Wiadomości z Garwolina

Problemy z sygnalizacją świetlną w Lipówkach mogą się powtarzać

Dodano:
garwolin - Problemy z sygnalizacją świetlną w Lipówkach mogą się powtarzać

Trwa budowa S17 na odcinku Garwolin-Warszawa. W związku z modernizacją trasy, kierowcy napotykają na liczne utrudnienia. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 805 z S17 w Lipówkach, często dochodziło do kolizji i wypadków. Do wypadku doszło też 16 kwietnia, po przeniesieniu skrzyżowania 200m w stronę Warszawy. Wówczas tymczasowa sygnalizacja nie działała. Awarie sygnalizacji miały miejsce w ostatnich tygodniach i mogą się powtarzać.

- Przechodzenie sygnalizacji w tryb awaryjny następuje zawsze po nieprawidłowym zadziałaniu sygnalizacji świetlnej - mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA. - Tryb awaryjny wyzwalany jest automatycznie, gdy nastąpi błąd systemowy w sterowniku, chwilowy brak prądu lub przepięcie prądu lub inne zdarzenie losowe niepowodujące stałego odcięcia zasilania do sygnalizacji. Ponowne uruchomienie sygnalizacji odbywa się każdorazowo ręcznie przez wykonawcę - otworzenie skrzynki i włączenie restartu programu sygnalizacji. Jeśli to nie zadziała wzywany jest serwis.

REKLAMA:


Sygnalizacja nie posiada zapasowego generatora prądu i w razie przerw w dostawie prądu, może nie działać.
- W dniach 22-23 kwietnia 2019 r. była taka sytuacja spowodowana silnymi powiewami wiatru, a z racji, że dostawa zasilania do masztów sygnalizacyjnych odbywa się napowietrznie, wiatr spowodował błędy w dostawie prądu do sterownika i system przeszedł w system awaryjny. Sygnalizacja nie posiada zapasowego generatora prądu – mówi rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA.

- Proszę pamiętać, że jest to tymczasowa instalacja, a po ukończeniu budowy S17 włącznie do ruchu w kierunku Warszawy lub Lublina, czy też przejazd nad S17 będzie odbywał się z wykorzystaniem węzła, wiaduktu i łącznic – dodaje Krzysztof Nalewajko.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.