Garwolin Sport

Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji na sportowo

Dodano:
garwolin - Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji na sportowo

W Łaskarzewie odbyły się XXV Biegi Konstytucji 3 maja, w których łącznie wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym 85 w biegu głównym na dystansie 7 km. Biegacze tradycyjnie mieli do pokonania trasę od Kopca Kościuszki w Krępie do Pomnika Odzyskania Niepodległości w parku miejskim.

W biegu tym zwyciężyli: w kategorii kobiet, najlepsza obecnie lekkoatletka powiatu Emilia Mazek  (był to jej trzeci kolejny sukces), a wśród mężczyzn, tradycyjnie Robert Głowala, który zdobył piąty kolejny złoty medal. Oboje trenują w Wildze Garwolin.

W biegach młodzieżowych zwyciężali również zawodnicy z Garwolina. Na dystansie 400 metrów nie mieli sobie równych Agata Świesiulska i Bartosz Głowala. Wszystkie miejsca na podium wywalczyli w biegu na 800m podopieczni Stanisława Buszty: Aleksandra Borkowska, Karolina Kucharska i Alicja Świesiulska wśród dziewcząt i Daniel Sierański , Adam Makulec oraz  Jacek Febert w kategorii chłopców. 

REKLAMA:


Zwycięzcy biegów  otrzymali z rąk organizatorów puchary, piękne pamiątkowe medale i dyplomy,  a najlepsi w biegu głównym, dodatkowo nagrody finansowe.  Komandorem imprezy  był Henryk Dąbrowski , a kierownikiem zawodów Paweł Trzaskowski.  Zwycięzców dekorowali: burmistrz Łaskarzewa Anna Laskowska oraz przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski. -Biegaczom sprzyjała tym razem pogoda, a dzięki bardzo dobrej organizacji, w czym duża zasługa m. in. członków KS „Victus”  w Rębkowie, wyjechaliśmy z Łaskarzewa w doskonałych nastrojach - dodaje trener biegaczy Wilgi – Stanisław Buszta.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.