KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

1 mln 565 tys. na odcinek drogi 1354W (Mościska-Trojanów)

Dodano:
garwolin - 1 mln 565 tys. na odcinek drogi 1354W (Mościska-Trojanów)

Trzy drogi powiatowe i cztery drogi gminne o łącznej długości ok. 10,5 km zostanie wybudowanych w subregionie siedleckim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wręczył symboliczne czeki na dofinansowanie zadań z programu przedstawicielom samorządów z subregionu siedleckiego. Dofinansowanie otrzyma m.in. droga 1354W Mościska- Trojanów.

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w subregionie siedleckim otrzyma m. in. powiat garwoliński na przebudowę drogi powiatowej nr 1354W (granica województwa - Mościska - Wola Życka - Kozice – Trojanów).

Kwota dofinansowania przekazana przez wojewodę mazowieckiego na drogę w powiecie garwolińskim wyniosła 1 mln 565 tys. zł, co stanowi 50 proc. szacowanych kosztów inwestycji. Powiaty i gminy subregionu siedleckiego wybudują w sumie 10,5 km dróg.

Cele programu Fundusz Dróg Samorządowych to m.in. podniesienie poziomu i jakości życia społeczności lokalnych, zwiększenie efektywności instytucji publicznych poprzez rozwój bezpiecznej, spójnej, funkcjonalnej i efektywnej infrastruktury drogowej, a przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej.

W ramach programu przewidziane jest wsparcie budowy dróg samorządowych w wysokości 36 mld zł do 2028 r. Na realizację zadań w zakresie budowy, przebudowy lub remontów dróg rozpoczynających się w tym roku dla województwa mazowieckiego zaplanowano blisko 626,86 mln zł.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Horror (, #IP b3bf705b34) Odpowiedz

W zime droga z wilgi do garwo byla robiona juz jest polatana jedzie sie gorzej niz po starej ktos kasiore wziol to samo polna w garwo nowa droga i juz polatana cba powinno zajac sie ta sprawa zaraz polecialo by pare glow

Farma (, #IP e0736900c0) Odpowiedz

Dziękujemy.