KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Podróż Skrzata Dookoła Świata - Dzień Rodziny w Michałówce

Dodano:
garwolin - Podróż Skrzata Dookoła Świata - Dzień Rodziny w Michałówce

W czwartek 30 maja w Publicznym Przedszkolu Leśne Skrzaty w Michałówce, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Podopieczni przedszkola i ich rodzice obchodzili Dzień Rodziny. Tematem przewodnim tego rodzinnego pikniku była „Podróż Skrzata Dookoła Świata”. Na ten dzień, przedszkolny plac zamienił się w mapę z kontynentami z przeróżnymi niespodziankami. To był czas na wspólne zabawy rodziców ze swoimi dziećmi, a także na dostarczanie uczestnikom festynu wielu okazji do radości, śmiechu i dobrego

 nastroju.Uroczystość rozpoczęła się od piosenki „Kolorowe dzieci” oraz „Zdrowie jemy” w wykonaniu wspaniale śpiewającego przedszkolnego chórku. Następnie na scenie tradycyjnie pojawiła się utalentowana grupa teatralna rodziców przedszkolaków, która przygotowała fenomenalne przedstawienie o Czerwonym Kapturku.

Zaś ostatnia część artystyczna była taneczna i kolorowa. Wszystkie grupy przedszkolne przedstawiły różnorodne  tańce świata: hiszpański a la flamenco, bollywood, kowbojski, latynoski - samba, afrykański oraz taniec pingwinów. Leśne Skrzaty zaprezentowały się uroczo w strojach z różnych zakątków świata, które przygotowywały panie, zaś szyła uzdolniona pani Teresa. Dla swoich rodziców przedszkolaki własnoręcznie wykonały prezenty.

Po występach na rodziców z dziećmi czekały rozmaite atrakcje oraz kąciki kulturowo - kulinarne. Można było skosztować apetyczne hot – dogi rodem z Ameryki, nachosy z różnymi dipami, egzotyczne owoce z czekoladową fontanną, posmakować halawy, indyjskiego słodkiego deseru, jak również zajadać smaczne lody oraz dania z grilla. W innych kącikach czekały na dzieci kolorowe i przeróżne tatuaże wodne, malowanie buziek farbkami, fotobudka. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce - zamek ze zjeżdżalnią oraz mechaniczny byk rodeo.

REKLAMA:


Dzień Rodziny u Leśnych Skrzatów zdecydowanie należał do bardzo udanych. Miło było patrzeć na radosne twarze dzieci i integrujących się rodziców.
Wydarzenie było także okazją do wzbogacania wiadomości na temat życia ludzi w różnych zakątkach naszej planety oraz poznania ich wesołych zabaw.

- Składamy na ręce pana wójta Marcina Kołodziejczyka serdeczne podziękowania gminie Garwolin za przekazane środki na organizację Dnia Rodziny, jak również dziękujemy za wsparcie Magdalenie i Pawłowi Ostrowskim, Ewie i Piotrowi Grzonkowskim oraz SuperDrob S.A – mówią zgodnie nauczyciele z przedszkola.

Oprac.: S. Pytlarczyk
Zdjęcia: PP Leśne Skrzaty

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 46

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.