Iwona Kurowska wrzesień 2019

Wiadomości z Garwolina

Maria Koc: Jest to nasz wspólny sukces. Jest to też sukces Polski

Dodano:
garwolin - Maria Koc: Jest to nasz wspólny sukces. Jest to też sukces Polski

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Maria Koc podsumowała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek Senatu podkreśliła, że choć mandatu nie zdobyła, cieszy ją wynik i rosnące poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości w wyborach. Podziękowała również wyborcom za oddane na nią głosy. W konferencji udział wzięli również: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak i starosta garwoliński Mirosław Walicki.

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Maria Koc podsumowała wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Wicemarszałek podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość odniosło zdecydowane zwycięstwo. - Jest to nasz wspólny sukces, ale jest to też sukces Polski, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość ma program dla Polski. Najlepszy prorozwojowy i prospołeczny program dla Polski od roku 1989. Polska się bardzo dynamicznie za rządów Prawa i Sprawiedliwości rozwija, pomnaża swój potencjał i to Polacy dostrzegli, docenili, stąd tak wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – mówiła Maria Koc.

- Na Mazowszu ze wszystkich głosów, które zostały oddane, my uzyskaliśmy 60.2%. Jest to oczywiście bardzo dużo. Mój wynik był trzeci na Mazowszu - 69 814 głosów. Lista była bardzo silna, bo było na niej 8 parlamentarzystów… W powiecie PiS zdobyło 69,9% wszystkich głosów, a więc bardzo duże poparcie w powiecie garwolińskim dla Prawa i Sprawiedliwości. Oddanych zostało 27 tysięcy 18 głosów na PiS, ja zdobyłam 12 tys. 934 głosy – 33,5 %, czyli najlepszy wynik jeżeli chodzi o kandydatów PiS. Za to chciałam bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom powiatu garwolińskiego – zaznaczyła wicemarszałek Senatu RP.

Maria Koc dodała, że Prawo i Sprawiedliwość odnotowało wzrost o 4 mln głosów, w porównaniu do wyborów do PE w 2014r.

Wicemarszałek podkreśliła, że jej dobry wynik jest efektem współpracy z posłem Grzegorzem Woźniakiem i członkami PiS w powiecie.

REKLAMA:


Senator zaznaczyła, że za sukcesem partii stoją programy skierowane do Polaków.
- Często pojawiały się pytania: Skąd na to pieniądze? Budżet państwa polskiego od 2015r. do chwili obecnej wzrósł o 100 mld złotych, z tytułu wzrostu gospodarczego. On jest bardzo wysoki za ubiegły rok  - 5,1%PKB w ubiegłym roku. Za ten rok, prognozy już nie tylko Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, czy OECD to jest 4,2%. Na pewno wpływy z podatku są większe, ale też uszczelnienie podatku dochodowego - to stoi za sukcesem PiS - mówiła wicemarszałek Senatu RP.

Maria Koc podkreśliła, że aktualnie jest bardzo niski deficyt i dług publiczny maleje. - Komisja Europejska to zauważyła i odnotowała – mówiła.

Wicemarszałek odniosła się też do wyników wyborczych konkurentów politycznych. - Koalicja Europejska rozpętała wojnę ideologiczną, kulturową, uderzyła we wszystkie wartości, które są Polakom bliskie – to m. in. miało wpływ na wynik opozycji w wyborach do PE zdaniem marszałek.

- Wydaje mi się, że ten wynik to jest też efekt pracy samorządów. Po raz pierwszy PiS zdobył dobry wynik w wyborach samorządowych. PiS w wielu samorządach zdobył władzę i widać, że ten elektorat wzrósł gwałtownie – mówił podczas konferencji starosta Mirosław Walicki.

- Pani marszałek była wszędzie. To nie chodzi o to, żeby kampanię prowadzić z plakatu. Nie uda się przekonać wyborcy czczą gadaniną i obiecankami – zauważył podczas konferencji poseł Grzegorz Woźniak.

W trakcie konferencji padły też ciekawe deklaracje o modernizacji wałów wiślanych. Więcej informacji na ten temat niebawem.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wybory samorządowe za nami, więc i PWIK o 70% podniósł ścieki (, #IP bc057524a8) Odpowiedz

70% - SZOK!:-(((

super (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

a gdzie Kurowska ?. Jak jej nie ma to pewnie chora. Mój Boże!

Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie (, #IP 0a4b73c1a4) Odpowiedz

Czy to prawda że zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej nr 2 w Garwolinie podzielone jest na dwie części? Gimnazjum podobno w poniedziałek ma zakończenie bez części uroczystej,vip-ów itd. Czy starosta nie ma czasu przyjechać na spotkanie?

(, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Pani przegrała ale wygrała, pokrętne to myślenie, ale ciemny lud to łyka. Kilku miernych polityków PIS zarobi majątek psując, budowany latami, wizerunek Polski jako kraju ludzi o otwartych umysłach. Szkoda, to wynik zaniedbań edukacyjnych poprzednich władz. Ta władza również nie inwestuje w edukację bo woli kupować głosy ludzi ciemnych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Garwolinie (, #IP 081bc3f95c) Odpowiedz

Czy to prawda że zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej nr 2 w Garwolinie podzielone jest na dwie części? Gimnazjum podobno w poniedziałek ma zakończenie bez części uroczystej,vip-ów itd. Czy starosta nie ma czasu przyjechać na spotkanie?

bedok anty pis (, #IP e7a0f949e2) Odpowiedz

Na Żoliborzu, w małym domeczku pomiędzy ludźmi - ot po sąsiedzku, sam, bez teściowej, dzieci i żony, mieszkał staruszek pewien zmarszczony. Jako, że kotów hodował parkę pokrytą sierścią miał marynarkę. Do tego jeszcze w skarpetkach dziury co dopełniały obraz ponury. Cicho się jakoś po świecie plątał, ni prawa jazdy, ni w banku konta... Z rodziny został sam, z bratanicą - co wielokrotną była dziewicą. Miał ten staruszek do władzy parcie i o tę władzę walczył zażarcie. Wreszcie na przekór całemu światu zbudował sobie partię frustratów, która na skutek losu przekory w końcu wygrała w Polsce wybory i bez wątpienia za ich przyczyną okropnie nam się dziadek ozwinął. Realizując swój pomysł śmiały podporządkował sobie Kraj cały. Rozdawał stołki i kasę dzielił tłumacząc reszcie obywateli, że choć jest kiepsko i gorzej będzie to on ich dobro wciąż ma na względzie, nie czerpiąc z tego korzyści żadnych - sam skromny, biedny i nieporadny. Aż nagle szarym styczniowym świtem w świat poszły wieści niesamowite, że to nie tylko dom i dwa koty lecz jeszcze kilka miliardów złotych .... tak pomalutku do grosza grosik... biedny dziadunio Polsce zakosił. WIĘC DZIŚ MĄDRZEJSI TYM DOŚWIADCZENIEM NA PRZYSZŁOŚĆ CZUJNI BĄDŹMY SZALENIE I NAUCZENI DZISIEJSZĄ CHWILĄ WCIĄŻ PAMIĘTAJMY - POZORY MYLĄ!

Zaczyna się... (, #IP 569079f5c7) Odpowiedz

Następna, po 27:1, porażka która wg. pisu jest sukcesem. I to sukcesem Polski. Jednak pis to stan umysłu.....

A PiS-lam to jego choroba. (, #IP 05cd92446c) Odpowiedz

bedok (, #IP 12c6f4f436) Odpowiedz

Tego już nie da się czytać.To jest żenujące.

Pani marszałek była wszędzie. (, #IP c3854b422e) Odpowiedz

KOPSN Garwolin byla owszem z panem poslem G.W wiele razy. Wiele pism i próśb do owych osob o pomoc w podwyzkach pracowniczych dla izszego pionu, gdzie jestesmy 24h z pacjentem. Jedyny osrodek w Polsce gdzie pacjenci po konkretnych zbrodniach maja super opieke kosztem naszego zdrowia!!!

wyborca PIS (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

nie pasuje? zwolnij się. na twoje miejsce czeka ze 20 chętnych.

Ok (, #IP 08f3415b60) Odpowiedz

A ta kobieta z mopem na glowie prace mi da?