Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Wola Rębkowska - poświęcenie nowego samochodu strażackiego

Dodano:
garwolin - Wola Rębkowska - poświęcenie nowego samochodu strażackiego

Jednostki OSP z powiatu garwolińskiego są systematycznie doposażane i wyposażane w specjalistyczny sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W niedzielę, 19 maja, nowy samochód pożarniczo-gaśniczy został przekazany jednostce OSP w Woli Rębkowskiej. Jest to średni MAN wyprodukowany w fabryce Stolarczyk Kielce. 15 listopada 2018 r. został odebrany z fabryki, a już na początku grudnia wyjechał do swojej pierwszej akcji.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. na placu przed strażnica OSP w Woli Rębkowskiej, odprawionej w intencji strażaków, mieszkańców Woli Rębkowskiej oraz zaproszonych gości. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan Stanisław Małek, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. W homilii, nawiązując do Słowa Bożego przypadającego na niedzielę, podkreślił, jak ważna jest miłość bliźniego. Ta miłość właśnie, pobudza serca ludzi do wzajemnej służby, a szczególną służbę pełnią w społeczeństwie strażacy-ochotnicy.

Po Mszy św. na placu przed kościołem, w obecności przedstawicieli władz, zaproszonych gości, jednostek OSP z gminy Garwolin, dokonał poświęcenia samochodu, a dowódca uroczystości, dh Dariusza Grędzik złożył meldunek wiceprezes zarządu wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh Albinie Łubian.

W dalszej części uroczystości nastąpiło wciągniecie flagi na maszt, odśpiewanie hymnu państwowego, przekazanie kluczy do samochodu przez wójta gminy Garwolin Marcina Kołodziejczyka na ręce naczelnika jednostki OSP w Woli Rębkowskiej dh Tadeusza Makulca oraz kierowcy samochodu dh Rafała Wróblewskiego, odznaczenia zasłużonych strażaków i przemówienia gości.

Wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, jako pierwsza, odczytała list prezydenta RP Andrzeja Dudy, przekazany z okazji tej uroczystości.

- Trudna i niebezpieczna, ale jakże szlachetna misja strażaka, darzona jest przez Polaków najwyższym szacunkiem oraz zaufaniem społecznym. W ten właśnie sposób rodacy wyrażają wielkie uznanie dla państwa odpowiedzialnej, ofiarnej służby. W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania i najlepsze życzenia. Pragnę serdecznie pozdrowić druhny i druhów OSP – ogromnie cenię wasz wielki, społeczny ruch. Jesteście prawdziwymi liderami waszych lokalnych społeczności, pokazującymi czym jest etos służby, solidarność i międzyludzkie więzi. OSP ofiarnie uczestniczą w akcjach ratowniczych ale są również centrami życia społecznego, kultywują miejscowe tradycje i formują zachowania młodych pokoleń (…) Z okazji dnia strażaka składam wszystkim państwu życzenia wszelkiej pomyślności. Życzę bezpiecznej służby, skutecznych interwencji i szczęśliwego zakończenia każdej akcji. Życzę poczucia spełnienia w podejmowanych misjach i działaniach, nagradzanych nieustanną ludzką wdzięcznością. Niech św. Florian ma zawsze państwa w swojej opiece – napisał prezydent Andrzej Duda.

REKLAMA:


Uchwałą prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczony został dh Sebastian Nowaciński, brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali: dh Waldemar Domarecki, dh Zdzisław Tomczyk, dh Marek Piesio. Odznaki „wzorowy strażak” otrzymali: dh Edyta Wirtek, dh Danie Rybicki, dh Paweł Wirtek, dh Albert Zawadka. Medale i odznaki wręczyli wiceprezes zarządu związku OSP RP dh Albina Łubian,  prezesa zarządu oddziału powiatowego związku OSP w Garwolinie dh Waldemar Sabak oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie wielu osób i współpraca przy realizacji tak ważnej i trudnej inwestycji, jaką jest pozyskanie środków oraz zakup nowego samochodu pożarniczo-gaśniczego dla jednostki OSP.

