Rozrywka | Kultura Garwolin

17 maja bijący rekordy Avengers: Endgame w Kinie Wilga (wideo)

Dodano:
garwolin - 17 maja bijący rekordy Avengers: Endgame w Kinie Wilga (wideo)

Od 17 maja w Kinie Wilga będzie można oglądać film Avengers: Endgame, który zanotował oszałamiający rekord zarabiając 1,2 miliarda dolarów na całym świecie podczas pierwszego weekendu, gdy pojawił się w kinach.

Marvel ma powody do zadowolenia. Nowy film „Avengers: Endgame” zanotował oszałamiający rekord zarabiając 1,2 miliarda dolarów na całym świecie podczas pierwszego weekendu od momentu gdy pojawił się w kinach.

Tylko w USA „Avengers: Endgame” zarobił 350 milionów dolarów bijąc wszelkie prognozy. Najwyższa z nich przewidywała 300 milionów dolarów wpływów co i tak byłoby rekordem w Stanach Zjednoczonych.

Najwyższym jak dotąd wynikiem mógł się pochwalić inny film z tej serii „Avengers: Infinity War” który przyniósł wpływy na poziomie 257 milionów dolarów. Na trzecie miejsce spadła gwiezdna saga „Star Wars: The Force Awakens” która w pierwszy weekend zarobiła 248 milionów dolarów.

„Avengers: Endgame” odnotował nieprawdopodobny sukces poza Stanami Zjednoczonymi bijąc dotychczasowy rekord ustanowiony przez film „Avengers: Infinity War” wynoszący 640 milionów dolarów. Został on jednak ustanowiony bez udziału rynku chińskiego, który tym razem przyniósł wpływy na poziomie 330,5 miliona dolarów co stanowi jednocześnie rekord na chińskim rynku.

Już teraz wpływy ze sprzedaży biletów na „Avengers: Endgame” przekroczyły całkowity dochód jaki osiągnęły takie filmy jak „Skyfall” czy „The Dark Knight Rises”!

REKLAMA:


Zadowolenia nie kryje szefostwo Walt Disney Co. do którego należy Marvel Studios. Przewidując ogromne zapotrzebowanie ze strony widzów firma przygotowała 4662 kopie filmu tylko na rynek w USA i Kanadzie.

„Avengers: Endgame” obejrzało na dużym ekranie ponad 30 milionów Amerykanów i więcej niż 100 milionów ludzi poza USA. Nieprawdopodobny wynik jak na jeden weekend.

Teraz pozostaje czekać czy w trakcie całego okresu wyświetlania w kinach film zdoła pokonać rekordy wpływów. Pierwsza trójkę otwiera „The Force Awakens” z wynikiem 2,068 miliarda dolarów zarobionych w 2015. Drugie miejsce zajmuje „Titanic” z wpływami na poziomie 2,187 miliarda dolarów uzyskanymi w 1997. Niekwestionowanym liderem wszech czasów pozostaje „Avatar”, który osiągnął wpływy z biletów na poziomie 2,788 miliarda dolarów w 2009 roku.
Źródło: abcnews.go.com, nczas.com

W Kinie Wilga film można będzie oglądać od 17 maja. Więcej TUTAJ.

Bilety online do nabycia od 1 maja.

O filmie:
Niebawem na ekranach kin pojawi się kolejna część niesamowitych przygód bohaterów Marvel Studios.
Potężny Thanos po raz kolejny niszczy świat. Grupa Avengers będzie musiała  zrobić wszystko aby pokonać szaleńca.
Jest to kontynuacja filmów Avengers z 2012 , Avengers: Czas Ultona z 2015 , i Avengers: Wojna bez granic 2018 roku.
W rolach głównych między innymi :
Robert Downey Jr , – Tony Stark/ Iron Man; Chris Evans  – Kapitan Ameryka , Chris Hemsworth – Thor, Josh Brolim – Thanos.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.