektorzy wdrażają za tych nauczycieli plany zamienne - mówi sekretarz miasta Cezary Tudek.

Nauczyciele, którzy strakowali lub nadal strajkują za okres strajku nie otrzymają wynagrodzenia.

- Kwestię wynagrodzeń za okres strajku reguluje art 23 ust 2 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Zgodnie z zapisami ustawy za każdy dzień strajku pracownik musi mieć potrącane wynagrodzenie. Jednocześnie nie planujemy zmniejszać środków finansowych przeznaczonych w budżecie na oświatę - mówi burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.

Inne konsekwencje wobec strajkującyh nie będą wyciągane.

AKTUALIZACJA, godzina 15.31:
Szkoła Podstawowa nr 5 zamieściłą informację o tymczasowym planie lekcji, dostępny TUTAJ
Tymczasowy plan dla Szkoły Podstawowej nr 1 jest dostępny TUTAJ.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Garwolinie informuje, że wszystkie klasy przychodzą do szkoły według stałego, tygodniowego planu zajęć zamieszczonego w dzienniku elektronicznym. W niektórych klasach będą drobne zmiany związane z nieobecnością nauczycieli. Świetlica szkolna będzie czynna od godziny 7.00 do 17.00. Obiad będzie według stałego harmonogramu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

rozic s PIS (, #IP 4c877b724f) Odpowiedz

panie starosto wielicki rzondam na tychmiast sciongniencia do garwolina państfa elbanoskich i za trudnienia jech w szkołach garwolina. tylko elbanoskie mogom wy krztaucic nasze dzieci

dziekuje nauczycielom za ten strajk (, #IP 3e037c6f14) Odpowiedz

jestem rodzicem uczennicy klasy 7 i wiem o co walczyliście oraz to ze zawsze musza być jakies ofiary , a ze w wakacje nikt by was nie posłuchał to kiedyś musieliście się odezwac! Ja nie mam zalu -cenie belfrów mojej córki i gratuluje szacunku do zawodu oraz wytrwałości i jedności ! niech inne grupy społeczne zobaczę jak zostaną potraktowane następnym razem! nie dali prawnikom, lekarzom, niepełnosprawnym- i wam tez nie dadza!!!!!!!za to sobie ,mundurowym w więzieniach ,policji, borze jakos maja z czego. Zatem ludzie przejrzyjcie na oczy i nie opluwajcie naszej inteligencji narodu! W madrosci siła , a nie w podwórkowych dyskusjach przy piaskownicy na poziomie zerowym osób, które nie pracują z lenistwa lub czekaja na zasiłki!

Śmiech :-) (, #IP 2c36df9e2d) Odpowiedz

No wywolala Pani uśmiech na mojej twarzy. ,,Inteligencja narodu,,- proszę zejść na ziemię, to nie te czasy!!!

(, #IP d40bfc74c5) Odpowiedz

A wolałaby pani (pan?), by przyszłe pokolenia uczył i wychowywał kto? Niewykształceni ludzie bez wyobraźni i elementarnej kultury? Inteligent, to ten, który m.in. korzysta ze swojego intelektu, ma szeroką wiedzę teoretyczną i bierze udział w życiu kulturalnym kraju, przyczynia się do jego intelektualnego rozwoju. Chciałoby się zmienić definicję, bo gardzi się nauczycielami? I co do tego mają dawne czasy?

(, #IP d3a36720eb) Odpowiedz

Dawniej miało się szacunek do nauczycieli, dziecko dostało linijka po ,,łapach,, albo zostało wytargane po uszach i poszedł któryś z rodziców do szkoły na skargę? Nie! Bo dziecko zawinilo i zasłużylo na kare. Proszę mi teraz powiedzieć czy w dzisiejszych czasach takie metody obeszly by się bez echa?

