KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Ponad 30 tys. dla Jonka - piknik charytatywny W dzień mamy Jonkowi pomagamy

Dodano:
garwolin - Ponad 30 tys. dla Jonka - piknik charytatywny W dzień mamy Jonkowi pomagamy

To był wyjątkowy dzień dla Jonka i jego mamy – wyjątkowy Dzień Mamy. Rodzina, znajomi, sąsiedzi, ci, którzy go dobrze znają i ci, którzy mają po prostu dobre serca i chcieli pomóc. Ponad 80 osób, firm i instytucji było bezpośrednio zaangażowanych w organizację tej charytatywnej imprezy dla Jonka. Na pikniku tłumnie pojawili się nie tylko mieszkańcy Garwolina.


„W Dzień Mamy Jonkowi pomagamy” – pod takim hasłem 26 maja na garwolińskim „Zarzeczu” odbyła się impreza charytatywna na rzecz Jonatana Szychowiaka.

Chłopiec urodził się w 2002 roku z wrodzonym zapaleniem płuc oraz atakiem padaczkowym. Boryka się również z mózgowym porażeniem dziecięcym, upośledzeniem umysłowym, astygmatyzmem, oraz padaczką. Niedawno lekarze zdiagnozowali u niego Zespół Enhlersa-Danlosa i nadczynność tarczycy. W ciągu swojego krótkiego życia, zdążył doświadczyć już dużo bólu. W Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest  stałym bywalcem. Wymaga stałego leczenia oraz rehabilitacji. Pani Magda, mama Jonatana, próbuje różnych metod terapii by walczyć z chorobą, która niestety nieustannie postępuje. Chłopiec jest pod stałą kontrolą specjalistów: neurologa, psychiatry, ortopedy, okulisty, kardiologa, genetyka, pedagoga i logopedy, a to leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami.

- Moja miłość w połączeniu z jego siłą walki o życie zdziałały cuda i pozwoliły Jonatanowi żyć. Mój synek wie, że jest inny. Jednak nie dopuszcza do siebie takiej informacji. Chętnie uczęszcza na zajęcia rehabilitacyjne. Rozwija swoje pasje: angielski i śpiew. Dzięki pracy wielu ludzi krok za krokiem Jonek uspołecznia się. Mam nadzieje, że będzie lepiej. Modlę się tylko, aby padaczka nie zniszczyła tego co osiągnęliśmy – napisała na stronie fundacji Serce Dla Maluszka, mama Jonka. Jej syn jest podopiecznym tej fundacji.

Organizatorzy akcji Łukasz Boratyński i Dorota Bogusz-Kisiel podkreślają, że zaangażowali się w akcję chcąc pomóc mamie Jonka, która wychowuje syna samotnie, a całym sercem jest zaangażowana w pomoc innym – od lat jest liderką Szlachetnej Paczki w regionie Garwolina i okolicy. Głównych organizatorów wsparło 77 sponsorów oraz bardzo wielu ludzi dobrej woli.
 
Moc atrakcji
Impreza wystartowała w niedzielne południe. Uczestników pikniku dla Jonka bawili DJ Seyo oraz DJ Tomi. Piknik rozpoczął koncert Orkiestry Dętej z Górzna. Teatr Rękawiczka wystąpił z nowym spektaklem pt. „W pewnym miasteczku”, a grupa No Name, która reprezentowała Polskę Mistrzostwach Świata w Orlando na Florydzie, przedstawiła swoje taneczne show.

REKLAMA:


Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A było w czym wybierać. Był występ iluzjonisty, finalisty programu Mam Talent Piotra Denisiuka, występ laureata nagrody publiczności programu Mam Talent Arkadiusza Gwizdały, który w takcie pokazu artystycznych baniek mydlanych zamykał chętne dzieci w ogromnych, mydlanych bańkach, występ wokalistek – Wiktorii Piorun oraz Aleksandry Tudek, kiermasze słodkości i książek, licytacje gadżetów z autografami znanych osób, pływanie motorówką, fotobudka, balony z helem, stoisko firmy Avon i darmowe makijaże,  przejażdżki zabytkowymi autami, paintaball, zdjęcie z najdłuższym maluchem, drinki bezalkoholowe, dmuchańce, skakańce, zwierzątka, szczudlarze, „operacja szafa” -  przynieś swoje niepotrzebne ubrania, stoiska gastronomiczne, kiełbaski. Na Kwadracie ogłoszono również wyniki i rozdano nagrody w  wyścigu z cyklu kolarskiego ŻTC BIKE RACE.

Wieczorem  na scenie pojawili się: zespół Tarło oraz DJ Refresh. Wielkie emocje towarzyszyły losowaniu w loterii fantowej i szczęśliwym numerku. Luka Rosi - gwiazda wieczoru, zgromadził  tłumy fanów disco polo. Impreza zakończyła się po 22 pokazem laserów w wykonaniu Gabriela Delgado.

Najważniejsza jednak wczoraj była hojność tych, którzy z przygotowanych przez organizatorów atrakcji korzystali. A serca i portfele były otwarte. Podczas imprezy udało się zebrać ponad 30 tys. zł. które zostaną przekazane za pośrednictwem fundacji Serce Dla Maluszka. Dokładną kwotę organizatorzy podadzą niebawem, a już dziś  dziękują wszystkim sponsorom, osobom zaangażowanym w organizację pikniku, a zwłaszcza tym, który wzięli udział w pikniku i przy okazji dobrej zabawy i integracji pomogli Jonatanowi w jego codziennej walce z chorobą.

Jak jeszcze można pomóc
Dołączając do grupy licytacji na facebooku. W najbliższym czasie pojawi się jeszcze mnóstwo voucherów od sponsorów do wylicytowania na stronie:

https://www.facebook.com/groups/2571614429579817/


Również na stronie fundacji znajdziemy wszystkie konieczne dane, aby móc wspomóc leczenie i rehabilitację Jonatana. https://www.fundacjasercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/gabriela-magdalena-i-jonatan-szychowiak.html

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. A patronat medialny min. kuriergarwolinski.pl

zdjecia: AS, Dorota Bogusz - Kisiel


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 114

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.