Rozrywka | Kultura Garwolin

Wspólna zabawa i integracja na Dniu Ziemi w Chotyni

Dodano:
garwolin - Wspólna zabawa i integracja na Dniu Ziemi w Chotyni

W niedzielę 26 maja 2019 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbył się Piknik z okazji Dnia Ziemi. Na odwiedzających czekała moc atrakcji: występy uczniów, pokaz mody ekologicznej, stoiska z rękodziełem, eksperymenty, zajęcia sportowe, spotkania z podróżnikiem, sokolnikiem, leśnikiem, zielarką, dietetykiem, pszczelarzem i alpakami. Odwiedzający mogli wziąć udział w quizie wiedzy ekologicznej, przejechać się bryczką, wziąć udział w warsztatach łuczniczych i historycznych.

Każdy miał  możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki oraz możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej.Celem imprezy była aktywizacja środowiska lokalnego poprzez wspólne działania na rzecz ochrony środowiska i optymalnego gospodarowania surowcami naturalnymi, a także uwrażliwienie na piękno przyrody, zachęcenie dzieci i młodych ludzi do aktywnego wypoczynku oraz integracja młodzieży z różnych środowisk.

W pierwszej części wydarzenia, na szkolnej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program edukacyjny i artystyczny, w którym przybliżyły temat wpływu zanieczyszczeń na środowisko, omówiły efekt cieplarniany, kwestie segregowania śmieci, recyklingu, dbania o pszczoły oraz działania na rzecz ochrony środowiska. Kilka słów o znaczeniu ekologii i dbaniu o środowisko w obecnych czasach, skierował do zebranych starosta garwoliński Mirosław Walicki. Pierwsza część wydarzenia zakończyła się warsztatami jogi śmiechu i opowieścią o podróżach do Indii Piotra Bielskiego.

REKLAMA:


Następnie wszyscy udali się na szkolny plac, gdzie odbył się rodzinny piknik ekologiczny.
Na odwiedzających czekała moc atrakcji: stoiska z rękodziełem, eksperymenty, zajęcia sportowe, spotkania z podróżnikiem, sokolnikiem, leśnikiem, zielarką, dietetykiem, pszczelarzem, alpakami. Odwiedzający mogli wziąć udział w quizie wiedzy ekologicznej, przejechać się bryczką, wziąć udział w warsztatach łuczniczych, archeologicznych i historycznych. 

Każdy miał możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki oraz możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej. Organizatorzy zachęcali dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wzięcia udziału w konkursach: literackim i plastycznym. Inspiracją do tworzenia były pejzaże powiatu garwolińskiego.

Mieszkańcy gminy Sobolew i społeczność szkolna zabrali ze sobą koszyki piknikowe, kocyki, aby w sielskiej atmosferze wśród zieleni spędzić niedzielne popołudnie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Maciej Błachnio - wójt gminy Sobolew, Grzegorz Woźniak - poseł na Sejm RP i starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

- Myślę, że piknik był świetną formą spędzenia wolnego czasu. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w różnych aktywnościach, a jednocześnie wspólnie piknikować z rodzicami na boisku szkolnym. Będziemy chcieli wpisać ten piknik w naszą tradycję szkolną. Często ludzie się nie zastanawiają na co dzień, lub nie mają po prostu świadomości na temat tego jak zanieczyszczamy naszą planetę i jak należy z tym walczyć
– podsumowuje piknik Agnieszka Głasek, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Kuźnia Talentów w Chotyni.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 316

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.