Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 kwietnia - 5 maja 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (29 kwietnia - 5 maja 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w dniach 29 kwietnia - 5 maja 2019r.


1 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Maciejowicach

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w Maciejowicach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi A4 i Volkswagen Passat. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Ks. Stanisława Pasionka w Górkach
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Ks. Stanisława Pasionka w Górkach, w którym motocykl zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

2 maja 2019 r.

Pożar pryzmy trocin w miejscowości Gąsiory

Po godz. 3 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pryzmy trocin w miejscowości Gąsiory. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze
Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy marki Audi A4 zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym oraz usunięciu złamanego drzewa. W akcji trwającej ponad pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

4 maja 2019 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Słonecznej w Sobolewie

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Słonecznej w Sobolewie. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

5 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wildze, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zmyciu jezdni. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Uszkodzona trakcja kolejowa na ul. Przemysłowej w Pilawie
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzonej trakcji kolejowej na ul. Przemysłowej w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

W ubiegłym tygodniu odnotowano 6 zdarzeń związanych z pożarami traw, nieużytków rolnych oraz lasów w miejscowościach: Krzywda, Stary Goniwilk, Górzno, Józefów, Pogorzelec oraz Pilawa.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.