Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Był wśród nas… - tablica pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonięta w Miętnem

Dodano:
garwolin - Był wśród nas… - tablica pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonięta w Miętnem

5 czerwca w Dworku w Miętnem, w 10-lecie pobytu prezydenta Lecha Kaczyńskiego została odsłonięta i poświęcona pamiątkowa tablica upamiętniająca to wydarzenie.

- 27 maja 2009 roku Prezydent RP Lech Kaczyński  odwiedził trzy najważniejsze ośrodki historyczne ziemi garwolińskiej: Maciejowice – symbol walki o wolną ojczyznę; Garwolin – ośrodek władzy powiatowej oraz  Miętne – symbol walki o wolność wyznania i obecności krzyża w przestrzeni publicznej. Dzisiejsze spotkanie podkreśla nasz szacunek dla osoby śp. prezydenta Kaczyńskiego, który przez całą swoją kadencję udowadniał nam, że warto być Polakiem. Jesteśmy mu winni pamięć i szacunek za wieloletnią służbę nam wszystkim.(…) Odwaga i determinacja, którą profesor Lech Kaczyński wykazał się w 2008 roku w Tbilisi powstrzymały Rosyjską agresję wobec Gruzji i tym samym udowodniły, że nie był On zwyczajnym politykiem ale prawdziwym mężem stanu. Znakomity dyplomata i strateg, który był w stanie jednoczyć. Niestety okrutny los przerwał Jego misję, ale my możemy ją kontynuować tak, aby przyszłe pokolenia ją zakończyły – powiedział w przemówieniu Mirosław Walicki starosta powiatu garwolińskiego.

- Niech odsłaniania dziś tablica przypomina nam o spuściźnie, którą pozostawił nam Świętej Pamięci Prezydent Lech Kaczyński a także niech będzie dla nas motywacją do pracy na rzecz rozwoju naszej Ojczyzny – dodał.

Tablicę odsłonili: wicepremier RP Jacek Sasin, poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, a poświęcenia dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem Podwyższenia Świętego Krzyża ks. Jerzy Janowski.

Powołany wczoraj na stanowisko wicepremiera Jacek Sasin, wspominał wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego – dziesięć lat temu towarzyszył prezydentowi jako zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP

- Trudno uwierzyć, że mija właśnie dziesięć lat od tamtych chwil, wiele ważnych wydarzeń się wydarzyło, Polska już nie taka sama, my też. Ta tragedia, śmierć pana prezydenta i jego małżonki  i tylu wspaniałych Polaków, którzy im towarzyszyli, którzy zginęli na służbie w Smoleńsku, dotknęła nas wszystkich (…) Dziś wspominamy wydarzenie dużo bardziej radosne, ta wizyta, która nie tylko dla nas (doskonale ją pamiętam) towarzyszących panu prezydentowi była wspaniałym przeżyciem, to była wspaniała i udana wizyta także dla samego pana prezydenta – mówił wicepremier Jacek Sasin.

REKLAMA:


Pan poseł Grzegorz Woźniak podkreślił, że z pierwszą oficjalną wizytą wicepremier Jacek Sasin przyjechał właśnie do Miętnego dla uczczenia pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
 
- Historia tworzy się na naszych oczach, a my często nie mamy takiej świadomości. Pan premier wspominał dziesięć lat wstecz, pooglądaliśmy zdjęcia, pośmieliśmy się chwilę… czas przemija, a my tworzymy historię. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej uroczystości wbrew przeciwnościom i panującym opiniom. (…) Dziękuję wszystkim, którzy przygotowywali tamtą wizytę prezydenta, tym którzy są dzisiaj i wszystkim tym którzy dobrym słowem nam służą na co dzień. Wspólnie musimy budować pamięć i historię, możemy się nie zgadzać w pewnych kwestiach, ale razem jesteśmy częścią historii i mamy przekazywać ją dalej – mówił Grzegorz Woźniak poseł na sejm RP.

Po oficjalnej części imprezy, zaproszeni goście obejrzeli wystawę zdjęć z wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w powiecie garwolińskim przygotowaną przez Małgorzatę Antolak dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Uroczystość uświetnili Alicja Kamola, uczennica ZS im. I. W. Zakrzewskiego z Żelechowa, która zaśpiewała kilka piosenek z repertuaru Anny German i Matusz Skoczylas, uczeń Zespołu Szkół im. S. Staszica w Miętnem, który grał na fortepianie podczas zwiedzania wystawy przez gości.

Współorganizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem oraz Powiatowy Ośrodek Sportu i Zarządzania Lokalami w Miętnem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Maria Koc – wicemarszałek Senatu RP i Grzegorz Woźniak – poseł na Sejm RP.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 82

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Halina (, #IP 20c84f3daf) Odpowiedz

przypominam tylko, że w smoleńsku był zamach który zaplanowany był przez...wiadomo kogo a wykonany osobiście przez putina, który uruchomił ładunki wybuchowe w skrzydłach i kadłubie.

(, #IP 46bca33224) Odpowiedz

ojej a skąd Pani ma takie wiadomości? czy sa to potwierdzone dowody? przypominam, że obecna władza powołała specjalną komisję na czele z Macierewiczem celem zbadania podstaw katastrofy. badani i co odkryli? NIC! tylko kasa podatników na to poszła. Na przyszłość mniej TVPIS proszę oglądać. p.s. a na Panią Kurowską to się już nie da patrzeć.. lans i nic więcej.

Wybory samorządowe za nami, więc i PWIK o 70% podniósł ścieki (, #IP bc057524a8) Odpowiedz

70% - SZOK!:-( Wybraliście panią Marzenę Świeczak z poparcia ramienia Mikulskiego SLD to mamy prezent i to nie tylko miasto, ale i tam gdzie usługi prowadzi PWIK... Mam głęboką nadzieję, że do sejmu RP ludzie odpowiednio wybiorą kandydatów na posłów.

Prezenty dla nauczycieli (, #IP 081bc3f95c) Odpowiedz

Rodzice biegają i kupują dla nauczycieli złote bransoletki i łańcuszki oraz inne bardzo drogie rzeczy na koniec roku!!! Nauczyciele sami mówią co chcą dostać.Jeśli wiecie o takich przypadkach zgłaszanie na policję bo to są łapówki.

ciekawy (, #IP 982bcb9f53) Odpowiedz

A na kogo mają donieść na nauczycieli czy na rodziców, którzy pieniądze zbierają i jeszcze pytają co nauczyciel chce dostać?

Tablica (, #IP 6ccbe9f2ea) Odpowiedz

Jeśli wam nie pasuje ten kraj wybierzcie Rosję, Chiny lub koree tam sobie pogadacie i pokrzyczycie ile wlezie pseudo polskich zdrajców będących potomkami żydów i Niemców nikt tu nie chce niech wracają do swoich jak im tu tak źle i nie działają na szkodę tego kraju i jego obywateli którzy żyją tu z uczciwej pracy.

Jan (, #IP d87e63d6a9) Odpowiedz

Żałosne jest to co piszesz. Ten żyjący na ziemi która kiedyś w większości obejmowały Żydzi. I kto wie czy ty też z tego kręgu nie pochodzisz.

Pochodzenie (, #IP cd54af962f) Odpowiedz

Pochodze z dziada pradziada z ziem polskich a pochodzenie mam czysto słowiańskie nie arabskie, zydowskie lub germanskie nie muszę udawać polaka jak wielu w tym kraju nieudolnie to robi.

niepojęty (, #IP 982bcb9f53) Odpowiedz

Co to znaczy ,,Ten żyjący na ziemi która kiedyś w większości obejmowała Żydzi?

Obserwator (, #IP 569079f5c7) Odpowiedz

Ale tu nie musimy wybierać. My już tu mamy rosję i koreę w jednym. Mamy tez jedynego wodza który tym trzęsie. I z tym, niestety, trzeba żyć. Kto to potem odbuduje ? No, i wstyd przed całym światem....

wstyd? (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

tak, wstyd pisać durne komentarze, myślenie całkiem ci TVN wyłączył

Wstyd (, #IP 7910ce6541) Odpowiedz

A Tobie chyba TVpis ;) ;)

