KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Szkolili się z powożenia

Dodano:
garwolin - Szkolili się z powożenia

W sobotę 8 czerwca w Górkach, hodowcy koni z powiatu garwolińskiego szkolili się w zakresie powożenia i tradycji konnych. Spotkanie poprowadził znany hodowca koni i sędzia zawodów powożenia Krzysztof Szuster, który prowadzi stadninę M.K. Szuster. Wstęp na szkolenie był wolny.

Krzysztof Szuster podczas szkolenia opowiedział o stylach powożenia, zaznaczył cechy tradycyjne poszczególnych powozów. Hodowcy mogli dowiedzieć się o rodzajach nakrycia głowy, o tym jak je odpowiednio dobrać i o ich znaczeniu dla bezpieczeństwa.

Omówione zostały również rodzaje, zastosowanie i właściwości batów, a także trzymanie lejcy z batem i powożenie z różną liczbą koni.

REKLAMA:


Krzysztof Szuster szczegółowo omówił kantary, uwiązy wędzidła, naszelniki i inne elementy zaprzęgu. Hodowcy dowiedzieli się jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo koni, a także o bezpieczeństwo samych powożących.

Spotkanie zakończyło szkolenie policyjne w zakresie bezpieczeństwa powożenia w ruchu drogowym.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 59

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.