TY SŁYSZYSZ CO MÓWISZ ? (, #IP a35f8209bc) Odpowiedz

Nauczyciel to najczęsciej coś podobne do geslerowej z dużym mniemaniem o sobie, nikłymi możliwościami często stara panna i wszyscy zainteresowani przywilejami oraz kasą . To fundament i motor roszczeń . Najlepiej by było jak za komuny , pensje lekarskie, dodatki ,może mieszkania za darmo .Ciekawe co jeszcze ? Pewnie dowolność w prowadzeniu lekcji i ze 2 lekcje na dzień .

koniec strajku (, #IP e9ff6ce6b0) Odpowiedz

Główny mąciciel który już od wielu lat nie uczy i dużo więcej zarabia niż nauczyciele właśnie ogłosił że zawiesił (czytaj skapitulował)strajk. Nie głupio wam teraz ci co strajkujecie że daliście się tak wykorzystać do jego politycznej walki z rządem. Straciliście nie tylko pieniądze za dni strajku ale i szacunek w społeczeństwie. Jak wy teraz uczniom w oczy spojrzycie. Szacunek dla tych co nie strajkowali tylko sumiennie wykonywali swoje obowiązki.

(, #IP fd9a433895) Odpowiedz

U części społeczeństwa, która myśli perspektywistycznie i rozumie rolę oświaty oraz szkodzenie jej przez partie z każdej strony politycznej (wtedy nie myśli się o rozwoju tylko o korzyściach politycznych od wyborów do wyborów), Nauczyciele strajkujący zyskali ogromny szacunek. A jeśli chodzi o to ,,spojrzenie w oczy, o jest raczej odwrotnie. Bo nie stracili części pensji a będą korzystać z dobrych skutków strajku, które wcześniej czy później nastąpią.Dodam tylko, że nie chcę potępiać ad hoc wszystkich niestrajkujących, bo to złożona sprawa. A strajkującym dziękuję za obywatelską postawę i podziwiam determinację. PS Czy aby wszystkim niezadowolonym ze strajku idzie o dobro kraju, oświaty? I po co w tych wątkach tyle polityki?

buhahaha (, #IP a35f8209bc) Odpowiedz

co zyskali ? Szacunek ? Pogardę i łatkę nierobów którym się we łbach przewraca . Czemu w zwoli tak szybko zakończyli strajk ? Tylko wójt poinformował że ma gdzie dzieci przenieść .Powinni pozwolić na to bo przecież się tak bardzo nie opłaca . Możecie zaklinać rzeczywistość że strajk przyniesie skutki . tAKIE ŻE URWIE SIĘ WAM OJ URWIE .

(, #IP 33f7808561) Odpowiedz

Bo to polityczny strajk był i dziwię się że nauczyciele wydawać by się mogło inteligentni ludzie dali się tak łatwo zmanipulować .

Realista (, #IP fe0e0658ff) Odpowiedz

Są nauczyciele i prości bakałarze. Różnica jest taka, że ci pierwsi strajkowali walcząc o swoje prawa a drudzy kolaborowali......

Taki pomysł... (, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Skończył się strajk (w większości szkół powiatu).Wszyscy, którzy pisali na tym forum o pracy nauczycieli, niech pójdą do wychowawców swoich dzieci i powiedzą w bezpośredniej rozmowie to, co tutaj pisali.Oczywiście, życzliwe osoby też.Komu wystarczy odwagi, gdy zabrakło czegoś innego? (niech każdy odpowie sobie sam,czego, bo jakoś mimo wszystko nie chcę nikogo obrażać).No to do dzieła! A nuż następstwem będzie lepsze zrozumienie wśród rodziców i nauczycieli? Bo zarówno jednym i drugim chodzi o to SAMO:dobro dziecka, młodego człowieka. A że bez przeprosin czasami się nie obejdzie, tym lepiej.

Matura. (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Nauczyciele bądźcie pedagogami i wspierajcie swoich wychowanków w trakcie matur.Oni was potrzebują.Nie łamcie praw ucznia.Czas matur dla MATURZYSTÓW!!!!!!!

(, #IP 5180b8b131) Odpowiedz

Nie mogę czytać tych komentarzy!!! Jacy to nauczyciele biedni, żyjący w niedostatku... Jak mogli odwrócic się od swoich uczniów w trakcie egzaminów? To niemoralne! Tak postępuje pedagog? Podwyżki- owszem ale niech nasze dzieci nie ślęczą nad lekcjami do późnych godzin, niech nie znoszą jedynek do domu, a na koniec rodzic powie sprawdzam - czego Pan/ni nauczył/ła moje dziecko?

chyba nie wszystko rozumiesz (, #IP 3e037c6f14) Odpowiedz

nikt nie zostawił dzieci- egzaminy się odbyły wśród ich nauczycieli a protest jest właśnie po to żeby twoje dzieci nie siedziały nocami przy lekcjach-bo to nie wina nauczycieli tylko podstawy programowej i wymagan MEN

