KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Dobry start zawodników Wilgi w Zamościu

Dodano:
garwolin - Dobry start zawodników Wilgi w Zamościu

Klub Sportowy „Agros” Zamość, był w dniach 1-2 czerwca, organizatorem Mistrzostw Polski LZS w Lekkiej Atletyce. Zawody, w których wzięło udział ponad 1200 lekkoatletów ze 100 klubów, zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych U-18, U-20 i U-23. „Wilgę” Garwolin w tych zmaganiach reprezentowały trzy kobiety i 3 mężczyzn, którzy wystąpili w Zamościu z dużym powodzeniem, bowiem w końcowej klasyfikacji medalowej, z dorobkiem 2 złotych, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali uplasowali się n

- W pierwszym dniu zawodów cieszyliśmy się z doskonałego występu juniorki młodszej Julii Biernackiej, w skoku w dal, która wynikiem 5.42m ustanowiła rekord powiatu juniorek młodszych i wyprzedziła o szczęśliwy jeden centymetr główną faworytkę – Kronburg Kladię z  „Juvenii” Głuchołazy (rek. życiowy 5.50m.) Kilka chwil później zdecydowane zwycięstwo w biegu na 1500m z czasem 4.01.19s odniósł młodzieżowiec Mateusz Kondej, a na zakończenie sobotnich startów, brąz do dorobku klubowego dołożyła Katarzyna Salamończyk w rzucie dyskiem 35.72m  w kat. U-23. Kasia tym rzutem ustanawia nowy rekord życiowy - relacjonuje trener garwolińskich lekkoatletów Stanisław Buszta.

W drugim dniu zmagań, przy upalnej, niesprzyjającej pogodzie, srebrny medal w trójskoku, z nowym rekordem powiatu – 11,35m zdobyła Julia Biernacka, a Katarzyna Salamończyk również zajęła II miejsce w pchnięciu kulą. Doskonale spisała się także najmłodsza w ekipie 16-letnia Agata Szaniawska, która w kategorii juniorek młodszych pokonała trudny dystans 3000m w czasie nowej życiówki – 11.07,25s  i dołożyła do dorobku trochę niespodziewany, brązowy medal. Wyniki Julii Biernackiej i Agaty Szaniawskiej dają niemal pewny awans do udziału  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się z początkiem lipca w Poznaniu. Awans do tej imprezy ma już zapewniony Marcel Paciorek w 10-boju, który w Zamościu wspólnie z Karolem Sekulskim startował w skoku wzwyż. Obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 179cm, przy czym Karol zajął V miejsce, a Marcel VII miejsce (decydowały zrzutki).

- Dorobek medalowy „Wilgi” mógł być jeszcze lepszy, ale kontuzji doznał Mateusz Kondej, który był jednym  z kandydatów do zwycięstwa w biegu na dystansie 800m -
uzupełnia zadowolony ze startu swoich podopiecznych, szkoleniowiec garwolińskich lekkoatletów.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.