Do obserwatora (, #IP 33bccc648b) Odpowiedz

Gdybyś tu miał Rosję za byle więc uliczny lub wystąpienie przeciw jedynemu slusznemu carowi wszech rusi W.putinowi już byś siedział w odpowiednim lagrze albo ktoś z KGB rozbił by Ci te tempa głowę wieczorem na chodniku tak to tam robią do dziś więc ubeckie sposoby mają się tam dobrze najpierw poczytaj a potem się wypowiadaj jeśli ci wogule nie pasuje że tu żyją inni ludzie o innych poglądach to weź sobie linkę i wstydu oszczędź sobie rodzinie i innym Polakiem raczej nie jesteś i nie zależy Ci na tym kraju wiedz jedz tam gdzie cie przyjmna z otwartymi rękoma.

bedok (, #IP e7a0f949e2) Odpowiedz

tu prosze wierszyk o braciszku świetym Jarosławie Na Żoliborzu, w małym domeczku pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, sam, bez teściowej, dzieci i żony, mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako, że kotów hodował parkę pokrytą sierścią miał marynarkę. Do tego jeszcze w skarpetkach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał, ni prawa jazdy, ni w banku konta... Z rodziny został sam, z bratanicą - co wielokrotną była dziewicą. Miał ten staruszek do władzy parcie i o tę władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu zbudował sobie partię frustratów, która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory i bez wątpienia za ich przyczyną okropnie nam się dziadek ozwinął. Realizując swój pomysł śmiały podporządkował sobie Kraj cały. Rozdawał stołki i kasę dzielił tłumacząc reszcie obywateli, że choć jest kiepsko i gorzej będzie to on ich dobro wciąż ma na względzie, nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny, biedny i nieporadny. Aż nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite, że to nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... tak pomalutku do grosza grosik... biedny dziadunio Polsce zakosił. WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY - POZORY MYLĄ!

Był wśród nas (, #IP 72756b415e) Odpowiedz

Komuna i Korea Płn. Kiedy ten cyrk upadnie.

jan (, #IP 77d430aae2) Odpowiedz

Otwieram lodówkę, a tam....... kurowska. Kobieto ogarnij się!!!

oj tak (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

to straszne ona jest wszędzie. Czy Woźniak nie widzi że wygląda to dość groteskowo jak na siłę wszędzie ją promuje. O co tu chodzi? ktoś coś wie?

Nie ściemniaj (, #IP 569079f5c7) Odpowiedz

... jemu to bardzo pasuje......

(, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

Pani Kurowska zapewne w najbliższych wyborach wystartuje z listy PISu do Sejmu lub Senatu dlatego lans trzeba być rozpoznawalnym na stanowisku vice starosty

Realista (, #IP 569079f5c7) Odpowiedz

A do tej pory było to takie FAJNE MIEJSCE. Wszystko spaprają. Jeszcze proboszcz to pokropił......

bedok anty pis (, #IP f1068432c2) Odpowiedz

to juz sie robi smieszne i niebezpieczne znakomity strateg dyplomata boże człowieku o czym ty mówisz w Tibilisi wykazął sie brakiem odpowiedzialnosci narażając załoge samolotu i ludzi z nim podóżujących na niebeżpieczeństwo oczywiście powstrzymał Rosyjska agresje w Gruzjii tak sie go ruscy przestraszyli że ho ho ho ho ot taki z niego mąż stanu a przy okazji panie kwadratowy jestem w posiadaniu kibla do którego baył łaskaw oddac swój kał i mocz ten wielki mąż stanu oddam go za free żebyście modlili sie do niego czcili jak relikwie wię skończ pieprzyć tow Walicki o przy okazji czas na dietkę

To co nie wyszło mu w Tbilisi, to wyszło w Smoleńsku (, #IP 05cd92446c) Odpowiedz

Przy okazji zgnoił pilota samolotu do Tbilisi został zmuszony do odejścia do rezerwy.

... (, #IP c1ff7e2b20) Odpowiedz

... anty pisy i totale : żal wam d ściska (?), bo mnie wcale !

gość poranny (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Trzeba by zadać pytanie Panu Sasinowi- kto od 4 lat jeździ do Smoleńska na uroczystości pomordowanych w Katyniu??? o wrak nie ma co pytać...

Nie ubliżaj chociaż bedokom.... (, #IP b334d8148e) Odpowiedz

Oj wyłazi z ciebie mega zakompleksienie, płyciutki intelektualnie ten twój tekst. Wykazuj się na forach ile wlezie, bo tylko to ci frustracie zostało.