Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 maja 2019r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (13 - 19 maja 2019r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.13 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie, w którym uczestniczył rower, motocykl i samochód osobowy marki Peugeot. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, któremu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

16 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 i drogi wojewódzkiej nr 801, w którym uczestniczyły trzy pojazdy: samochody osobowe Renault Megane i Opel Vectra oraz dostawczy Opel Movano. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


17 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierowcy, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowali z pojazdu, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

19 maja 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Wildze

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 i drogi wojewódzkiej nr 801, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Toledo i Nissan Primera. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie, gm. Wilga
Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie, w którym uczestniczył motocykl Kawasaki i samochód osobowy Skoda Octavia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.