reklama

W pewnym miasteczku - spektakl Teatru Rękawiczka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W pewnym miasteczku - spektakl Teatru Rękawiczka  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaTeatr Rękawiczka spektaklem „trAdycja” przedstawionym na zeszłorocznym Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, rozpoczął nową w Garwolinie tradycję spektakli ulicznych. W niedzielę, 19 maja, o godzinie 17.00 na boisku przy LO im. Józefa Piłsudskiego, odbędzie się ich drugi spektakl uliczny na Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. Sama idea spektaklów ulicznych to już bardzo stara tradycja. Wędrowne trupy teatralne pojawiały się wszędzie tam, gdzie był jarmark, festyn, dużo ludzi, zwłaszcza w
reklama

takich miasteczkach i na takich imprezach jak przed wiekami mógłby wyglądać  Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina.



Co tym razem przygotował dla widzów Teatr Rękawiczka?
Inspiracją dla powstania spektaklu były kwiaty i poczta kwiatowa. Kwiaty, które odmieniają życie osób nimi obdarowanych. To był początek pomysłu, bo każdy kwiat i obdarowana nim osoba mają swoją historię. Spektakl pt.: „W pewnym miasteczku” opowiada o jego mieszkańcach. To zwykli, szarzy ludzie. Wiodą proste życie. Każdy zna swoje miejsce i sumiennie wykonuje obowiązki, wierzą, że powaga, pobożność i posłuszeństwo to wartości, które utrzymują świat w należytym porządku.
- Pewnego dnia spokój mieszkańców burzy pojawienie się dziwnych wędrowców, ciągnących ze sobą wózek pełen kwiatów. W taką zamkniętą społeczność,  bardzo zwykłą, szarą i przyziemną wkraczają obcy-artyści, tacy inni, kolorowi.
Okazuje się, że kwiaty, którymi obdarowują mieszkańców mają niezwykłą moc. Ich zapach budzi ukryte pragnienia, zapomniane dawno marzenia i namiętności, które bardzo zaskakują obdarowanych.  Kolorowi przybysze demaskują porządnych obywateli miasteczka, śmieją się z ich powagi i za nic mają ustalony porządek –
mówi Izabela Rękawek reżyser, współtwórca i współautor spektaklu.
@@@
- Co ważne spektakl został stworzony przez aktorów. Każda scena był tworzona i wymyślana przez nas, przez cały zespół czyli przez dzieciaki, każda scena była tworzona osobno, indywidualnie przez aktorów – współtwórców i współautorów spektaklu. Spektakl jest w formie pantomimy, w teatrze ruchu, bez słów i odbiór będzie zależał od wrażliwości  widzów, którzy będą mogli znaleźć w spektaklu przesłanie tylko dla siebie – dodaje.

Co wynikło z tego niezwykłego spotkania tak różnych osób? Czy mieszkańcy okażą się gotowi na zmiany i czy będą  potrafili zmierzyć się z własnymi marzeniami?
Na spektakl pełen humoru i zaskoczeń zaprasza Teatr Rękawiczka. 
Plakat promujący spektakl jest dziełem jednego z aktorów teatru,  Jakuba Zalewskiego, który również występuje w spektaklu.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo