KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

Dodano:
garwolin - Gminne Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

Dnia 26 maja 2019 r. na boisku Klubu Sportowego „Sęp” odbyły się XIII Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF. Zawody zorganizowane zostały burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żelechowie. W zawodach udział wzięło 4 drużyny chłopięce oraz 2 drużyny dziewczęce z jednostek OSP z terenu gminy Żelechów. Zawody otworzyli burmistrz Żelechowa, prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Żelechowie

Łukasz Bogusz oraz komendant gminny OSP Żelechów Jan Dziubak.Komisję sędziowską Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie w składzie: sędzia główny st. kpt. Karol Marcinkowski, asp Paweł Bryzek oraz asp. Marcin Cichecki wspierała młodzież z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. J. Lelewela.

W wyniku zaciętej rywalizacji klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:
Kategoria dziewczęta:
    • MDP OSP Żelechów 937 pkt.
    • MDP OSP Wola Żelechowska 896,8 pkt.
Kategoria chłopcy:
    • MDP OSP Żelechów 1013,3 pkt.
    • MDP OSP Władysławów 1002,9 pkt.
    • MDP OSP Piastów 966,5 pkt.
    • MDP OSP Wola Żelechowska 938,3 pkt.
    •
Drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody pieniężne, które ufundował burmistrz Żelechowa. Wręczenia pucharów, medali i dyplomów dokonali burmistrz Żelechowa, prezes Zarządu Oddziału MG ZOSP RP w Żelechowie Łukasz Bogusz oraz komendant Gminny OSP Jan Dziubak.

REKLAMA:


Atrakcją zawodów był pokazowy bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami w wykonaniu drużyny dziecięcej z OSP w Woli Żelechowskiej. Bieg w wykonaniu kilkuletnich dzieci, przygotowanych przez Naczelnika OSP Dariusza Kosyrę z OSP w Woli Żelechowskiej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem kibiców zawodów, którzy nie szczędzili dla najmłodszych sympatyków straży słów pochwały. Członkowie drużyny dziecięcej na pamiątkę udziału w zawodach otrzymali okolicznościowe medale, dyplomy oraz słodycze.

Podczas zawodów wyróżnienie i nagrodę specjalną – strażacki mundur ufundowany przez prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żelechowie oraz komendanta gminnego OSP w dowód uznania za szczególne zaangażowanie w działalność jednostki, trud i wysiłek wkładany w przygotowanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do udziału w zawodach oraz reprezentowanie i promocję gminy Żelechów druhna Aleksandra Rodak z OSP w Woli Żelechowskiej.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 130

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.