Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 maja - 2 czerwca 2019 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (27 maja - 2 czerwca 2019 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.27 maja 2019 r.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Maciejowice będzie miało miejsce lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Skurczy
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skurcza, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Octavia oraz Mitsubishi L200. W obydwu pojazdach podróżowali tylko kierowcy i obaj byli zakleszczeni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitemu zamknięciu drogi w obu kierunkach oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych kierowców przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielały Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na lądowisku wyznaczonym i zabezpieczonym przez strażaków. Jeden z poszkodowanych kierowców został przetransportowany do szpitala przez ZRM, a u drugiego lekarz stwierdził zgon. W akcji trwającej prawie pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie
Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Pojazdem podróżowała kobieta, która opuściła go przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz udzielaniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Udzielenie pomocy mężczyźnie w Uninie
Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, z której wynikało, że w miejscowości Unin na jezdni leży nieprzytomny mężczyzna, a na miejsce zdarzenia z powodu braku wolnych karetek nie może zostać zadysponowane pogotowie ratunkowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. W akcji trwającej prawie godzinę udział brały dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


28 maja 2019 r.

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Słup Pierwszy

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Słup Pierwszy. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że wewnątrz budynku znajduje się samochód osobowy wyposażony w zbiornik gazu LPG oraz elementy wyposażenia wnętrza pojazdów. Strażacy podali prądy wody do wnętrza budynku oraz piany ciężkiej na palące się opony, które były składowane przy ścianie zewnętrznej budynku, a także na składowane wewnątrz materiały. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do przelewania pogorzeliska i rozbiórki konstrukcji więźby dachowej. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP.

29 maja 2019 r.

Pożar kotłowni w Ostrożeniu

Przed godziną 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w miejscowości Ostrożeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody do wnętrza kotłowni, co doprowadziło do ugaszeniu pożaru. Następnie oddymiono pomieszczenia. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

30 maja 2019 r.

Pożar samochodu ciężarowego w Woli Żelechowskiej

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palącym się samochodzie ciężarowym na terenie posesji w Woli Żelechowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W działaniach udział brały trzy zastępy OSP.

Niezidentyfikowana przesyłka w Urzędzie Miasta i Gminy Pilawa
O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o przesyłce budzącej podejrzenia, która został otworzona w jednym z pomieszczeń w Urzędzie Miasta i Gminy Pilawa. Kontakt z przesyłką miało pięcioro pracowników, u których nie zaobserwowano negatywnych skutków dla zdrowia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu wszystkich osób przebywających w budynku, łącznie 35 osób. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "WARSZAWA 6" dokonała sprawdzenia przesyłki na obecność substancji niebezpiecznych oraz promieniowania jonizującego, nie stwierdzając takiego zagrożenia. Następnie przesyłkę przekazano funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności. W akcji trwającej pięć godzin uczestniczyło sześć zastępów PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.