- Pragnę podziękować panu ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, panu posłowi Grzegorzowi Woźniakowi, wszystkim osobom zaangażowanym w uzyskanie tego samochodu strażackiego, radnym gminy Garwolin, którzy zgodzili się na przekazanie środków finansowych z naszego budżetu gminy Garwolin, mojemu zastępcy pani Karolinie Kasprzak, pani Beacie Gromuł, pani Justynie Bajerze odpowiedzialnej za postępowanie przetargowe, pani Katarzynie Grzeszczak skarbnikowi gminy Garwolin. Zakup nowego samochodu to, proszę wierzyć, nie jest proste działanie. Cieszę się, że w końcu ten samochód przyjechał do naszej wspaniałej Woli Rębkowskiej, mam nadzieję, że kolejne jednostki w następnych latach też będą mogły starać się o nowe samochody. Nasze jednostki są bardzo dobrze wyszkolone, dlatego chciałbym, aby wasz profesjonalizm był wspomagany przez bardzo dobry sprzęt. OSP Wola Rębkowska właśnie taki sprzęt otrzymała i mam nadzieję, że kolejne jednostki będą takie uroczystości organizować i cieszyć się z rozwoju – powiedział wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

Gratulacje z okazji nowego zakupu, przecięcie wstęgi, podziękowania za całokształt pracy,  poświęcenie i zaangażowanie w służbę, życzenia zadowolenia z użytkowania nowego samochodu oraz defilada pocztów sztandarowych zakończyły główną część uroczystości na placu przed strażnicą.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 137

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

jakoś mi niedobrze a nic wczoraj nie piłem

*"* (, #IP 2b88ab9114) Odpowiedz

I to właśnie twój błąd, jakbyś wypił to byś się dobrze czuł. Nagłe odstawienie spowodowało złe samopoczucie, zdrowia życzę

OSP schodzi na psy. (, #IP ed9248bad5) Odpowiedz

OSP schodzi na psy gdy w jej szeregi wkraczaja przebierańcy : Woźniak, Walicki i Kuroska. Tylko dla czego pan dochtór nie założył strażackiego wdzianka ? A byłoby tak ładnie i w komplecie z pozostałymi przebierańcami PiS-lamcami.

POparańcu !!! (, #IP eec85ed5b6) Odpowiedz

Nie chcij żeby te psy jak ich nazwałeś dupę musiały Ci ratować !!!

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

nawet jednoręki pierwszy strażak IV RP był na uroczystości- po wyborach zniknie jak zawsze aż do następnych wyborów

OSP (, #IP 5153a7e207) Odpowiedz

Jakby nie minister Kowalczyk i wójt Kołodziejczyk to celebryty z posłem na czele robiłyby se zdjęcia lecz przy furmance. Panie pośle nie lej wody na imprezach bo deszczu ci u nas dostatek.

Pani Iwona i Pan Mirek (, #IP ff1815d234) Odpowiedz

Piękne wdzianka Pani Iwona ma na sobie i Pan Mirek też (szkoda tylko że u P. Mirka takie niedopasowane), ale czego się nie robi dla lansu. Jak będzie święto rolników to pewnie się przebiorą w uniformy sprzed stu lat.

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

ciekawe jak przebiorą się w święto mleka w Garwolinie

Obserwator (, #IP f254c6f573) Odpowiedz

Niedługo święto policji. Pewnie na panią vice mundur już się szyje......

kostiumy (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Strażacy gaszą pożary, a politycy też leją wodę.

czytelnik (, #IP 90c7001436) Odpowiedz

Piekne swieto. Tylko zal patrzec jak strazacy dali sie wciagnac w polityke chcac nie chcac,Wszedzie te same niedojdy ze swiecznika poprzebierane w mundury z parciem na zdjecia.Wielka szkoda.

strażak (, #IP 9a312795dc) Odpowiedz

Pisząca powinna przykładać więcej wagi do tego co robi. Poświęcenie samochodu było nie przed kościołem a przed remizą strażacką. Artykuł bez składu i ładu.

OSP (, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Jak zostanę wójtem, burmistrzem lub starostą tez będę chodził w mundurze strażakim, chodź nigdy nie brałem udziału w akcji gaszenia pożaru.