Nie (, #IP a35f8209bc) Odpowiedz

Protest był o pieniądze a ilość programu to przy okazji by mniej się wysilać . Można było strajk zrobić z postulatem zmniejszenia podstawy programowej .Można strajkować by wykluczyć ze szkół np plastykę , muzykę i niech będą to dobrowolne zajęcia . Może ktoś nie chce historii albo języków obcych . Tylko to sprawi likwidację etatów a na to nikt się w szkole nie zgodzi . Jedynie nauczyciele kontraktowi mają podstawy do protestu ale z pewnością nie dyplomowani . Najlepiej zrównać do jednego poziomu zwyczajnie nauczyciela .Dać 2,5 tyś za etat 40 godzin .

(, #IP d40bfc74c5) Odpowiedz

A brać te 2500 i do szkoły, do pracy marsz (o ile wykształcenie odpowiednie jest).PS nauczyciel i tak pracuje 40 godzin tygodniowo.Ale wygodniej jest nie szukać w żadnych źródłach, nie dopytywać, tylko ,,swoje wiedzieć.

(, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Mądrze i celnie.

kulą w płot (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

Mądrze??? widać poziom myślenia. Dobrze, że w końcu niektórzy nauczyciele się odkryli, wiemy na kogo uważać

(, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Uważać i to bardzo, to należy na własne słowa.

jestem nauczycielem (, #IP 3e037c6f14) Odpowiedz

1.nie należę do ZNP 2.w strajku nie chodzi tylko o podwyżkę 3.proszę przeczytać wszystkie postulaty 4.nigdy nie działam przeciw dzieciom 5.to właśnie dla nich walczę o normalną szkołę 6.mam prawo dorabiać w czasie wolnym 7.nie oceniam innych zawodów 8.nie obrażam innych ludzi 9.szanuję wszystkich 10.za strajk nie dostanę wypłaty Na tym polega wolność wyboru i mądrośc życiowa...której wszystkim życzę!!!

(, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Dziękuję za słowa, które wracają mi wiarę w człowieka. Bardzo dziękuję.To takie inne wśród zalewu niegodnych człowieka słów.

antipathy (, #IP 25fd4f11fd) Odpowiedz

Nie popieram strajku wywołanego przez pana Broniarza. Nie ma on zdolności negocjacyjnych z obecnym Rządem i wygląda na twardego komunistę, który brnie po trupach do celu.Nie tędy droga!

(, #IP b4c4fc74ed) Odpowiedz

Wystarczy mieć świadomość, że strajk ma zwrócić uwagę na chaos w oświacie. Im szybciej zrozumiemy, że oświata nie może działać pod szyldem żadnej partii, tym lepiej zabezpieczymy nasz rozwój i znaczenie w świecie. Przeładowane programy i dwa roczniki w klasach pierwszych szkół średnich nie rozwiążą problemu.A że akurat ZNP zwróciło na to uwagę, a poparła znaczna część nauczycieli z innych związków, a najwięcej nauczycieli niezwiązkowych, to nie ma dużego znaczenia.Może takie, że z panem Broniarzem niechętnie rozmawiają z przyczyn politycznych, merytorykę zostawiając na pastwę losu.

bez komentarza (, #IP 7a407c17f5) Odpowiedz

A co to ? Zawód nauczyciel to dożywotni wyrok albo nieuleczalna choroba? Nikt nikogo na siłę nie zmusza do bycia nauczycielem do końca życia. Teraz w każdym zawodzie brakuję rąk do pracy. Nie pasują podwyżki od rządu ? To zapraszamy na kasę albo do wykładania towaru na półkach w markecie (z całym szacunkiem do pracujących tam ludzi). Naprawdę, droga wolna.

strajk (, #IP 6ea7dd99c3) Odpowiedz

Brawo , nie płacić za strajk!!!Jeszcze sprawdzić którzy w tym czasie udzielali korepetycji i wtedy wyciągnąć konsekwencje.

Burmistrz Świeczak (, #IP a31d908920) Odpowiedz

Co ma na myśli mówiąc: nie planujemy zmniejszać środków finansowych przeznaczonych w budżecie na oświatę. Czyżby to jakaś sugestia a może będzie nacisk na dyrektorów, aby płacili np. motywacyjnym albo - haha nagrodami?

