Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

4 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 prawa jazdy i 39 nałożonych mandatów

Dodano:
garwolin - 4 zatrzymane dowody rejestracyjne, 2 prawa jazdy i 39 nałożonych mandatów

W środę w wyniku podjętych kontroli u kierowców ciężarówek, mundurowi ujawnili 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy. Funkcjonariusze nałożyli 39 mandatów karnych, pouczyli 11 kierujących oraz sporządzili 2 wnioski do sądu. 33 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości, a w 4 spośród 111 skontrolowanych pojazdach policjanci stwierdzili naruszenia w związku ze stanem technicznym.


W środę w całym kraju prowadzone były działania Truck & Bus, mające na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Policjanci z garwolińskiego ruchu drogowego dokonali kontroli ponad 100 pojazdów, w tym 36 pojazdów ciężarowych i 2 autobusy.

Ogólnopolskie działania Truck & Bus ukierunkowane były na kontrolę transportu drogowego. Podczas prowadzonych działań, policjanci sprawdzali min.: stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców i sposób przewożenia osób i ładunków.

Funkcjonariusze podczas kontroli weryfikowali również posiadane uprawnienia i kwalifikacje przewoźników. Badali także stan trzeźwości kierujących.

W wyniku podjętych kontroli, mundurowi ujawnili 1 kierującego w stanie po użyciu alkoholu, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne i 2 prawa jazdy.

Policjanci z drogówki nałożyli w środę 39 mandatów karnych, pouczyli 11 kierujących oraz sporządzili 2 wnioski do sądu. 33 kierowców zostało ukaranych za przekroczenie dozwolonej prędkości, a w 4 spośród 111 skontrolowanych pojazdach stwierdzili naruszenia w związku ze stanem technicznym.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.