Iwona Kurowska wrzesień 2019

Ciekawe tematy z Garwolina

Uwaga! Upały w powiecie

Dodano:
garwolin - Uwaga! Upały w powiecie


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dla powiatu garwolińskiego. Temperatura powietrza w cieniu, w ciągu dnia może dziś wynieść nawet 32°C. Wysokie temperatury mogą się utrzymać nawet do soboty.

Na mapie ostrzeżeń IMGW powiat garwoliński został oznaczony kolorem pomarańczowym. Co to znaczy?
Według prognoz IMGW temperatura maksymalna w dzień może ociągnąć od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.
Przewiduje się możliwość przedłużenia ważności ostrzeżenia do soboty.

Co jeszcze oznacz kolor pomarańczowy?

„Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych” - czytamy w komunikacie IMGW.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

upały (, #IP 65053639b3) Odpowiedz

Uapły to też zasługa PISu ?

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

nie, to wina Tuska

Alergiczne (, #IP 1c35279151) Odpowiedz

podejście do tematu , a przecież alergię leczy się ...

Wozniak na syjmy (, #IP 28f4428e4e) Odpowiedz

Kara za minimalistyczna ilość oddanych głosów na .....KOC