Burmistrz Świeczak (, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

No tak, oczywiście, bo nagrody to się należały ministrom, he,he, he, a nie klepiącym niedostatek nauczycielom...

hehehe (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

od kiedy to nauczyciele klepią biedę? wystarczy spojrzeć na te fury pod szkołami...

(, #IP b4c4fc74ed) Odpowiedz

Dzięki współmałżonkom najczęściej. A nie lepiej powiedzieć,że te fury im się po prostu należą?

(, #IP 830ea32f01) Odpowiedz

A może więcej szacunku dla tych, którzy wychowują nasze dzieci i mają wpływ na przyszłość kraju?!A może więcej podziękowań za tę ciężką, odpowiedzialną i mało płatną pracę?!

Brawo!!! (, #IP ff13851ba9) Odpowiedz

Wreszcie mądry komentarz!!! Rodzic

Szacunek??? (, #IP a31d908920) Odpowiedz

Ależ oczywiście, że szacunek nauczycielom się należy! tylko niech swoją postawą na niego zapracują! a nie uważają że z samego faktu wykonywania tego zawodu im się należy. Ja straciłam szacunek dla wielu nauczycieli z dwójki, której absolwentką zresztą jestem. Jak można było strajkować podczas egzaminu ósmoklasisty-zdawał mój syn, widział tych spacerujących po korytarzu roześmianych nauczycieli, rozmawiał z zatroskaną wychowawczynią, która zostawiła swoich wychowanków i poszła strajkować!to tak postępuje wychowawca? Długo teraz popracujecie, zeby resztki szacunku w społeczeństwie odzyskać

(, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

A kiedy mieli ten szacunek? Jeśli rodzic nie widzi problemu z bałaganem w oświacie, a tylko strajkujących niesłusznie jego zdaniem nauczycieli, to nigdy nie będzie dobrej współpracy między nim a szkołą.Z drugiej strony rozumiem niepokój rodzica. Jakże może mieć szacunek człowiek, który ,,ogarniając 25-oro dzieciaków, czyli tyle razy więcej, niż nie ogarnia często niestety mama dwójki lub trójki dzieci i zarabia poniżej średniej krajowej, to chyba coś jest nie w porządku.Ponadto ten człowiek wychowuje i przygotowuje do bycia porządnym obywatelem naszego kraju wiele pokoleń młodych Polaków. A kiedy powiedział ,,dość niszczenia polskiej oświaty i dość niskich zarobków, kiedy upomina się o swoją godność, bo może go opluć każdy bez konsekwencji, to może już tylko czuć gorycz i upokorzenie. Mądry uczeń wie, że zawód nauczyciela jest trudny. Zapytajcie swoje dzieci, ile z nich chce zostać nauczycielami. Zacznijmy doceniać nauczycieli, bo niedługo sami będziemy uczyć swoje dzieci. Aha, ci, którzy popracują chociaż tydzień w szkole, ale nie tylko ,,przy tablicy, ale również w domu sprawdzając prace i przygotowując się solidnie do lekcji nazajutrz, kiedy podczas lekcji poczują bezsilność wobec najbardziej rozbrykanych latorośli - niech wtedy oceniają, czy nauczyciel zarabia dużo.Lekarz i nauczyciel to ważne zawody. Docenieni, odpłacą się jeszcze lepszą pracą.W warszawie już brakuje nauczycieli. Kto wie, kiedy nastąpi to w Garwolinie i okolicach?I jeszcze jedna uwaga do rodziców, którzy w domu, przy dzieciach źle mówią o nauczycielach: nie uczcie braku szacunku, bo ta wątpliwa nauka obrócić się może przeciwko wam.Pozdrawiam serdecznie. Mam w rodzinie nauczyciela i już nie mogę tolerować głosów nienawistnych wobec tych ciężko pracujących , a niedocenianych przez żadną ekipę rządządzych od czasów wojny światowej.Komu zależy na tym, by Polacy byli słabo kształceni?!

Strajk (, #IP 06a1935838) Odpowiedz

Mało płatną pracę?! No nie wiem

(, #IP 9c4c1dff63) Odpowiedz

Za to ja wiem, że nie ma pani pojęcia o pracy nauczyciela rzucając tym swoim ,,no nie wiem. Argumenty poproszę.

Re (, #IP ff13851ba9) Odpowiedz

Na zasiłku oraz 500+ zawsze jest mniej...

