KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

15 tysięcy dla Michała Głaszczki

Dodano:
garwolin - 15 tysięcy dla Michała Głaszczki

2 czerwca przy budynku OSP w Niecieplinie odbyła się impreza charytatywno-sportowa „Zbieramy dla Michała”. W trakcie wydarzenia dla 17-latka udało się zebrać dokładnie: 15 149,45 zł.

- Idea imprezy narodziła się jednego majowego wieczoru 2 maja. Niedziela, wieczór, spokój, radość bycia razem, radość życia, że jesteśmy zdrowi i że niezależnie od wieku wszystko przed nami… I przychodzi do nas Michał, a raczej przyjechał na wózku inwalidzkim, i chcąc być z nami wspina się o własnych siłach, siłach rąk, po 20 schodach, aby siedzieć z nami na tarasie (my chcieliśmy dla niego zejść na parter ale on nie pozwolił nam, powiedział, że chce być z nami na tarasie – mówi Justyna Ochnik, organizatorka imprezy.

Michał Głaszczka ma 17 lat, chodzi do Ekonomika w Garwolinie, do pierwszej klasy o profilu matematycznym. Urodził się z niedowładem wiotkim kończyn dolnych, przepukliną oponowo-rdzeniową w odcinku piersiowo rdzeniowym oraz wodogłowiem.

REKLAMA:


Jest chłopcem bardzo pogodnym, pełnym radości, optymizmu i empatii dla innych. Nie może używać nóg ale ma silne ręce i siną wolę. - Nie pozwólmy aby to jego wewnętrzne „słońce” : siła, optymizm i empatia dla innych, zgasło. Pomóżmy aby te piękne cechy jego charakteru zawsze świeciły i pozwoliły mu wyrosnąć na człowieka, który zna swoją wartość. To nie jednostka ale siła wspólnoty może zmienić tak dużo – apelowała przed wydarzeniem Justyna Ochnik.

Celem imprezy była zbiórka na sprzęt i rehabilitację/obóz, gdzie Michał będzie się uczył samodzielności.

W programie imprezy znalazły się: pokaz strażaków z Niecieplina, lekcja jogi na łonie natury, lekcja zumby i wspólna zabawa dla dzieci i dorosłych. Najmniejsi uczestnicy wydarzenia mogli korzystać z dmuchanego placu zabaw. Dzieci rozweselał clown. Ponadto w programie znalazła się loteria fantowa i oczywiście pyszny poczęstunek.

Całość zakończyły występy artystyczne głównego bohatera festynu – Michała i Ady Cybulskiej. Podczas wydarzenia można było skosztować tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję.

Impreza odbyła się ze zezwoleniem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na zbiórkę publiczną.

zdjecia: Adrian Stoń, Agnieszka Soszka


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 278

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.