Wiadomości z Garwolina

Sprzątanie Miętnego - pierwsza akcja już za nami

Dodano:
garwolin - Sprzątanie Miętnego - pierwsza akcja już za nami

W sobotę 11 maja z inicjatywy strażaków z OSP w Miętnem mieszkańcy Miętnego wzięli udział w lokalnej akcji sprzątania miejscowości.

- To pierwsza akcja sprzątania ale na pewno nie ostatnia. Wzięło w niej udział ok. 100 mieszkańców, uczniowie ze szkolnego Koła Caritas oraz strażacy, a pogoda dopisała – mówi prezes OSP Miętne Adam Kocyk.

Punktualnie o godz. 9.00 pod świetlicą wiejską w Miętnem zgromadzeni uczestnicy akcji, zostali podzieleni na 12 kilkuosobowych grup, które pod opieką strażaków wyruszyły na akcję. Udało się zebrać ok. 180 worków  posegregowanych śmieci. 

REKLAMA:


- To, że możemy przyłożyć swoją rękę do pięknego wyglądu Miętnego oraz razem współpracować, jest wspaniałe. Dziękujemy strażakom za pomysł, miłą atmosferę i zmotywowanie nas do działania – relacjonują uczestnicy sprzątania.

Strażacy zapewniają, że akcja będzie kontynuowana. Po akcji, wszyscy udali się na ognisko z kiełbaskami.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 32

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Odpady i syf (, #IP c374da56b9) Odpowiedz

Te śmieci na gliniankach to miejsce darmowej utylizacji opon i innego badziewu plastikowego z części samochodowych z okolicznych warsztatów samochodowych na terenie mietnego bo po co płacić za odbiór odpadów kiedy można je wywieźć na glinki lub do lasu na Krystynę.

Smiefie (, #IP f17526c70e) Odpowiedz

Szkoda ze nikt się dotąd nie zajął nielegalnym wysypiskiem na terenie dawnych glinianek tych w polach od strony obwodnicy tam od lat są wyrzucane śmieci, części plastikowe z warsztatów samochodowych, opony i inny syf w każdej postaci.

brawo (, #IP 6ea7dd99c3) Odpowiedz

Jeszcze Garwolin zapędzić do sprzątania , ale niestety takie akcje trafiają do tych ludzi co nie śmiecą , a patol i tak nie rozumie co do niego mówią i piszą

Brawo Mietne (, #IP 9efcdbe0ed) Odpowiedz

Możecie być przykładem dla okolicy jak dbać o swoją miejscowośc

Przepiękna inicjatywa. (, #IP 0236cebf04) Odpowiedz

Sam byłem uczestnikiem, bardzo miła atmosfera, zachęcam do brania udziału w akcjach i pomaganiu innym.