Iwona Kurowska wrzesień 2019

Ciekawe tematy z Garwolina

Część mieszkańców Garwolina nie segreguje śmieci. Mogą zapłacić więcej

Dodano:
garwolin - Część mieszkańców Garwolina nie segreguje śmieci. Mogą zapłacić więcej

Urząd Miasta Garwolina zwraca uwagę na narastający problem nieprzestrzegania zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Podczas ostatniej kontroli stwierdzono, że mieszkańcy Miasta Garwolina nie prowadzą segregacji we właściwy sposób. „W przypadku dwukrotnego stwierdzenia braku segregacji podczas prowadzonych kontroli wydana zostanie decyzja zwiększająca opłatę jak za odpady niesegregowane” - informuje na swojej stronie Urząd.

Właściciel nieruchomości w celu spełnienia wymogu selektywnego zbierania odpadów komunalnych zobowiązany jest do zbierania: plastiku i metalu, szkła, tworzyw sztucznych oraz odpadów ulegających biodegradacji.

Pamiętajmy, że aby uiszczać opłatę jak za segregowane odpady wszyscy mieszkańcy budynku wielorodzinnego czy jednorodzinnego muszą segregować odpady.

„W przypadku dwukrotnego stwierdzenia braku segregacji podczas prowadzonych kontroli wydana zostanie decyzja zwiększająca opłatę jak za odpady niesegregowane” - informuje na swojej stronie Urząd.

Poniżej zdjęcia UM potwierdzające narastający problem.

Garwolin.pl, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 30

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Podnieść ceny! A jak, a co! Wybory samorządowe za nami, więc i PWIK o 70% podniósł ścieki (, #IP bc057524a8) Odpowiedz

70% - SZOK!:-( Wybraliście panią Marzenę Świeczak z poparcia ramienia Mikulskiego to mamy prezent i to nie tylko miasto, ale i tam gdzie usługi prowadzi PWIK... Mam głęboką nadzieję, że do sejmu RP ludzie odpowiednio wybiorą kandydatów na posłów.

Segregacja (, #IP cfd519221e) Odpowiedz

W jakim celu segregować śmieci skoro wszystko ląduje w jednej śmieciarce.np.wystawiam kartony tekturowe które nie mieszczą się do worka i idą jako nie segregowane.a poza tym obsługa śmieciarki żądko daje worki.osobiscie już 3 razy z rzędu nie dostałam workuw foliowych.

mieszkaniec (, #IP 12c6f4f436) Odpowiedz

.Nie chcą segregować i nie chcą płacić to są po prostu pasożyty.

uzurpatorzy (, #IP 25c53f260a) Odpowiedz

urzędnicy uzurpują sobie prawo do decydowania i tu tkwi sedno problemu .Właściciel płaci i to on decyduje czy jest selektywnie czy nie jest . Ekol nie ma tu nic do powiedzenia .

jesli to firma EKOLIDER odbiera śmieci, to prosze sprawdzić (, #IP 5abeb0e4a3) Odpowiedz

jak odbierane są śmieci. ŚMieci ogólne i biodegradowalne trafiają do tego samego samochodu.

(, #IP cfd519221e) Odpowiedz

I tu się zgadzam.a poza tym jak segregować jak worki dają komu im się podoba.niech prezes ekolidera przejedzie się po trasie śmieciarki i sam zobaczy kto danego dnia dostał worki a kto nie...

Segregacja (, #IP f7e6a6f3d9) Odpowiedz

To głównie ludzie wynajmujący lokale, mają gdzieś segregacje bo płacą właścicielowi , mają gdzieś zasady współżycia społecznego. Nie trzeba pić żeby być patolem !!!

Propozycja (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

Niech odbiorca udowodni niesegregacje nieczystosci mieszkańców, w jaki sposob?? Czy na zlosc mozna komus podrzucic? Jak to udowodni. Ekol monitoring nad smieciami zrob a potem strasz!!!!

Kto to robi?? (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

Na Os Stac Romanow Korczak Kosciusz maja zamykane kontenery smieciowe? Niektore. Co sie stanie jezeli np podczas kontroli jakis nieznany i niemajacy na celu zwiekszenia stawek za wywoz smieci wrzuci do niezamknietych kolorowych kontenerkow np do szkla duuzo papieru, a do plastiku np skoszona trawe? Mowie o wiekszej ilosci.

Nawet (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

Także odbieraja odpady medyczne typu strzykawki igly zużyte itp 1 autem. P.s teren szpitala mazow, Rodo!! Sa zdjecia!!

Cd (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

Wiekszosc kontenerow ich brak dziala na niekorzyść lokatorow. Ciekawe kto sprawdza taka zawartosc kontenera? W centrum Garwo Eko-l wypiernicza wszystkie smieci do 1 auta.

W przypadku dwukrotnego stwierdzenia braku segregacji podczas prowadzonych kontroli (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

W przypadku zabudowy wielorodzinnej, gdzie śmieci są anonimowe, bardzo dużo będzie zależało od obecnie zmarginalizowanych zarządów spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych takie kwestie jak sposób ustawienia w altance pojemników do selektywnej zbiórki, który albo będzie mieszkańców zachęcał do właściwej segregacji, albo wręcz przeciwnie.