Wiadomości z Garwolina

Kto zostanie nowym garwolińskim proboszczem?

Dodano:
garwolin - Kto zostanie nowym garwolińskim proboszczem?

Od dawna zapowiadana zmiana na stanowisku proboszcza w garwolińskiej kolegiacie, w związku z przejściem dotychczasowego prepozyta na zasłużoną emeryturę, w końcu stanie się faktem. Już niedługo ma zostać podpisany dekret biskupa ordynariusza o zmianach na stanowiskach kościelnych. Kto zastąpi dotychczasowego proboszcza oficjalnie nie wiadomo. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że zmiana ma nastąpić prawdopodobnie z 1 lipca.

Spekulacje na temat, kto zostanie nowym proboszczem też trwają już od dawna. Mówi się, że będzie to z pewnością ktoś doświadczony, po pięćdziesiątce, bardziej wtajemniczeni mówią o tym, że zna się na muzyce, nawet komponuje, i że jest brunetem. Lecz czy będzie pięknie śpiewał czy też nie, zapewne będzie to ktoś, godny tego urzędu. I będzie mile przyjęty, jak to w Garwolinie.

REKLAMA:


Czy wraz proboszczem, na emeryturę przejdzie organista? Takie zapytania pojawiają się już od dłuższego czasu. Dobra wiadomość jest taka, że ks. proboszcz nie opuści Garwolina, dalej będzie mieszkał na terenie plebanii i służył swoją pomocą parafianom. Czy te przypuszczenia okażą się prawdziwe? Na pewno dowiemy się o tym w ciągu tego miesiąca. Zaufajmy naszemu biskupowi obecnego proboszcza i przyszłego otoczmy swoją modlitwą.

Zdjęcie: Garwolin.pl


Odwiedź nas na facebooku