Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Imprezy i uroczystości powiatowe w 2019r.

Dodano:
garwolin - Imprezy i uroczystości powiatowe w 2019r.

Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska poinformowali o imprezach i uroczystościach powiatowych, które odbędą się w 2019r.

Podczas konferencji starosta Mirosław Walicki poinformował, że na początku czerwca odbędzie się powiatowy festyn kultury klubu seniora i kół emerytów. Emeryci, seniorzy w liczbie około 400 zgromadzą się na wspólnym biesiadowaniu w Ewelinie. W ramach wydarzenia odbędzie się przegląd twórczości seniorów. Imprezę zamkniętą organizuje starostwo i gmina Garwolin.

5 czerwca w Dworku w Miętnem, w 10-lecie pobytu prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie poświęcona pamiątkowa tablica upamiętniająca to wydarzenie. Na elewacji budynku wisi już tablica, która przypomina o wizycie prezydenta Wojciechowskiego z 1924r.

23 czerwca przed Starostwem Powiatowym odbędzie się piknik militarny z okazji 20-lecia Polski w  NATO, pod patronatem ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Na wydarzenie zaproszenia dostali: Orkiestra Wojskowa, Specjalny Oddział Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, 6 Mazowiecka Brygada OT im. Rotmistrza Pileckiego, stowarzyszenia paramilitarne z Garwolina, szef inspektoratu wsparcia sił zbrojnych gen. Dariusz Łukowski, komendant główny ŻW, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych, Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie. Na imprezie mają odbyć się pokazy dynamiczne i pokazy uzbrojenia. Być może pojawi się ciężki sprzęt wojskowy. Na chwilę obecna jeszcze nie wszyscy potwierdzili obecność.

- Chcemy wykorzystać ten piękny plac i tchnąć życie w ten piękny budynek – mówił podczas konferencji starosta.

7 lipca starostwo wspólnie z Wojewódzkim Zarządem ZOSP RP i Powiatowym Zarządem ZOSP RP zorganizuje mazowieckie zawody sikawek strażackich. - Mamy duże wsparcie. Współorganizatorami są zarówno wojewódzki, jak i powiatowy zarząd. Impreza odbędzie się na stadionie Burzy Pilawa. Chcemy pokazać jak kiedyś wyglądali strażacy, jak kiedyś ratowało się dobytek i życie ludzkie. Wierzę, że na nowo odbudujemy tradycję – mówił starosta.

REKLAMA:


4 sierpnia pod budynkiem starostwa odbędzie się przysięga żołnierzy WOT. Wydarzenie organizują WOT na zaproszenie starostwa. - Przysięga żołnierska jest imprezą niezwykle podniosłą, niezwykle wzruszającą i uroczystą, kiedy nowo powołani żołnierze składają swoją patriotyczną przysięgę, że będą służyć ojczyźnie. Bardzo cieszymy się z tego, że to odbędzie się przed budynkiem starostwa – mówiła podczas konferencji wicestarosta Iwona Kurowska.

W kalendarzu powiatowych uroczystości nie zabraknie Święta Wojska Polskiego 15 sierpnia, upamiętniania 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i upamiętnienia bombardowania Garwolina. Wspomniana zostanie również rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

8 września w Miętnem odbędą się dożynki powiatowe, współorganizowane przez starostwo i gminę Garwolin. Gwiazdą wieczoru będzie Witek Muzyk z Ulicy. Na koncercie ma również wystąpić  Michał Wiśniewski. Imprezą towarzyszącą będzie przegląd kulturalno – kulinarny, na który starostwo pozyskało środki z Urzędu Marszałkowskiego. W wydarzeniu aktywnie uczestniczyć mogą koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia ludowe.

W dniach 28-29 września odbędzie się Regionalne Święto Hodowców Koni. Wydarzenie dofinansuje powiat garwoliński. Z zaproszenia na imprezę skorzysta prawdopodobnie Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego.

Nie będzie w tym roku wspólnej organizacji Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. Władze miasta i powiatu nie porozumiały się co do finansowania imprezy. Organizacja wydarzenia nie jest zagrożona. Więcej informacji wkrótce.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Dno (, #IP eec85ed5b6) Odpowiedz

Czy te komentarze piszą zdrowi psychicznie ludzie ? Czy jakieś dzieci którym się nudzi na lekcjach informatyki ?! Przypomnijcie proszę co dla Was zrobił poprzedni włodarz miasta ?! Jesteście tak okropni ze aż śmieszni !!! Zadławcie się swoim jadem POpaprańcy !!!

miasto-powiat (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Ale żeś pojechał. Najpierw przeczytaj czego dotyczy artykuł? Myślę, że jad zasłonił ci oczy.

Obserwator (, #IP 569079f5c7) Odpowiedz

Nie denerwuj się pis-dzielcy już tak mają. A w niedzielę będzie siedział w pierwszej ławce w kościele. Takie to są normy wschodniego ciemnogrodu......

