Rozrywka | Kultura Garwolin

Mieszkańcy gminy Maciejowice bawili się na zabawie ludowej w Strychu

Dodano:
garwolin - Mieszkańcy gminy Maciejowice bawili się na zabawie ludowej w Strychu

12 maja w Strychu odbyła się zabawa na ludowo pamięci zmarłego przed rokiem, wybitnego harmonisty Powiśla maciejowickiego Mariana Wiącka.

Impreza na ludowo zgromadziła wiele osób z gminy Maciejowice, jak również miłośników folkloru z poza powiatu garwolińskiego. Zagrały znane kapele ludowe: "Powiślaki", "Mazowszaki" oraz gościnnie kapela "Organki" i harmonista Krzysztof Rokiciński.

Uczestnicy mogli zatańczyć w rytm tradycyjnego "Oberka", "Walczyka" czy "Polki". Zabawie towarzyszyła wystawa zdjęć Śp. Mariana Wiącka. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Strychu.

REKLAMA:


Zabawę swoją obecnością zaszczycili m. in. poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Mirosław Walicki - starostwa powiatu garwolińskiego, Iwona Kurowska - wicestarosta powiatu garwolińskiego, Tomasz Kwiatkowski - wójt gminy Maciejowice, Beata Rulak-Fryc - zastępca wójta gminy Maciejowice, Sebastian Kieliszek - sekretarz gminy Maciejowice.

Zorganizowana zabawa na ludowo wpisuje się w kultywowanie pamięci o twórcach i tradycjach ludowych Powiśla maciejowickiego - jednego z nielicznych regionów Mazowsza o żywej tradycji muzyki ludowej.

wideo: Zbigniew Mądry


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 40

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.