Garwolin Sport

Piłkarska majówka na Orliku w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Piłkarska majówka na Orliku w Żelechowie

1 maja na boisku „Orlik 2012” w Żelechowie rozegrano Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Garwolińskiego Mirosława Walickiego. Zawody te były jednym z wydarzeń towarzyszących powiatowym obchodom 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3.

Celem imprezy, obok wydźwięku patriotycznego, była również promocja aktywności fizycznej wśród młodzieży i dorosłych oraz umożliwienie rywalizacji sportowej amatorskim drużynom piłkarskim.

Przy pięknej, wiosennej pogodzie prawie 70 zawodników rozegrało 13 pojedynków, w których udział wzięły drużyny z rożnych zakątków naszego powiatu oraz zespół Ar-Tig z Huty Dąbrowej z powiatu ryckiego. Mecze były bardzo zacięte i emocjonujące, ale również przyjazne i toczone zgodnie z zasadami fair-play.

Po rozegraniu fazy grupowej i półfinałów w meczu finałowym spotkały się zespoły: „Niewidomi Kielce” i Red Bull Garwolin. Zwyciężyli „Niewidomi”. Statuetkę dla „króla strzelców” odebrał Przemysław Alot, zaś najlepszym bramkarzem okazał się Dawid Wasążnik – obaj z „Niewidomych Kielce”.

REKLAMA:


Puchary ufundowane przez starostę wręczyli: Urszula Kobielus – radna powiatu garwolińskiego oraz animatorzy Orlika – Joanna Włodarczyk i Andrzej Głodek.

Kolejność końcowa zespołów:
1.„Niewidomi Kielce”
2. Red Bull Garwolin
3. Bajpol Żelechów
4. Victor Gończyce
      
5– 7
Abimulana – Żelechów
Ar-Tig Huta Dąbrowa
Blok Ekipa - Żelechów


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.