KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Próba gwałtu w Trąbkach. Policja zbagatelizowała sprawę?

Dodano:
garwolin - Próba gwałtu w Trąbkach. Policja zbagatelizowała sprawę?

Mieszkaniec Trąbek Adrian G. został oskarżony o próbę gwałtu na 26-letniej kobiecie. Do zdarzenia miało dojść 14 czerwca w jej mieszkaniu. Z informacji jakie udało nam się uzyskać od ojca poszkodowanej, wynika że policjanci na początku zbagatelizowali sprawę. Prokuratura informuje, że do zatrzymania Adriana G., doszło dopiero dzień później. Mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. W tej sprawie trwa śledztwo.

- 14 czerwca w Trąbkach na ul. Osadniczej, Adrian G. około 19.00 zaatakował moją córkę. Siedziała sobie z koleżanką w ogródku. On też tam był z kolegą, bo to taki wspólny ogródek. Na chwilę jej partner wyjechał z mieszkania i Adrian to zobaczył. Kiedy córka weszła do mieszkania, on za nią poszedł. Zaproponował jej 200 zł za seks. Odmówiła. Szarpali się, udało jej się jakoś odepchnąć go i wyskoczyć na zewnątrz przez okno w kuchni. Adrian sobie normalnie wyszedł drzwiami. Córka pobiegła do sąsiadki, do ogródka i razem wróciły do mieszkania. Zaraz podjechał jej partner i powiadomił policję. Policja dzięki pomocy osób trzecich ustaliła miejsce pobytu Adriana i skontrolowała go. Stwierdzili, że nic nie mogą zrobić, bo on nie jest ani pod wpływem alkoholu, ani narkotyków i nie ma przy sobie żadnych niedozwolonych przedmiotów. Adrian bezczelnie powiedział przy policjantach: „Ja tylko ją chciałem wyru...ać.” Tę informację mam od drugiej córki. Policjanci go puścili. Po zdarzeniu Adrian G. spokojnie poszedł sobie na kebaba. Na drugi dzień jak córkę zobaczył, śmiał jej się w twarz – mówił ojciec poszkodowanej, opisując zdarzenie dzień później, 15 czerwca.

- Córkę bardzo bolała noga i pojechała do szpitala około godziny 22.00. Okazało się, że doznała urazu kolana – dodaje ojciec poszkodowanej.

Policja nie udziela informacji o zdarzeniu
W tej sprawie 15 czerwca o 10.20 wykonałem telefon do rzecznika prasowego KPP w Garwolinie Marka Kapusty, ale nie odebrał. O 10.42 tego samego dnia wysłałem maila do rzecznika z pytaniem o zdarzenie. Zadbałem też o to, by pytanie o zdarzenie z 14 czerwca usłyszeli inni policjanci. 15 czerwca, w godzinach popołudniowych Adrian G. został zatrzymany.

REKLAMA:


17 czerwca o 8.31 otrzymałem od rzecznika KPP w Garwolinie maila następującej treści: „Pytania w sprawie śledztwa proszę kierować do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.”

18 czerwca o 14.16 wysłałem do KPP w Garwolinie maila z pytaniem o datę zatrzymania Adriana G. Na chwilę obecną nie mam żadnej odpowiedzi.

Adrian G. jest znany policji ze swojego zachowania.

Prokuratura: Adrian G. został zatrzymany przez policję 15 czerwca i osadzony w areszcie
Prokurator rejonowy w Garwolinie potwierdza, że Adrian G. został zatrzymany przez policję na drugi dzień po zdarzeniu, 15 czerwca.
- Prowadzone jest postępowanie w kierunku usiłowania popełnienia gwałtu - artykuł 197 §1 kk. W tej sprawie zostało wszczęte śledztwo w dniu 17 czerwca.  Skierowaliśmy wniosek do Sądu Rejonowego w Garwolinie o przesłuchanie pokrzywdzonej w trybie artykułu 185c kpk. Sąd przesłuchał pokrzywdzoną. Czynność ta pozwoliła nam na przedstawienie zarzutów Adrianowi G, dokonania przestępstwa kwalifikowanego jako usiłowanie zgwałcenia. Na nasz wniosek skierowany w dniu 17 czerwca, Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu dla Adriana G. na okres 3 miesięcy. W tej chwili trwają czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności sprawy – mówi prokurator rejonowy w Garwolinie Leszek Wójcik.

Prokurator dodaje, że Adrian G. również został w tej sprawie przesłuchany. - Jest obowiązkiem prokuratora przesłuchanie takiej osoby w charakterze podejrzanego, przed zastosowaniem środka zapobiegawczego – wyjaśnia Leszek Wójcik.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

bardzo dobrze niech siedzi (, #IP a2fab99832) Odpowiedz

oby tam mu zrobili to samo, tylko zeby im sie udalo a napewno juz im sie udalo i pupcia boli fraj...

abcd (, #IP 10fdb395af) Odpowiedz

achh te Trąbki... \ poje..alo sie chamom w glowach

Na te blokowiska powinien wjechac buldożer z s17 (, #IP 03dfc24581) Odpowiedz

A potem wygladala z chlopakami

Nga (, #IP 27c346c886) Odpowiedz

W Trąbkach powinien powstać posterunek policji, te bloki to jak getto , alkoholizm i ćpanie są na porządku dziennym a teraz jeszcze próba gwałtu...

Trąbki. (, #IP f40d018c0d) Odpowiedz

To nie było w blokach.

Nie ważne gdzie to było (, #IP ed0786cf82) Odpowiedz

Zawsze jakiś śmieć się znajdzie,takie śmiecie nie powinni chodzić w śród normalnych ludzi ,za jaja jak to Pażdzioch mówi i na latarnie.masz żonę,córkę,ciocię,dziewczynę to nie spuszczaj ich z oczu

RE: Nga (, #IP f3ad8b9d9d) Odpowiedz

To nie pierwszy raz kiedy coś takiego się dzieje. Niestety to pierwszy raz kiedy policja została powiadomiona.