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

parada atrakcji. Emocje jak na grzybach, ale co najważniejsze- odsłonią tablicę ku pamięci- czyli słodziutka wazelina dla Ajatollacha jest

Kto pisze te komentarze?? (, #IP 55209abeb9) Odpowiedz

Biadolenie, narzekanie i krytyka na okrągło! Co by nie zrobili w którą kolejek stronę to wiecznie źle i opluwanie. Zanim to zrobisz, uczciwie zapoznaj się z tematem, porównaj możliwości i działania na przestrzeni lat, poznaj, pytaj o powody różnych decyzji. Poniżej ktoś blokować chce parking? W podstawówce jestescie? rowerami i hulajnogami tam chcecie parkować? Brak słów- poziom komentarzy, myślenia jak na messengerowej grupie 5-6kl...

mieszkaniec (, #IP 5116c6f675) Odpowiedz

Na ten sztuczny wymuszony uśmiech nie da się już patrzeć.

(, #IP 9691459e6b) Odpowiedz

A gdzie się podziała sprzątaczka?

(, #IP 9691459e6b) Odpowiedz

Widzicie tą rurę pod tym stołem?

bedok anty pis (, #IP 89013fc464) Odpowiedz

będzie nowoczesne uzbrojenie polskiej armii a czy bedą najnowocześniesze helikoptery niewidzialne nie tylko dla radarów ale także dla ludzkich oczu tak ciche że nie słyszalne takim sprzętem dysponuje tylko polska armia , która zawdzięcza ten sprzet Antoniemu niech będzie pochwaloiny jezus chrystus i maryja zawsze dziewica Maciarewiczowi wszyscy sie nas boja bo mamy taki sprzęt do dyspozycji mój boze ile ten pis zrobił dobrego dal polskiego wojska

Ręce opadają (, #IP 2e85734d74) Odpowiedz

Kiedy ci ludzie pracują jak ciągle lans, przejażdżki z posłem po powiecie, wyjazdy na spotkania partyjne i często ich organizacja.

luzik (, #IP 1c402e625c) Odpowiedz

Nie wiem jak inni, ale starosta dzień w dzień jest od 7 w pracy i wychodzi znacznie później niż pracownicy. Tak więc ten lans jak to nazywasz nie jest kosztem zaniedbywania obowiązków. Tylko człowiekowi współczuć a nie bezpodstawnie przysłowiowe psy wieszać

lans (, #IP bf1e30b350) Odpowiedz

Starosta bardzo dużo i ciężko pracuje on nie ma czasu na lans a inni się lansują wiadomo kto

Lans (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

No a kto ja wylansowal jak z hukiem wybory przegrala? Wylansowaliscie ja radni. Tak by miala fige z makiem. Czyli jest lans.

czarno to widzę (, #IP 73eeed5fc5) Odpowiedz

Ciężki sprzęt wojskowy pod budynkiem starostwa to wszystkie płyty połamie na nie nawet osobówką strach wjechać.

bedok (, #IP 89013fc464) Odpowiedz

przecież powiat bogaty zaraz zrobi remont ,,ożywionego,, placu przed budynkiem będzie tam bardzo żywo maja tyle pieniędzy imprezy w każdym miesiącu lansik naszej local celebryty Ivone musi trwać

Uwaga (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Dnia 21.06 w godzinach popoludniowych (piatek)organizowane jest masowe zaparkowanie aut mieszkancow Garwo do dnia 24.06 na terenie Starostwa. Zaoraszamy chetnych, juz mamy sporo osob ktore chca zablokowac festyn!!!

(, #IP d877a35173) Odpowiedz

Złośliwcy...

Już się boją (, #IP 1c402e625c) Odpowiedz

już się zaczynają w starostwie bać, ogarnij się człowieku i zastanów nad tekstem, który napisałeś

Zastanowilem (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Kazdy ma prawo tam przyjechac i zostawic auto na dluzszy czas. Jest toteren wspolny. Zakazow brak. Juz 50 osob mamy chetnych. Czolgi nie wiada na pokaz

(, #IP 9e54aaf375) Odpowiedz

Chcemy wykorzystać ten piękny plac i tchnąć życie w ten piękny budynek :-) :-) :-) - to najpierw zaplanujecie dbanie o ten plac, bo teraz to co jest to wstyd... trawa Was niedługo zarośnie.

Za czyje!!! (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Za czyje pieniadze bedzie ten sprzet dostarczony?? Obsluga, paliwo itp. Z naszych podatkow? Jako mieszkaniec Garwolina prosze przedstawic koszta. Helikoptrem taxi minister tez przyleci?

23 (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

23 przebije wasz pomysl znana gwiazda d.polo na kwadracie.

Przegrana (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Zamiast pogodzic sie z tym ze przegralas wybory nadal usiluje zrobic na zlosc nowej p burmistrz. Tyy nie rzadzisz, toba rzadza

Hmm (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Tereny na kwadracie podczas imprez mozna alko pic. Ciekawe jak Pisy obejda ten przepisprzed tym gmachem

Popsujo (, #IP 5b2d184cc1) Odpowiedz

Popsujo ten granit tym ino ciezkim sprzetem. Czy bedzie tam mozna spozywac alkochol?? Przed starostwem? Jak nie to ludzi nie bedzie

(, #IP e86c329b86) Odpowiedz

A dni Garwolina w czerwcu będą bez Dni Powiatu Garwolińskiego zawsze były razem doszedł do włądzy PIS .... jaja normalnie

powiązania (, #IP 3b500e8fc4) Odpowiedz

Czy Wiśniewski został zaproszony bo - zaśpiewa za darmo; -potrzebuje kasy na życie (bo przecież nie na spłatę długów)? -czy z klucza poparcia partyjnego???