(, #IP b32067ba26) Odpowiedz

Dużo ludzi na zasiłkach ma kilka fakultetów?

Mama (, #IP d48a0a72be) Odpowiedz

Jestem za!!! dlaczego nauczyciele uczą w szkolach prywatnych w czasie strajku? korepetycje tez sa

Lecz się... (, #IP ff13851ba9) Odpowiedz

J. W.

pomyśł (, #IP e9d1c30e2e) Odpowiedz

dlaczego ? bo nie są na zwolnieniach lekarskich, to chyba oczywiste. Oni chcą coś zmienić, lepiej opłacany nauczyciel nie tylko będzie miał większa motywacje do pracy, nie będzie musiał poświęcać czasu na korepetycje ale spowoduje to że do szkoły przyjdą najlepsi Ja popieram strajk i uważam że każdy myślący człowiek też jest takiego samego zdania. Nie raz przychodząc po dziecko do szkoły zastanawiam się jak oni tam wytrzymują

Pomyśl dwa razy (, #IP a561002f2b) Odpowiedz

Wiem jak wygląda pensja nauczyciela i wcale nie jest źle, a jeżeli jest to 8 godzin w szkole i zobaczymy, cztery przy tablicy a cztery na sprawdziany i przygotowania i dać im wtedy 1 tyś. Zakładam się że się nie zgodzą. A w wakacje niech prowadzą dla dzieci półkolonie i niech mają 26 dni urlopu.

(, #IP b32067ba26) Odpowiedz

Oj, lepiej za nikogo ,,nie zakładać. Proszę mówić za siebie.

Rodzic pierwszoklasity oraz pialątoklasisty w zs nr 5 (, #IP ff13851ba9) Odpowiedz

Nareszcie ktoś mądry. Drodzy Rodzice,wspirajmy naszych nauczycieli. Oni naprawdę dokładają wszelkich starań do edukacji naszych dzieci. Żałosne jest wypominanie im korepetycji itp. Jakie korepetycje ma nauczyciel nauczania zintegrowanego?? Tylko nauczyciel angielskiego i ewentualnie w-f (ale tylko drugi etat ewentualnie prywatny klub, fitness, itp) ma opcję sobie dorobić. Większość z nas (rodziców) ma większe zarobki..., (a niższe wykształcenie...) Drodzy Nauczyciele, mądrzy rodzice są z Wami:)

naprawdę? (, #IP b1854f464e) Odpowiedz

ogłoszenia o poszukiwaniu korepetytorów dla dzieci już z pierwszych klas podstawówki można znaleźć wszędzie. I nie tylko angielski i w-f. 8 godzin w szkole to minimum jakie powinni być. I wtedy wyrobią się ze wszystkim. W postulatach Broniarza tylko pieniądze. I jeszcze jedno. Jak dzieci jest mniej to i etatów jest mniej. W innej pracy pracodawca po prostu by zlikwidował niepotrzebne miejsca pracy. Nie ma obowiązku zapewniania pracy wszystkim co skończyli studia pedagogiczne.

dziękujemy za zrozuminie i szacunek (, #IP 3e037c6f14) Odpowiedz

:):):):)

(, #IP b4c4fc74ed) Odpowiedz

Dziękujemy

do ,,pomyśl" (, #IP 830ea32f01) Odpowiedz

niech Panią Bóg wynagrodzi za mądry wpis

(, #IP 9a7d0a524c) Odpowiedz

Jak nauczyciele zarabiają za mało to niech się zamienia ze sklepowa. Rzeczywiście och jak ich szkoda..... Tacy biedni

(, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Czyżby zazdrość? Skończyć proszę kilka kierunków i zamienić się na tę cudowną, bezstresową pracę. I poczytać, w jaki sposób doceniany nauczyciel (i szanowany, co dla niektórych tutaj jest herezją)zwiększa życiowe szanse naszych dzieci.

(, #IP 118a892b8c) Odpowiedz

Ile godzin w miesiacu pracują nauczyciele?

(, #IP 60a48cd2e6) Odpowiedz

Kiedy pracowałam, miesięcznie wychodziło mi ok.40 godzin tygodniowo. Raport sprzed kilku lat podaje 47 godzin. Ale przecież to jest wiadome od dawna. Wystarczy pójść do szkoły swojego dziecka i zapytać nauczycielkę, skąd się bierze ta ilość. na pewno odpowie.