KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

W pewnym miasteczku - spektakl Teatru Rękawiczka

Dodano:
garwolin - W pewnym miasteczku - spektakl Teatru Rękawiczka

Teatr Rękawiczka spektaklem „trAdycja” przedstawionym na zeszłorocznym Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina, rozpoczął nową w Garwolinie tradycję spektakli ulicznych. W niedzielę, 19 maja, o godzinie 17.00 na boisku przy LO im. Józefa Piłsudskiego, odbędzie się ich drugi spektakl uliczny na Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina. Sama idea spektaklów ulicznych to już bardzo stara tradycja. Wędrowne trupy teatralne pojawiały się wszędzie tam, gdzie był jarmark, festyn, dużo ludzi, zwłaszcza w

takich miasteczkach i na takich imprezach jak przed wiekami mógłby wyglądać  Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina.Co tym razem przygotował dla widzów Teatr Rękawiczka?
Inspiracją dla powstania spektaklu były kwiaty i poczta kwiatowa. Kwiaty, które odmieniają życie osób nimi obdarowanych. To był początek pomysłu, bo każdy kwiat i obdarowana nim osoba mają swoją historię. Spektakl pt.: „W pewnym miasteczku” opowiada o jego mieszkańcach. To zwykli, szarzy ludzie. Wiodą proste życie. Każdy zna swoje miejsce i sumiennie wykonuje obowiązki, wierzą, że powaga, pobożność i posłuszeństwo to wartości, które utrzymują świat w należytym porządku.
- Pewnego dnia spokój mieszkańców burzy pojawienie się dziwnych wędrowców, ciągnących ze sobą wózek pełen kwiatów. W taką zamkniętą społeczność,  bardzo zwykłą, szarą i przyziemną wkraczają obcy-artyści, tacy inni, kolorowi.
Okazuje się, że kwiaty, którymi obdarowują mieszkańców mają niezwykłą moc. Ich zapach budzi ukryte pragnienia, zapomniane dawno marzenia i namiętności, które bardzo zaskakują obdarowanych.  Kolorowi przybysze demaskują porządnych obywateli miasteczka, śmieją się z ich powagi i za nic mają ustalony porządek –
mówi Izabela Rękawek reżyser, współtwórca i współautor spektaklu.

REKLAMA:


- Co ważne spektakl został stworzony przez aktorów. Każda scena był tworzona i wymyślana przez nas, przez cały zespół czyli przez dzieciaki, każda scena była tworzona osobno, indywidualnie przez aktorów – współtwórców i współautorów spektaklu. Spektakl jest w formie pantomimy, w teatrze ruchu, bez słów i odbiór będzie zależał od wrażliwości  widzów, którzy będą mogli znaleźć w spektaklu przesłanie tylko dla siebie – dodaje.

Co wynikło z tego niezwykłego spotkania tak różnych osób? Czy mieszkańcy okażą się gotowi na zmiany i czy będą  potrafili zmierzyć się z własnymi marzeniami?
Na spektakl pełen humoru i zaskoczeń zaprasza Teatr Rękawiczka. 
Plakat promujący spektakl jest dziełem jednego z aktorów teatru,  Jakuba Zalewskiego, który również występuje w spektaklu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.