KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Pracowity weekend lekkoatletów Wilgi

Dodano:
garwolin - Pracowity weekend lekkoatletów Wilgi

Starty, rekordy i zwycięstwa towarzyszyły w ostatnim tygodniu lekkoatletom Wilgi Garwolin. Na stadionie AWF w Warszawie, odbyły się w dniach 15-16 czerwca, Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Juniorów i Juniorów młodszych, w których podopieczni trenera Buszty zdobyli 2 złote, 4 srebrne i 1 medal brązowy.

Zwycięstwa w swoich kategoriach odniosły: Julia Biernacka w trójskoku(11.36m – rekord powiatu) oraz Agata Szaniawska w biegu na 3000m z wynikiem 10.58.26s (rekord życiowy). - Agata była pewną faworytką do zwycięstwa w biegu rodzinnym na 2 km w imprezie „Avon – kontra przemoc”, jednak wybrała zawody w Warszawie, by uzyskać wynik dający jej start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, za co należą się jej słowa uznania - docenia Agatę trener Buszta, który na zawody do Warszawy dojechał bezpośrednio po dekoracji biegów w Garwolinie.

Medale srebrne zdobyli: Karolina Kucharska w biegu na 3000m (12.29.48s), Karol Sękulski w skoku w wzwyż (165cm), wieloboista Marcel Paciorek ( rzut oszczepem 42.77m i skok w dal 5.43m – rekordy życiowe) a medal brązowy wywalczył w skoku wzwyż Karol Lis – 155cm.

Poza punktacją wystartowali również młodzicy z Garwolina, a najlepsze wyniki osiągnęli: Ewelina Kucharska, która w biegu na 80m przez płotki ustanowiła wynikiem 13.50s nowy rekord powiatu, Olga Świesiulska na 400m z obiecującym wynikiem – 62.14s oraz na tym samym dystansie Stanisław Szałas – 55.28s

REKLAMA:


W tym samym dniu odbyły się w Garwolinie biegi „AVON’u”, w których 16 biegaczy Wilgi zdobyło miejsca na podium, a zwycięstwa w swoich kategoriach odnieśli: Emilia Mazek na 10km  (kat. powiat), Aleksandra Borkowska na 2 km (kat. open), Natalia Przybysz na 2km (kat. szkoły średnie), Zuzanna Zalewska na 2 km (kat. szkoły podstawowe), Mateusz Kondej na 2 km open czas (4’ 45” - rekord trasy), Adam Makulec na 2 km (kat. gimnazja) oraz Bartosz Głowala na 2 km (kat. klasy 1-3 szkoły podstawowe).
 
Nasz najlepszy obecnie biegacz Robert Głowala, zdecydował się w tym czasie na start w Memoriale Janusza Kusocińkiego w Chorzowie, gdzie w biegu na 3000m bronił trofeum sprzed roku. Robert tym razem zajął miejsce trzecie z czasem 8.19.00.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.